Jednym z wielu parametrów dotyczących kabla koncentrycznego jest jego impedancja falowa. Jest to rodzaj oporu elektrycznego wyrażony w Ω (omach). Impedancja jest wielkością zespoloną i opisuje stosunek napięcia do prądu w dowolnym miejscu kabla, kiedy nie występują żadne odbicia, a kabel jest w stanie pełnego dopasowania. Oznacza to, że impedancja falowa kabla powinna być równa impedancji wyjściowej nadajnika i wejściowej odbiornika. Równie ważne jest także dopasowanie złącz, które również występują w różnych impedancjach.
Klasa szczelności (stopień ochrony) – oznaczenie IP (Ingress Protection) urządzeń, mające postać dwóch cyfr, np. IP67. Każda z liczb oznacza różne stopnie szczelności (ochrony) przed wnikaniem ciał stałych, pyłu i wody.
Kamery IP ustawione w trybie domyślnym zapewniają jednakową kompresję całego obserwowanego obrazu (sceny), ustawioną na tym samym poziomie. Powoduje to, że wynikiem jest ustalenie przepływności danej kamery dla całej obserwowanej sceny. Jak wiadomo, niektóre obszary są bezużyteczne w monitoringu wideo. Błękitne niebo, trawnik w monitorowanym miejscu zazwyczaj nie są istotne. Te obszary zajmują jednak przepustowość łącza i miejsce w pamięci masowej.
Barwa światła należy do subiektywnych wrażeń zmysłowych, podobnie jak dźwięk, zapach, smak i dotyk.
Rosnąca liczba urządzeń działających bezprzewodowo sprawia, że użytkowanie pasma 2,4 GHz staje się coraz bardziej problematyczne ze względu na zatłoczenie – poszczególne działające w nim urządzenia rywalizują o możliwość przesyłania danych.
Bezpieczny system monitoringu wizyjnego, to jeden z podstawowych wymogów jego tworzenia.
Podstawowym wyposażeniem każdej kamery jest obiektyw. To on, dzięki swojej złożonej budowie, sprawia, że kamera rejestruje rzeczywisty obraz. Dlatego dobór odpowiedniego obiektywu ma istotny wpływ na efekty rejestrowanego przez kamerę obrazu. Jak już wspomniano, kąt widzenia kamery zależy w istocie od obiektywu i jego parametrów, a przede wszystkim od ogniskowej obiektywu. Jest to odległość pomiędzy centrum optycznym obiektywu, w którym dochodzi do skupienia światła, a przetwornikiem, na który to światło pada; przy założeniu, że ostrość jest ustawiona na nieskończoność (rys. 1). Wartość tę podaje się w milimetrach.
Tłumieniem nazywamy wszelkiego rodzaju zjawiska powodujące zmniejszenie mocy propagowanego sygnału, które jednocześnie nie mają wpływu na jego kształt.
Zasilacze impulsowe praktycznie wyparły z rynku tradycyjne zasilacze liniowe i jest to obecnie najpopularniejsza i największa grupa zasilaczy.
Ze względu na kształt rdzenia światłowody można podzielić na płaskie – wśród których można wyróżnić paskowe i dwójłomne (kształtowe), oraz cylindryczne.
W instalacjach monitoringu przemysłowego często zachodzi konieczność poprowadzenia długich przewodów do zasilenia urządzenia elektronicznego, np. kamery.
AWG (American Wire Gauge) – amerykański ujednolicony systemem miar porządkujący wielkości średnic lub pól przekroju poprzecznego przewodów.
Wydajność prądowa zasilacza to maksymalny prąd, jaki powinien dostarczać zasilacz podłączony do obciążenia, zachowując wszystkie parametry zawarte w nocie katalogowej (napięcie wyjściowe, moc itp.) i pracując w zgodnych ze specyfikacją warunkach środowiskowych (temperatura, wilgotność itp.).
W zależności od rodzaju przetwornika, zasada działania może się różnić. Jednak wszędzie pełni tę samą funkcję – konwertuje strumień świetlny, wpadający przez obiektyw, na sygnał elektryczny, w którym zawarte są przede wszystkim informacje o jasności rejestrowanego obrazu. Wbrew pozorom rodzaj zastosowanego przetwornika ma ogromne znaczenie dla jakości obrazu wyjściowego.
Najczęściej stosowanym kablem antenowym jest kabel koncentryczny. Jest on także nazywany „koncentrykiem” lub kablem współosiowym – ze względu na jego strukturę.