Artykuł Dodaj artykuł

Nowe kamery Axis czujne w dzień i w nocy

Axis Communications – lider sieciowego nadzoru wizyjnego – wprowadza do oferty dwie kopułkowe, stałopozycyjne kamery sieciowe, AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-VE, zapewniające wysoką rozdzielczość obrazu HDTV. Urządzenia te pracują w trybie dzień/noc i mogą być zainstalowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Axis Communications – lider sieciowego nadzoru wizyjnego – wprowadza do oferty dwie kopułkowe, stałopozycyjne kamery sieciowe, AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-VE, zapewniające wysoką rozdzielczość obrazu HDTV. Urządzenia te pracują w trybie dzień/noc i mogą być zainstalowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

W szkołach nowe kamery sprawdzą się jako „dodatkowe oczy” dla nauczycieli pilnujących bezpieczeństwa dzieci podczas przerw. Pozwolą także wychwycić i wyeliminować niebezpieczne incydenty, zachowania i zagrożenia zewnętrzne. W hotelach, butikach, restauracjach czy biurach będą pełnić funkcję ochroniarza pilnującego bezpieczeństwa osób i mienia, a także dobrego dozorcy, który nigdy nie śpi. Na prywatnych posesjach zastąpią lub wspomogą czujność psich wartowników. AXIS M3024-LVE wytwarza obraz o rozdzielczości 1-megapikselowej lub HDTV 720p z polem widzenia 80°, natomiast AXIS M3025-VE wytwarza obraz o rozdzielczości 2-megapikselowej, HDTV 1080p z szerokim kątem pola widzenia 93°. Obydwie kamery mają automatycznie zdejmowany filtr odcinający promieniowanie podczerwone. Umożliwia on kamerom przechwytywanie kolorowego obrazu w warunkach dziennych i wykorzystanie promieni podczerwonych (IR) w warunkach słabego oświetlenia do rejestrowania wysokiej jakości czarno-białego obrazu. AXIS M3024-LVE dodatkowo umożliwia nadzór w całkowitych ciemnościach, używając wewnętrznego oświetlacza podczerwonego (IR), zobacz film."Kamery AXIS M30-VE są małe i atrakcyjne cenowo, a przy tym zapewniają wiele korzyści, w tym rozdzielczość HDTV, tryb pracy dzień/noc, porty wejścia/wyjścia dla urządzeń zewnętrznych i obsługę łatwego w użytkowaniu oprogramowania AXIS Camera Companion oraz innego oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym", mówi Erik Frännlid, Dyrektor Produktowy Axis. "Są one również zabezpieczone przed aktami wandalizmu i mogą być szybko zainstalowane wewnątrz lub na zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, kamery AXIS M30-VE są atrakcyjnymi  rozwiązaniami dla profesjonalnych niskobudżetowych instalacji".AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-VE umożliwiają szybki i łatwy montaż. Mogą być instalowane na ścianach lub sufitach, a kierunek kamery można łatwo ustawić. Kamery obsługują monitoring sceny pionowej Corridor Format, umożliwiający uzyskanie strumieni wizyjnych o orientacji pionowej, maksymalizując monitorowany obszar. To przydaje się na przykład w nadzorze klatek schodowych, korytarzy, przejść, dróg, tuneli i innych miejsc. Urządzenia wyposażone są w  kabel sieciowy o długości 2 m (6,6 ft.) i zasilane za pomocą sieci Ethernet (IEEE 802.3af). Kamery nie wymagają stosowania obudowy zewnętrznej, gdyż są zgodne z klasami ochrony IP66 oraz NEMA 4X. Urządzenia są odporne na kurz, deszcz, śnieg i korozję.Kamery AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-będą dostępne za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis w trzecim kwartale 2013 roku.

Pozostałe funkcje kamer:

  • Wiele jednoczesnych, oddzielnie konfigurowalnych strumieni H.264 i Motion JPEG.
  • Szeroki zakres z dynamicznym kontrastem do obsługi w trudnych warunkach oświetleniowych.
  • Ulepszone zarządzanie alarmami z jednym wejściem i wyjściem z możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych.
  • Inteligentne aplikacje wideo, takie jak detekcja ruchu i zabezpieczenie antysabotażowe, a także dodatkowe aplikacje przez platformę AXIS Camera Application Platform (np. liczenie osób).
  • Wewnętrzny czytnik kart microSDXC umożliwiający przechowywanie kilku dni nagrań na lokalnej karcie pamięci. Przy zastosowaniu z darmowym oprogramowaniem AXIS Camera Companion użytkownicy mogą w łatwy sposób zdalnie przeglądać obraz z maksymalnie 16 kamer i skutecznie nim zarządzać..
  • Kamery AXIS M30 są również obsługiwane przez inne aplikacje do zarządzania materiałem wizyjnym, w tym oprogramowanie AXIS Camera Station i rozwiązania firm trzecich poprzez program Axis Application Development Partner. Ponadto, kamery obsługują AXIS Video Hosting System i ONVIF, ułatwiający integrację systemu kamer.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.