Złap nas … w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie lub Warszawie podczas trasy objazdowej promującej nasze systemy wizyjne.
Roadshow HD to cykl prezentacji produktów z zakresu systemów telewizji dozorowej opartej o rozwiązania HD. W Polsce prezentacje odbyły się w okresie 4 – 14.04.2011 w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie i Warszawie.
Odbiorcy energii elektrycznej mogą już korzystać z inteligentnych liczników. Obowiązująca ustawa przewiduje, że nowoczesne rozwiązanie do 2028 roku będzie dostępne już u 80% odbiorców.Nowe przepisy umożliwią korzystanie z funkcji inteligentnych liczników ze zdalnym odczytem (LZO). To duży przeskok technologiczny w stosunku do stosowanych dotychczas sposobów pomiaru poboru energii. Co o tych rozwiązaniach myślą Polacy?
Wi-Fi 6 lub IEEE 802.11ax to standard IEEE opracowany przez stowarzyszenie Wi-Fi Alliance dla sieci bezprzewodowych (WLAN). Działa w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, z rozszerzoną wersją Wi-Fi 6E, która dodaje pasmo 6 GHz. Jest to aktualizacja standardu Wi-Fi 5 (802.11ac) z ulepszeniami zapewniającymi lepszą wydajność w zatłoczonych miejscach. Wi-Fi 6 pokrywa częstotliwości w pasmach zwolnionych z licencji od 1 do 7,125 GHz, w tym powszechnie używane pasma 2,4 GHz i 5 GHz, a także szersze pasmo 6 GHz.
Axis Communications właśnie wprowadza na rynek urządzenie AXIS Q3819-PVE — wieloprzetwornikową kamerę o rozdzielczości 14 MP, oferującą płynny, 180-stopniowy widok panoramiczny, wysoką jakość obrazu i poklatkowość na poziomie 30 kl./s.
Jednostka ta jest powszechnie stosowana w telekomunikacji (np. podawana jest moc wyjściowa punktu dostępowego) czy używana w projektowaniu sieci WLAN.
Pięć miast Polski, pięć dni, pięć spotkań - tak wyglądał Commend Roadshow zorganizowany w dniach 17-21 maja br. przez C&C Partners Telecom wyłącznego przedstawiciela w Polsce austriackiej firmy Commend.
24 stycznia2020 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „SYLWETKI I MARKI 30-lecia WOLNOŚCI RP”, podczas której nagrodzone zostały podmioty, które świadczą o sile polskiej gospodarki: liderzy i marki, firmy i instytucje innowacyjne i rzetelne oraz ci, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat przyczynili się rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.
Firma Axis Communications wprowadza na rynek dwie panoramiczne kamery wieloprzetwornikowe o rozdzielczości poziomej do 10K. Dzięki płynnemu łączeniu wszystkich czterech obrazów zapewniają one spójny panoramiczny widok w zakresie 180°, umożliwiający pełną orientację w sytuacji. Te kamery oparte na sztucznej inteligencji są również wyposażone w procesor głębokiego uczenia, który umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji analitycznych.
Za nami wyjątkowa, bo długo wyczekiwana 19 edycja SPIN. Podczas 2-dniowej konferencji 21 prelegentów, reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych, zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie 17 prelekcji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, a w strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowały 22 firmy. Tak, w wielkim skrócie można podsumować stacjonarną edycję Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych – 19 SPIN, która odbyła się w dniach 29-30 września w Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.
Ponad 300 osób wzięło udział w tegorocznej, jesiennej edycji Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych. Wydarzenie zrealizowane zostało w zmienionej formule, prezentacje, rozmowy i stoiska wystawiennicze przeniesiono do strefy wirtualnej. Spotkania odbyły się w sześciu terminach: 30 września, 7, 14 i 21 października oraz 8 i 15 grudnia.
Axis Communications ogłasza wprowadzenie dwóch dodatkowych kompaktowych modułów optycznych do serii kamer Axis F. Te wewnętrzne przetworniki oferują wyjątkową jakość obrazu 4K, szerokokątne poziome pole widzenia 110° i dobrą wydajność nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
Przed nami ostatnie tygodnie wakacji, podczas których rodzinne chwile będziemy uwieczniać za pomocą zdjęć i filmików. Pamiętajmy o dzieleniu się nimi w mediach społecznościowych w sposób przemyślany, by zamiast radosnych wspomnień po wakacjach nie pozostał poważny problem do rozwiązania.
Już ponad połowa polskich przedsiębiorstw posiada formalne procedury reagowania na naruszenia bezpieczeństwa. Jedynie 6% w takich sytuacjach działa ad hoc – wynika z badania Fortinet. Wskazuje to, że poziom świadomości i odpowiedzialnego podejścia wśród biznesu rośnie. Wciąż jednak zaledwie niecałe 60% firm subskrybuje alerty bezpieczeństwa od swoich dostawców, a co trzecia decyzje o aktualizacjach podejmuje na bieżąco, bez procesu.
6 października rusza cykl bezpłatnych szkoleń poświęconych bezpieczeństwu infrastruktury teleinformatycznej – Roadshow Axence. Spotkania odbędą się w jedenastu największych miastach Polski, a każdy z uczestników otrzyma za darmo licencje do użytku komercyjnego na oprogramowanie zapewniające ochronę komputera.