Axis Communications już po raz drugi zaprasza na digitalowe wydarzenie Axis Talk. Tegoroczna edycja konferencji potrwa dwa dni, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o trendach rynku security oraz smart city, a także najnowszych technologiach wizyjnych. Wirtualne spotkanie odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia, a udział w nim jest bezpłatny.
6 października rusza cykl bezpłatnych szkoleń poświęconych bezpieczeństwu infrastruktury teleinformatycznej – Roadshow Axence. Spotkania odbędą się w jedenastu największych miastach Polski, a każdy z uczestników otrzyma za darmo licencje do użytku komercyjnego na oprogramowanie zapewniające ochronę komputera.
BACnet Interest Group Europe (BIG-UE) informuje o niezależnym treningu BACnet organizowanym przez Europejską Akademię BACnet (European BACnet Academy) w Warszawie, Polska, 2 lutego 2015.
Za nami wyjątkowa, bo długo wyczekiwana 19 edycja SPIN. Podczas 2-dniowej konferencji 21 prelegentów, reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych, zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie 17 prelekcji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, a w strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowały 22 firmy. Tak, w wielkim skrócie można podsumować stacjonarną edycję Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych – 19 SPIN, która odbyła się w dniach 29-30 września w Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.
Na właścicielach małych i średnich firm spoczywa wielka odpowiedzialność.
Rozchwiany rynek surowcowy sprawia, że producentom trudno jest przewidywać koszty nie tylko w perspektywie lat, lecz nawet miesięcy. Tymczasem wymagania klientów rosną – zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa. Jak aktualnie zmienia się rynek systemów zabezpieczeń w Polsce, komentuje Artur Gaweł, dyrektor rozwoju biznesu w ASSA ABLOY, który do niedawna pełnił funkcję dyrektora sprzedaży firmy Gerda.
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
Globalny rynek monitoringu IP wciąż rośnie. Jak wynika z raportu Allied Market Research, do 2026 r. jego wartość będzie wzrastać średnio o blisko 13% w skali roku. Kamery monitoringu są stosowane powszechnie w miastach, instytucjach publicznych czy prywatnych firmach w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
Monitoring wizyjny, któremu zawdzięczamy m.in. poprawę bezpieczeństwa, wsparcie w opiece nad chorymi, inteligentny transport, analitykę i wsparcie sprzedaży czy wreszcie dozór produkcji czujnie łapie każdy obraz, także ten z ludźmi. Największe emocje technologie monitoringu wizyjnego budzą ze względu na potencjalne naruszenie prywatności, kiedy to nasze prywatne dane, w tym wizerunek, miałyby się znaleźć w niepowołanych rękach. Dzięki obowiązującym przepisom o ochronie danych osobowych – RODO – wszyscy użytkownicy monitoringu wizyjnego, ze smart cities na czele, muszą nasz wizerunek chronić. W sukurs przychodzi im technologia, która pozwala na dowolną redakcję obrazu, z maskowaniem elementów będących danymi osobowymi.
Akademia MOBOTIX zaprasza do uczestnictwa w seminariach i szkoleniach na temat sieciowych rozwiązań do systemów monitoringu.
15–16 marca 2017 w Hotelu AQUARIUS SPA***** w Kołobrzegu odbyła się kolejna edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych - SPIN Extra 2017. Wydarzenie umożliwiło wymianę wiedzy i kontaktów pomiędzy ponad 210 uczestnikami - projektantami, producentami, dystrybutorami i ekspertami branżowymi.
Mobotix postanowił wprowadzić do swojej oferty wideodomofon w 4 nowych kolorach. Jest to specjalna, limitowana seria. Wszystkie wideodomofony posiadają 5 Megapikselowy przetwornik obrazu oraz optykę hemisferyczną najwyższej jakości.
Axis Communications kontynuuje wdrażanie zaawansowanych rozwiązań analitycznych do swojego portfolio poprzez pełną integrację kamer i głośników sieciowych, a także urządzeń do kontroli dostępu z aplikacjami firmy Cognimatics. Te w pełni kompleksowe rozwiązania pozwalają na zoptymalizowanie pracy sklepów oraz zminimalizowanie strat ponoszonych w sektorze handlowym dzięki dostarczeniu klientom wiedzy niezbędnej do zwiększenia efektywności funkcjonowania sklepów.
Podczas styczniowych targów elektroniki konsumenckiej w Las Vegas, Grupa VELUX ogłosiła nawiązanie partnerstwa z Netatmo, firmą oferującą rewolucyjne rozwiązaniaw branży domów jednorodzinnych. Celem współpracy jest opracowanie inteligentnego systemu sterowania urządzeniami domowymi – „VELUX Active z Netatmo”, który zapewni lepszy klimat wewnątrz pomieszczeń.
Firma, która chce się rozwijać, musi inwestować. Każda inwestycja wiąże się z dużym ryzykiem, ale jest jednocześnie szansą na dalszą rozbudowę i wzrost potencjału przedsiębiorstwa. Przykład jednej z największych firm w branży automatyki do bram pokazuje, że inwestycje mogą być udane.