Wynik wyszukiwania

 
Kamery CCTV - funkcja ROI (Region of Interest)  zdjęcie

Kamery CCTV - funkcja ROI (Region of Interest)

Kamery IP ustawione w trybie domyślnym zapewniają jednakową kompresję całego obserwowanego obrazu (sceny), ustawioną na tym samym poziomie. Powoduje to, że wynikiem jest ustalenie przepływności danej kamery dla całej obserwowanej sceny. Jak wiadomo, niektóre obszary są bezużyteczne w monitoringu wideo. Błękitne niebo, trawnik w monitorowanym miejscu zazwyczaj nie są istotne. Te obszary zajmują jednak przepustowość łącza i miejsce w pamięci masowej.

Czytaj więcej

 
Wytrzymałe i kompaktowe kamery pokładowe, które cechują się wysoką wydajnością oraz dużą przydatnością podczas prac wyjaśniających zdjęcie

Wytrzymałe i kompaktowe kamery pokładowe, które cechują się wysoką wydajnością oraz dużą przydatnością podczas prac wyjaśniających

Axis Communications wprowadza dwie odporne na wstrząsy i drgania kamery kopułkowe zaprojektowane specjalnie do celów dozoru pokładowego.

Czytaj więcej

 
Kamery serii Q z analizą obrazu AI oraz wyższą rozdzielczością zdjęcie

Kamery serii Q z analizą obrazu AI oraz wyższą rozdzielczością

Hanwha Vision wdrożyła w ostatnim czasie w swojej ekonomicznej serii kamer Q funkcje detekcji i klasyfikacji obiektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI).

Czytaj więcej

 
Wysokowydajne kamery typu bullet umożliwiają dozór w rozdzielczości 2 MP / 4 MP z 32-krotnym zoomem zdjęcie

Wysokowydajne kamery typu bullet umożliwiają dozór w rozdzielczości 2 MP / 4 MP z 32-krotnym zoomem

Axis Communications informuje o wprowadzeniu serii kamer typu bullet nowej generacji: AXIS Q18. Seria obejmuje dwa wysokowydajne modele, oferujące znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości do 4 MP przy 90 kl./s oraz 32-krotny zoom optyczny.

Czytaj więcej

 
Domyślny login i hasło administratora systemów CCTV zdjęcie

Domyślny login i hasło administratora systemów CCTV

Bezpieczny system monitoringu wizyjnego, to jeden z podstawowych wymogów jego tworzenia.

Czytaj więcej

 
Bezpieczeństwo środowiska IoT i pięcioletnia gwarancja na kamery sieciowe zdjęcie

Bezpieczeństwo środowiska IoT i pięcioletnia gwarancja na kamery sieciowe

Kupując kamery sieciowe Bosch, masz pewność, że otrzymujesz najbardziej niezawodne, najlepiej skomunikowane i najbezpieczniejsze kamery na świecie.

Czytaj więcej

 
Od czego zależy zasięg kamery termowizyjnej? zdjęcie

Od czego zależy zasięg kamery termowizyjnej?

Kamery termowizyjne to rozwiązanie coraz chętniej i częściej stosowane w różnego rodzaju systemach bezpieczeństwa. Ich funkcjonowanie opiera się na działaniu detektorów mikrobolometrycznych, zdolnych do wykrycia ciepła emitowanego przez dany obiekt. Działają zarówno w ciemnościach, jak i w warunkach złej widoczności, wychwytując kontrast między ciepłem emitowanym przez obiekt a temperaturą otoczenia.

Czytaj więcej

 
Kompaktowe i łatwe w instalacji kamery typu box – idealne do małych sklepów i placówek opiekuńczych zdjęcie

Kompaktowe i łatwe w instalacji kamery typu box – idealne do małych sklepów i placówek opiekuńczych

Axis Communications wprowadza dwie wielofunkcyjne kamery typu box, które oferują rozdzielczość HDTV 1080p oraz znakomitą jakość obrazu. Obie kamery zawierają obiektyw z korekcją podczerwieni, co pozwala uzyskiwać profesjonalny materiał wizyjny zarówno w dzień, jak i w nocy.

Czytaj więcej

 
Zasięg transmisji zasilania zdjęcie

Zasięg transmisji zasilania

W instalacjach monitoringu przemysłowego często zachodzi konieczność poprowadzenia długich przewodów do zasilenia urządzenia elektronicznego, np. kamery.

Czytaj więcej

 
Nowe 360-stopniowe kamery od Axis zdjęcie

Nowe 360-stopniowe kamery od Axis

Axis Communications wprowadza na rynek dwie nowe kamery: AXIS Q6010-E oraz Q6100-E.

Czytaj więcej

 
Całkowity koszt posiadania kamery - cena zakupu to nie wszystko zdjęcie

Całkowity koszt posiadania kamery - cena zakupu to nie wszystko

Przy wybieraniu odpowiedniego systemu dozoru wizyjnego, wielką rolę odgrywa cena. Niestety, cena zakupu to zaledwie około 30% kosztów wynikających z posiadania kamery. Czym jest i jak policzyć TCO?

Czytaj więcej

 
Telewizja przemysłowa Suwałki zdjęcie

Telewizja przemysłowa Suwałki

Telewizja przemysłowa Suwałki jest dostępna w ofercie Zakład Elektroniczny ALFA Krzysztof Filipkowski.

Czytaj więcej

 
Kamery modułowe nowej generacji umożliwiają niebywale elastyczną i dyskretną instalację zdjęcie

Kamery modułowe nowej generacji umożliwiają niebywale elastyczną i dyskretną instalację

Axis Communications wprowadza kamery modułowe nowej generacji, w tym dwie wytrzymałe jednostki główne typu barebone z oznaczeniem UL Recognized i pięć modułów optycznych o wzmocnionej konstrukcji. Seria AXIS F najnowszej generacji zapewnia dyskretny dozór i łatwą integrację.

Czytaj więcej

 
Kąt widzenia kamery zdjęcie

Kąt widzenia kamery

Podstawowym wyposażeniem każdej kamery jest obiektyw. To on, dzięki swojej złożonej budowie, sprawia, że kamera rejestruje rzeczywisty obraz. Dlatego dobór odpowiedniego obiektywu ma istotny wpływ na efekty rejestrowanego przez kamerę obrazu. Jak już wspomniano, kąt widzenia kamery zależy w istocie od obiektywu i jego parametrów, a przede wszystkim od ogniskowej obiektywu. Jest to odległość pomiędzy centrum optycznym obiektywu, w którym dochodzi do skupienia światła, a przetwornikiem, na który to światło pada; przy założeniu, że ostrość jest ustawiona na nieskończoność (rys. 1). Wartość tę podaje się w milimetrach.

Czytaj więcej

 
Vidos Monitoring - nowe urządzenia marki zdjęcie

Vidos Monitoring - nowe urządzenia marki

Marka Vidos poszerza swój asortyment. Do oferty dobrze znanych na rynku wideodomofonów dołącza nowa kategoria produktów – kamery i rejestratory telewizji przemysłowej. Oparte na innowacyjnych technologiach, które znaleźć można w najlepszych dostępnych na rynku rozwiązaniach. Stanowią idealne uzupełnienie oferty wideodomofonowej, ale również bardzo dobrze sprawdzą się jako samodzielny system ochrony w mniejszych instalacjach.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 753