Artykuły - Wiadomości


 
Systemy wizyjne to ciągła ewolucja  - zdjęcie

Systemy wizyjne to ciągła ewolucja

07-07-2020

O tym w jaki sposób monitoring coraz precyzyjniej odpowiada na różnorodne potrzeby mówi Bogumił Szymanek z Axis Communications.

Czytaj więcej

 
Nowe wyzwania branży retail – jak technologie mogą pomóc sprzedawcom? - zdjęcie

Nowe wyzwania branży retail – jak technologie mogą pomóc sprzedawcom?

02-07-2020

Choć jeszcze niedawno odwiedziny w sklepie były jednym z prozaicznych, codziennych zajęć, dzisiaj okazują się być nie lada wyzwaniem, zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców.

Czytaj więcej

 
PRODUCTION CHALLENGE - skuteczne rozwiązania w czasie pandemii - zdjęcie

PRODUCTION CHALLENGE - skuteczne rozwiązania w czasie pandemii

24-06-2020

Obecna sytuacja charakteryzuje się zmianami o niespotykanej dotąd dynamice. Zmieniają się zasady funkcjonowania zakładów produkcyjnych, trzeba zatem zmieniać procedury i metody zarządzania przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości produkcji.

Czytaj więcej

 
Jak stworzyć bezpieczne miasto? Kamery nasobne - technologia, która odpowiada na potrzeby mieszkańców - zdjęcie

Jak stworzyć bezpieczne miasto? Kamery nasobne - technologia, która odpowiada na potrzeby mieszkańców

22-06-2020

Jak wskazują badania dotyczące smart city , bezpieczeństwo jest dla lokalnych społeczności kwestią kluczową. Według CBOS aż 89 proc. z nas czuje się w Polsce bezpiecznie, m.in. za sprawą nieustannie ulepszanej technologii wizyjnej. Monitoring może jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Wystarczy, że poza statycznymi, dobrze znanymi urządzeniami montowanymi w przestrzeni publicznej, służby sięgną po dodatkowe wsparcie – kamery nasobne – z sukcesem wykorzystywane m.in. w Szczytnie.

Czytaj więcej

 
Bezprzewodowy system alarmowy w służbie bezpiecznego domu - zdjęcie

Bezprzewodowy system alarmowy w służbie bezpiecznego domu

16-06-2020

W ostatnich latach technologie związane z systemami zabezpieczeń dla budynków użytkowych rozwinęły się do tego stopnia, że niemal każdy z nas może pozwolić sobie na zainstalowanie alarmu w swoim zaciszu domowym. Nowoczesne bezprzewodowe systemy alarmowe pozwalają wznieść ochronę domu na wyższy poziom, a do tego są bardzo łatwe w montażu i obsłudze. Korzyści z instalacji alarmu bezprzewodowego jest wiele więcej.

Czytaj więcej

 
Konferencja Axis Talk 2020 już 25 czerwca  - zdjęcie

Konferencja Axis Talk 2020 już 25 czerwca

10-06-2020

Axis Communications wraz z partnerami zapraszają na wydarzenie Axis Talk 2020 -pierwszą w pełni digitalową, całodniową konferencję na temat rozwiązań sieciowych systemów dozoru. Wirtualne spotkanie odbędzie się 25 czerwca br. Na uczestników czekają liczne sesje dotyczące m.in. trendów technologicznych rynku security oraz smart city.

Czytaj więcej

 
Omówienie zalet technologii Thin Plate Pure Lead (TPPL) w akumulatorach NexSys® ATEX  do pojazdów transportujących materiały w strefach niebezpiecznych - zdjęcie

Omówienie zalet technologii Thin Plate Pure Lead (TPPL) w akumulatorach NexSys® ATEX do pojazdów transportujących materiały w strefach niebezpiecznych

09-06-2020

Akumulatory NexSys® ATEX z firmy EnerSys® pozwalają na bezpieczną eksploatację pojazdów przewożących materiały w strefach niebezpiecznych. Są zgodne z wymogami obowiązującej w Europie dyrektywy ATEX oraz globalnym certyfikatem zgodności z normami IECx. Te akumulatory dostępne są w niemal wszystkich rozmiarach i pojemnościach DIN oraz posiadają wiele istotnych zalet w porównaniu do akumulatorów żelowych typu VRLA (Valve-Regulated Lead-Acid) oraz klasycznych kwasowo-ołowiowych.

Czytaj więcej

 
BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZEJ LINII FRONTU - zakład produkcyjny i centrum logistyczne w dobie pandemii - zdjęcie

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZEJ LINII FRONTU - zakład produkcyjny i centrum logistyczne w dobie pandemii

09-06-2020

W ostatnich miesiącach wielu pracodawców na całym świecie stanęło przed wieloma wyzwaniami. Jednym z kluczowych było zapewnienie odpowiedniej ochrony pracowników przed ryzykiem zakażenia wirusem COVID-19, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości dalszego funkcjonowania w jak najszerszym zakresie. Bezpieczeństwo pracowników stało się jeszcze ważniejsze niż dotychczas i wiele działań koncentruje się właśnie na nim.

Czytaj więcej

 
Smart city jako proces, czyli jak mierzyć postępy w tworzeniu inteligentnego miasta - zdjęcie

Smart city jako proces, czyli jak mierzyć postępy w tworzeniu inteligentnego miasta

08-06-2020

Choć istnieje bardzo wiele definicji „smart city” i każde miasto ma swój sposób na wdrażanie inteligentnych rozwiązań, z pewnością łączy je fakt, że nigdy nie jest to nagła zmiana, a pewien proces. Niezależnie zatem od tego, o jakich technologiach jest mowa, warto posiadać długofalową, mierzalną strategię, która pomoże wykorzystać prawdziwy potencjał inteligentnych rozwiązań.

Czytaj więcej

 

Bezpieczeństwo w domu: 5 zasad domowego BHP

08-06-2020

Statystycznie co piąta osoba ulega wypadkowi w domu, a najczęściej dotyczy to dzieci i osób starszych.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1766

Najpopularniejsze tagi