Na rynek wchodzi AXIS P5414-E - pierwsza z nowej linii kopułkowych kamer sieciowych PTZ dedykowanych do pracy na zewnątrz, z inteligentnym, bezpośrednim systemem napędowym nachylenia i obrotu o niezrównanej wytrzymałości mechanicznej. Urządzenie wytwarza obraz o rozdzielczości HDTV 720p, posiada 18-krotny zoom optyczny do zewnętrznego nadzoru wizyjnego. Kamera sprawdzi się idealnie w systemach monitoringów miejskich, ochronie obwodowej, na parkingach i dziedzińcach szkół.
Zbliżeniowe czujniki to jeden z najchętniej wykorzystywanych elementów składowych w szeroko pojętej automatyce przemysłowej. Stosuje się je przede wszystkim na liniach produkcyjnych, ale też podczas pracy rozmaitych urządzeń i maszyn. Kluczowe jest to, aby były właściwie skonfigurowane i zwiększały wydajność oraz efektywność pracy w kolejnych zakładach.
ZAMEL CET na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Zabezpieczeń SECUREX w Poznaniu zaprezentuje dwa innowacyjne produkty z zakresu systemów bezpieczeństwa: system monitoringu CCTV serii HX900 oraz system domofonowy serii DX5100. Dla gości odwiedzających ta
Dortmund/Marietta, Więcej efektywności energetycznej dla centrów handlowych, szpitali, ratuszy, lotnisk, muzeów i dla wszystkich budynków przemysłowych
Bosch wprowadza na rynek nową linię stałopozycyjnych kamer termowizyjnych IP do zastosowań zewnętrznych. Kompleksowe rozwiązanie problemu całodobowego monitoringu łączy w sobie wyjątkową jakość termogramu z zaawansowaną, Inteligentną Analizą Obrazu Bosch IVA (Intelligent Video Analysis), dzięki którym kamery oferują najwyższą jakość przekazu niezależnie od warunków oświetleniowych.
POE-280HD to 1,3megapikselowa kopułowa kamera z diodami LED oraz ICR. Sensor 1,3 megapiksela CMOS pozwala na osiąganie obrazu w jakości HD.
W dniach 23-26 marca 2010 w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. Podczas tegorocznych targów na stoisku GRUPY ZAMEL CET miała miejsce premiera dwóch innowacyjnych serii produktów dedykowanych branży zabezpieczeń.
Planet ICA-W8200 to 2 megapikselowa bezprzewodowa kamera IP typu fisheye, która obsługuje formaty kompresji h.264, MPEG-4 oraz JPEG i zapewnia doskonałą jakość obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli, z prędkością 15 klatek na sekundę.
M15 to najnowsze osiągnięcie technologiczne marki Mobotix, a jednocześnie produkt o znakomitej tradycji, której tworzenie rozpoczęliśmy ponad 13 lat temu - mówi dr Ralf Hinkel, założyciel i dyrektor generalny Mobotix AG - Jesteśmy przekonani, że M15 okaże się rozwiązaniem pod wieloma względami rewolucyjnym, między innymi dlatego, że zaprojektowane zostało w ramach wyjątkowej współpracy pomiędzy użytkownikami a firmą Mobotix AG.
Do tej pory królowała technologia analogowa CCTV. Rozwiązania IP były zbyt drogie, a ich instalacja skomplikowana.
Kamery termowizyjne znajdują zastosowanie w coraz większej ilości prac diagnostycznych stając się niezbędnym wyposażeniem nie tylko dla audytora budowlanego, ale również techników, inżynierów przemysłowych czy elektryków. Dlatego też firma Fluke wprowadza na rynek pięć nowych modeli, które dzięki najlepszej w swojej klasie regulacji ostrości oraz ergonomicznym i wytrzymałym obudowom staną się nieocenionym narzędziem bez względu na rodzaj wykonywanej pracy.
1 czerwca 2012 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się Seminarium Eksperckie ‘Experience the Difference’ poświęcone zagadnieniom Data Center.
Po wnikliwych konsultacjach z wystawcami, w trosce o ich bezpieczeństwo oraz z uwagi na sytuację związaną z zachorowaniami na koronawirusa w Polsce i na świecie, zarząd Grupy MTP zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz zalecanymi przez instytucje państwowe procedurami podjął decyzję o przełożeniu targów SECUREX na termin 18 – 20 listopada 2020 roku.
Pięć miast Polski, pięć dni, pięć spotkań - tak wyglądał Commend Roadshow zorganizowany w dniach 17-21 maja br. przez C&C Partners Telecom wyłącznego przedstawiciela w Polsce austriackiej firmy Commend.
Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków turystycznych w Europie, także wśród Polaków. Z reguły wybieramy się tam samochodem, korzystając z coraz lepszej infrastruktury drogowej. Tamtejszy automobil klub, we współpracy z Axis, wprowadził właśnie ciekawe udogodnienie dla wszystkich podróżujących – zaawansowany systemy monitoringu z aplikacją mobilną.