Alkam SecurityAlkam Security

Artykuł Dodaj artykuł

AXIS T8129-E Outdoor PoE Extender – wyczekiwana premiera

Axis poszerza swoją gamę akcesoriów o nowy, super wytrzymały przedłużacz AXIS T8120 PoE Extender.

Axis logo

Axis poszerza swoją gamę akcesoriów o nowy, super wytrzymały przedłużacz AXIS T8120 PoE Extender. Upraszcza on połączenie i zasilanie zdalnych urządzeń sieciowych Axis Communications oraz umożliwia podłączenie kabla zasilającego do kamer sieciowych Ethernet, a także innych urządzeń sieciowych pozostających w zasięgu kilkuset metrów.

AXIS T8129-E Outdoor PoE Extender – wyczekiwana premiera

Firma Axis, znana ze swoich niestandardowych rozwiązań, wprowadza na rynek niezwykle praktyczne akcesorium, dzięki któremu będzie możliwa instalacja urządzeń Axis w jeszcze większej odległości niż standardowe 100 m. AXIS T8129-E Outdoor PoE Extender to wytrzymały przedłużacz, który nie wymaga dodatkowego zasilania, a podłączona kamera sieciowa jest zasilana przez jeden przełącznik PoE lub midspan. Urządzenie doskonale sprawdza się w każdej aurze, jest odporne na deszcz i kurz oraz wysokie amplitudy temperatury od -40 do +60 stopni Celsjusza. W każdych warunkach pogodowych utrzymuje stałą, pełną wydajność. Z powodzeniem może być instalowane wewnątrz, jak i na zewnątrz. AXIS T8129-E uzupełnia szeroką gamę produktów Axis dzięki kompatybilności ze standardem zasilania IEEE 802.3af, IEEE 802.3at oraz Axis 60 W High PoE,  obsługując kamery, które zostały zainstalowane w odległości przekraczającej 100 m bez potrzeby inwestowania w kosztowną infrastrukturę.

Połączenie Ethernet i Power over Ethernet (PoE) ograniczają maksymalną długość kabla do 100 m. W takich sytuacjach stosuje się inny przełącznik lub router, które jednak potrzebują zewnętrznego źródła zasilania.

Z pomocą przychodzi sprytne urządzenie, jakim jest AXIS T8129 PoE Extender-E, który instaluje się jako łącznik między kablami bez konieczności stosowania zewnętrznego zasilacza. Oferuje dwa porty Ethernet, które są automatycznie konfigurowane pod kątem pełnej przepustowości sieci w połączeniu duplex lub crossover. Zasięg uzależniony jest od wymaganej mocy. W zależności od zasilacza midspan i typu kamery można zbudować połączenie na długości 200-400 metrów. Dla przykładu 25-watowa kopułkowa kamera PTZ może być umieszczona w odległości 200 m przy wykorzystaniu jednego przedłużacza AXIS T8129-E. Jeśli natomiast chcemy zainstalować kamerę na dystansie 400 m, posiłkujemy się trzema przedłużaczami, po jednym na każde 100 m.

Przedłużacz jest kompatybilny ze wszystkimi kamerami sieciowymi Axis i urządzeniami IP z obsługą PoE, zasięg transmisji zależy od wymaganej wydajności. AXIS T8129 PoE Extender-E nie potrzebuje dodatkowej mocy, ponieważ pobiera ją bezpośrednio z kabla LAN poprzez PoE lub hub sieci midspan. Nowe urządzenie jest dostępne na rynku od września 2018 roku za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych Axis.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły