Jak mieszka się w inteligentnym budynku? Teraz każdy może się o tym przekonać dzięki promocji „Wypróbuj i Kup”, w ramach której zupełnie za darmo można testować inteligentny system Fibaro we własnym domu.
Czy domowymi urządzeniami naprawdę można sterować za pomocą smartfona? Czy jedno kliknięcie wystarczy, żeby wyłączyć światło, zamknąć bramę, uzbroić alarm i podlać ogród?
System alarmowy, sprzęty RTV i AGD, klimatyzacja, rolety, brama – nasze domy są dziś naszpikowane elektroniką. W większości przypadków ograniczamy się do sterowania nimi za pośrednictwem włączników i pilotów.
Drzwi otwierane fotokomórką czy wszechobecny monitoring w biurowcach to już standard, który nie budzi naszego zdziwienia.
Kawalerka, która sama decyduje o tym, kiedy podkręcić ogrzewanie, przewietrzyć pokój czy zasłonić rolety? To możliwe.
Mądry dom to kosztowna ekstrawagancja, a w dodatku jest trudny w obsłudze – wokół inteligentnych systemów narosło wiele podobnych mitów.
Jak wyglądają biura XXI wieku? To nie tylko przeszklone biurowce, modny design i nowoczesne sprzęty elektroniczne, ale także technologie, które ułatwiają pracę, choć ich nie widać.
Dom, który samodzielnie decyduje o włączeniu światła, ogrzewania czy alarmu, do tego symuluje obecność mieszkańców i reaguje na ich polecenia głosowe.
Miasta przyszłości mają być ciche i ekologiczne. Aglomeracje będą zużywać mniej energii, a inteligentne budynki i technologie na co dzień ułatwią życie ich mieszkańcom.
Badania przeprowadzone przez Instytut Matki i Dziecka pokazują, że około 70 proc. wypadków dzieci w wieku do 5 lat, zdarza się w domu. Dzieje się tak, ponieważ właśnie tam maluchy spędzają najwięcej czasu.
Połączenie klasycznych technologii wznoszenia domów z nowoczesnymi systemami inteligencji budynkowej przynosi mieszkańcom liczne korzyści.
Targi to nie tylko okazja do znalezienia swoich nowych czterech kątów. Już na nich warto pomyśleć o tym, jak sprawić, by w wymarzonym lokum mieszkało się nam wygodnie i bezpiecznie.
Ciepłe miesiące to okres, w którym chętnie korzystamy z pięknej pogody. Po długim czasie spędzonym na słońcu, marzymy jednak o odpoczynku w chłodnym domu. Częściej wyjeżdżamy także za miasto. Wówczas odpoczynek może nam jednak popsuć obawa o bezpieczeństwo naszego domu. O tej porze roku na próbę mogą ponadto zostać wystawione więzi sąsiedzkie. Zdarza się bowiem, że imprezy ogrodowe trwają do późnej nocy.
Już po raz piętnasty Polska Izba Przemysłu Targowego wyłoniła laureatów konkursu Stoisko Roku. 3 czerwca, podczas otwarcia targów ITM w Poznaniu laureatom zostały wręczone medale i wyróżnienia. Złoty Medal otrzymało stoisko poznańskiej firmy Inter-Mark Group.
Jedne z największych targów technologicznych – CeBIT 2013 – rozpoczynają się już 5 marca w Hanowerze. Nie zabraknie na nich Polaków.