Artykuł Dodaj artykuł

Axis Communications wprowadziła na rynek pierwszą kamerę sieciową typu bullet z ochroną przeciwwybuchową - AXIS P1468-XLE

Ta wytrzymała kamera jest pierwszą na świecie, która została specjalnie zaprojektowana do wdrożenia w strefach 2, 22 i środowiskach klasy I/II/III Division 2, zgodnie z międzynarodowymi normami (ATEX, IECEx, NEC).

AXIS P1468-XLE kamera sieciowa

Ta wytrzymała kamera jest pierwszą na świecie, która została specjalnie zaprojektowana do wdrożenia w strefach 2, 22 i środowiskach klasy I/II/III Division 2, zgodnie z międzynarodowymi normami (ATEX, IECEx, NEC).

Kamera AXIS P1468-XLE wykorzystuje metodę ochrony "Ex e", czyli podejście do ochrony przeciwwybuchowej określane atrybutem "zwiększonego bezpieczeństwa" lub "niewybuchowości". Metoda ta zapewnia, że łuki elektryczne i iskry nie mogą wystąpić, a nadmierne przegrzanie nie występuje podczas normalnej pracy urządzeń elektrycznych.

W rezultacie, urządzenia elektryczne z ochroną "Ex e" nie mogą zapalić gazu lub pyłu w otaczającym je potencjalnie wysoce łatwopalnym środowisku.

Inteligentne wykrywanie

AXIS Object Analytics, który oferuje detekcję i klasyfikację osób oraz pojazdów z rozróżnieniem na typy, został poszerzony o najnowszy procesor Axis SoC (system-on-chip) – ARTPEC-8. Dzięki modułowi przetwarzania danych z funkcją głębokiego uczenia, kamera może analizować, przechowywać i przetwarzać jeszcze większe ilości danych, niż poprzednio.

W praktyce oznacza to, iż kamera może wykonywać jeszcze więcej zadań symultanicznie. Obserwując parking, może przeprowadzać kontrolę prędkości, sprawdzać poprawność parkowania według typów pojazdów oraz – w połączeniu z głośnikiem sieciowym Axis – zbierać informacje audio, a także wygłaszać zaprogramowane ostrzeżenia. Kamera została wyposażona także w OptimizedIR, co umożliwia dozór w całkowitej ciemności aż do 40 metrów. To sprawia, iż kamera AXIS P1468-XLE jest idealnym narzędziem do obserwowania ciemnych zaułków bądź magazynów z wyłączonym oświetleniem.

Prawdziwe bezpieczeństwo

Ta wielofunkcyjna kamera oferuje liczne korzyści w obszarach dbania o zdrowie i bezpieczeństwo oraz podnoszenia efektywności operacyjnej. Dzięki stworzeniu zaawansowanej, opartej na danych sieci czujnikowej zintegrowanej z dotychczasowymi czujnikami i systemami, operator może wzbogacić posiadaną wiedzę i zyskać większą świadomość obiektu. AXIS P1468-XLE może służyć do monitorowania i dostosowywania procesów w czasie rzeczywistym z myślą o maksymalizacji wydajności. Ponadto, ekstrakcja oraz wysyłanie danych przyda się w monitorowaniu trendów i konserwacji predykcyjnej.

Najważniejsze cechy AXIS P1468-XLE

  • Zaprojektowany dla Zone / Division 2 (infrastruktura krytyczna, przemysł ciężki)
  • Analizy oparte na głębokim uczeniu
  • Znakomita jakość wideo o rozdzielczości 4K przy 60 kl./s
  • Szczegółowe obrazy w każdych warunkach oświetleniowych
  • Odporność na uderzenia i warunki atmosferyczne

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.