Z cała pewnością można tak nazwać to miasto po zakończonych niedawno targach ITM Polska (14-17 czerwca 2011). Wzięło w nich udział ponad 900 wystawców z 32 krajów, a na ekspozycji zaprezentowano przeszło 100 europejskich i światowych rynkowych premier. Ten prawdziwy festiwal innowacji zwiedziło 16 800 osób z Polski i z zagranicy.
Grunwald, Nowe Miasto, Jeżyce – na tych poznańskich dzielnicach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odnotowali w ciągu dwóch ostatnich lat największą liczę włamań do mieszkań. Nie bez przyczyny firmy instalujące systemy alarmowe przeżywają teraz oblężenie. Każdy przed świątecznymi wyjazdami chce jak najlepiej zabezpieczyć swój dom przed złodziejami. Osoby przezorne już przy zakupie mieszkania biorą pod uwagę ofertę deweloperów w zakresie podwyższonego bezpieczeństwa.
Ciepłe miesiące to okres, w którym chętnie korzystamy z pięknej pogody. Po długim czasie spędzonym na słońcu, marzymy jednak o odpoczynku w chłodnym domu. Częściej wyjeżdżamy także za miasto. Wówczas odpoczynek może nam jednak popsuć obawa o bezpieczeństwo naszego domu. O tej porze roku na próbę mogą ponadto zostać wystawione więzi sąsiedzkie. Zdarza się bowiem, że imprezy ogrodowe trwają do późnej nocy.
Monitoring wizyjny, któremu zawdzięczamy m.in. poprawę bezpieczeństwa, wsparcie w opiece nad chorymi, inteligentny transport, analitykę i wsparcie sprzedaży czy wreszcie dozór produkcji czujnie łapie każdy obraz, także ten z ludźmi. Największe emocje technologie monitoringu wizyjnego budzą ze względu na potencjalne naruszenie prywatności, kiedy to nasze prywatne dane, w tym wizerunek, miałyby się znaleźć w niepowołanych rękach. Dzięki obowiązującym przepisom o ochronie danych osobowych – RODO – wszyscy użytkownicy monitoringu wizyjnego, ze smart cities na czele, muszą nasz wizerunek chronić. W sukurs przychodzi im technologia, która pozwala na dowolną redakcję obrazu, z maskowaniem elementów będących danymi osobowymi.
O tym w jaki sposób monitoring coraz precyzyjniej odpowiada na różnorodne potrzeby mówi Bogumił Szymanek z Axis Communications.
24. kwietnia 2018 r. w ramach Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX odbędzie się konferencja SMART CITY – KONF EXPO. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie najefektywniejszego wykorzystania najnowszych technologii do podniesienia komfortu codziennego życia w mieście.
Obok ceny i walorów krajoznawczych, kluczowym aspektem planowania pobytu jest komfort wynikający z poczucia bezpieczeństwa zarówno w miejscu zakwaterowania, jak i w najbliższej okolicy. Rozumieją to zarówno przedstawiciele branży turystycznej, jak i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne, inwestując w nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego. A ten – jak się okazuje – może też służyć funkcjom promocyjnym.
Dyski, flary, latarki – oświetlenie sygnalizacyjne to podstawowy element wyposażenia służb ratowniczych. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj oświetlenia ma szerokie zastosowanie. Dyski na przykład warto mieć w każdym samochodzie. Przydają się także podczas eskapad.
W dniach 13 – 15 marca 2019 r. odbyła się XXVII edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO oraz XVII edycja Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA. Targi objęte były Honorowym Patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Sądeckie Targi 22 i 23 kwietnia to prezentacja kilkudziesięciu Firm z branży instalacji, nowoczesnych technologii, wnętrz.
Coraz więcej mówi się o rozwoju miast w kontekście ich przemiany w smart city. Najważniejszym aspektem tej transformacji jest technologia – to właśnie ona może sprawić, że aglomeracje staną się bezpieczniejsze, a ich mieszkańcy bardziej mobilni. W 2020 roku kluczowe znaczenie w tym zakresie będzie miała przede wszystkim analiza na krawędzi sieci oraz wykorzystanie chmur prywatnych i hybrydowych.
Zapraszamy do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu branży oświetleniowej i elektrotechnicznej 2018 roku. W programie Targów znalazło się tradycyjnie kilkanaście szkoleń, warsztatów i konferencji.
2 października w historycznych wnętrzach Hotelu Europejskiego odbyła się kolejna edycja dorocznej konferencji Axis Partners’ Day. Zorganizowana przez lidera sieciowych systemów dozoru wizyjnego, firmę Axis Communications, zgromadziła liczne grono partnerów oraz ekspertów z branży. Podczas spotkania przedstawione zostały rozmaite rozwiązania oraz najnowsze trendy w zakresie monitoringu CCTV.
Prezentacja najnowszych technologii i rozwiązań w zakresie monitoringu wizyjnego miejsc użyteczności publicznej. Rozmaite formy zabezpieczeń, systemy sygnalizacji, systemy monitoringu wizyjnego oraz wyposażenie specjalistycznych grup prewencyjnych.
X Ogólnopolska Konferencja i Wystawa Monitoringu Wizyjnego ALARM odbędzie się w Kielcach od 4 do 5 listopada 2009 roku.