Wynik wyszukiwania

 
Impedancja falowa zdjęcie

Impedancja falowa

Jednym z wielu parametrów dotyczących kabla koncentrycznego jest jego impedancja falowa. Jest to rodzaj oporu elektrycznego wyrażony w Ω (omach). Impedancja jest wielkością zespoloną i opisuje stosunek napięcia do prądu w dowolnym miejscu kabla, kiedy nie występują żadne odbicia, a kabel jest w stanie pełnego dopasowania. Oznacza to, że impedancja falowa kabla powinna być równa impedancji wyjściowej nadajnika i wejściowej odbiornika. Równie ważne jest także dopasowanie złącz, które również występują w różnych impedancjach.

Czytaj więcej

 
Klasy szczelności zdjęcie

Klasy szczelności

Klasa szczelności (stopień ochrony) – oznaczenie IP (Ingress Protection) urządzeń, mające postać dwóch cyfr, np. IP67. Każda z liczb oznacza różne stopnie szczelności (ochrony) przed wnikaniem ciał stałych, pyłu i wody.

Czytaj więcej

 
Kamery CCTV - funkcja ROI (Region of Interest)  zdjęcie

Kamery CCTV - funkcja ROI (Region of Interest)

Kamery IP ustawione w trybie domyślnym zapewniają jednakową kompresję całego obserwowanego obrazu (sceny), ustawioną na tym samym poziomie. Powoduje to, że wynikiem jest ustalenie przepływności danej kamery dla całej obserwowanej sceny. Jak wiadomo, niektóre obszary są bezużyteczne w monitoringu wideo. Błękitne niebo, trawnik w monitorowanym miejscu zazwyczaj nie są istotne. Te obszary zajmują jednak przepustowość łącza i miejsce w pamięci masowej.

Czytaj więcej

 
Barwa światła zdjęcie

Barwa światła

Barwa światła należy do subiektywnych wrażeń zmysłowych, podobnie jak dźwięk, zapach, smak i dotyk.

Czytaj więcej

 
802.11ac - standard sieci bezprzewodowej zdjęcie

802.11ac - standard sieci bezprzewodowej

Rosnąca liczba urządzeń działających bezprzewodowo sprawia, że użytkowanie pasma 2,4 GHz staje się coraz bardziej problematyczne ze względu na zatłoczenie – poszczególne działające w nim urządzenia rywalizują o możliwość przesyłania danych.

Czytaj więcej

 
Domyślny login i hasło administratora systemów CCTV zdjęcie

Domyślny login i hasło administratora systemów CCTV

Bezpieczny system monitoringu wizyjnego, to jeden z podstawowych wymogów jego tworzenia.

Czytaj więcej

 
Kąt widzenia kamery zdjęcie

Kąt widzenia kamery

Podstawowym wyposażeniem każdej kamery jest obiektyw. To on, dzięki swojej złożonej budowie, sprawia, że kamera rejestruje rzeczywisty obraz. Dlatego dobór odpowiedniego obiektywu ma istotny wpływ na efekty rejestrowanego przez kamerę obrazu. Jak już wspomniano, kąt widzenia kamery zależy w istocie od obiektywu i jego parametrów, a przede wszystkim od ogniskowej obiektywu. Jest to odległość pomiędzy centrum optycznym obiektywu, w którym dochodzi do skupienia światła, a przetwornikiem, na który to światło pada; przy założeniu, że ostrość jest ustawiona na nieskończoność (rys. 1). Wartość tę podaje się w milimetrach.

Czytaj więcej

 
Tłumienie włókna światłowodowego zdjęcie

Tłumienie włókna światłowodowego

Tłumieniem nazywamy wszelkiego rodzaju zjawiska powodujące zmniejszenie mocy propagowanego sygnału, które jednocześnie nie mają wpływu na jego kształt.

Czytaj więcej

 
Zasilacze impulsowe „SMPS” (Switched Mode Power Supplies) zdjęcie

Zasilacze impulsowe „SMPS” (Switched Mode Power Supplies)

Zasilacze impulsowe praktycznie wyparły z rynku tradycyjne zasilacze liniowe i jest to obecnie najpopularniejsza i największa grupa zasilaczy.

Czytaj więcej

 
Typy włókien światłowodowych zdjęcie

Typy włókien światłowodowych

Ze względu na kształt rdzenia światłowody można podzielić na płaskie – wśród których można wyróżnić paskowe i dwójłomne (kształtowe), oraz cylindryczne.

Czytaj więcej

 
Zasięg transmisji zasilania zdjęcie

Zasięg transmisji zasilania

W instalacjach monitoringu przemysłowego często zachodzi konieczność poprowadzenia długich przewodów do zasilenia urządzenia elektronicznego, np. kamery.

Czytaj więcej

 
Wartość AWG zdjęcie

Wartość AWG

AWG (American Wire Gauge) – amerykański ujednolicony systemem miar porządkujący wielkości średnic lub pól przekroju poprzecznego przewodów.

Czytaj więcej

 
Wydajność prądowa zasilacza zdjęcie

Wydajność prądowa zasilacza

Wydajność prądowa zasilacza to maksymalny prąd, jaki powinien dostarczać zasilacz podłączony do obciążenia, zachowując wszystkie parametry zawarte w nocie katalogowej (napięcie wyjściowe, moc itp.) i pracując w zgodnych ze specyfikacją warunkach środowiskowych (temperatura, wilgotność itp.).

Czytaj więcej

 
Przetwornik obrazu zdjęcie

Przetwornik obrazu

W zależności od rodzaju przetwornika, zasada działania może się różnić. Jednak wszędzie pełni tę samą funkcję – konwertuje strumień świetlny, wpadający przez obiektyw, na sygnał elektryczny, w którym zawarte są przede wszystkim informacje o jasności rejestrowanego obrazu. Wbrew pozorom rodzaj zastosowanego przetwornika ma ogromne znaczenie dla jakości obrazu wyjściowego.

Czytaj więcej

 
Tłumienność przewodu na odcinku 100m zdjęcie

Tłumienność przewodu na odcinku 100m

Najczęściej stosowanym kablem antenowym jest kabel koncentryczny. Jest on także nazywany „koncentrykiem” lub kablem współosiowym – ze względu na jego strukturę.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 48