Nikt nie ma recepty na sukces, ale zgłębiając historie większości globalnych osiągnięć technologicznych można dojść do wniosku, że przełomowe wynalazki i innowacje mają kilka cech wspólnych. Mowa o entuzjastycznych i zaangażowanych ludziach z pomysłem, zapałem do pracy, wyczuciem czasu i przyszłych trendów. Te trzy czynniki okazały się kluczowe także w stworzeniu pierwszej na świecie kamery sieciowej. A wszystko zaczęło się od pewnej podróży do kraju kwitnącej wiśni...
25 kwietnia br. o godz. 11.00, w trzecim dniu Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX ‘2012, w sali konferencyjnej Pawilonu 14B, rozpocznie się DEBATA z udziałem publiczności pt. „PRAWO DLA MONITORINGU WIZYJNEGO?” organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polską Izbę Systemów Alarmowych.
Axis Communications wprowadza przeciwwybuchową kamerę PTZ posiadającą certyfikaty ATEX, IECEx oraz NRTL (SGS), przeznaczonej do pracy w środowiskach Zone 1 / Division 1. To idealne rozwiązanie do zastosowań z zakresu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa: solidna konstrukcja kamery umożliwia wykrywanie potencjalnych zagrożeń, zanim staną się one krytyczne, pomagając tworzyć bezpieczniejsze miejsca pracy.
Axis Communications wprowadza na rynek solidną kamerę termowizyjną, która może wykrywać i weryfikować obraz 24/7 niezależnie od warunków pogodowych i oświetleniowych, a nawet w scenach o niskim kontraście. Ta bezhalogenowa kamera, idealna do ochrony obwodowej, zapewnia niski ślad węglowy i niskie zużycie energii.
„PRAWO DLA MONITORINGU WIZYJNEGO?” – to tytuł Debaty z udziałem publiczności, która została zaplanowana w dniu 25 kwietnia 2012 r., w trzecim dniu Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX.
Dyskusje na temat bezpieczeństwa w miastach często skupiają się głównie na aspektach związanych z zastosowaniem inteligentnych systemów monitoringu.
Poniższy przykład ma zastosowanie systemu JB-5000 w domu jednorodzinnym, system rozbudowany jest o 6 punktów paneli wewnętrznych (4 wideomonitory i 2 telefony domofonowe).
Axis Communications właśnie wprowadza na rynek urządzenie AXIS Q6315-LE — szybką kamerę PTZ z trybem podczerwieni do dozoru w całkowitej ciemności. Posiada ona procesor nowej generacji, który zapewnia ulepszoną obsługę obrazu, rozszerzone funkcje analiz i znacznie efektywniejszą kompresję wideo.
Rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny. Dostępne są m.in. mieszkania, domy jednorodzinne, bliźniaki czy szeregówki. Łączy je to, że warto zainwestować w odpowiedni monitoring, aby czuć się bezpiecznie. Jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze odpowiednich kamer?
System integrujący urządzenia przeciwpożarowe (SIUP) przeznaczony jest do monitoringu i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi.
AXIS M2035-LE i AXIS M2036-LE to kamery posiadające możliwość realizowania zaawansowanej analityki na brzegu sieci. Połączenie wysokiej rozdzielczości obrazu i wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, sprawia, że oba urządzenia znajdą zastosowanie w monitoringu przestrzeni narażonych na występowanie trudnych warunków środowiskowych i pogodowych.
W piątek 4 lutego 2011 r. w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się gala wręczenia statuetek Elektroprodukt 2010 przyznawanych przez czytelników miesięcznika Elektrosystemy. System monitoringu HX900 został nagrodzony tym prestiżowym wyróżnieniem w kategorii Systemy Ochrony. W plebiscycie na system HX900 oddano 802 głosy co stanowi 33 proc. wszystkich głosów w tej kategorii. Podczas gali firmę ZAMEL reprezentował Adam Kotas - menadżer produktu.
Monitoring wizyjny obejmuje przestrzenie zarówno publiczne jak i prywatne.
Według najnowszych szacunków IDC, światowy rynek systemów do inteligentnych domów w porównaniu do poprzedniego roku wzrośnie o 26,9% w 2019 r.. Tym samym do konsumentów trafi ponad 832 mln sztuk asortymentu z segmentu smart home.
Rośnie grono Polaków, którzy są gotowi dopłacić za inteligentne systemy ułatwiające życie w mieszkaniach, częściach wspólnych czy na terenie zewnętrznym osiedla. Wniosek ten płynie z raportu przygotowanego na zlecenie Echo Investment „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy”. Według ankietowanych systemy elektroniczne, zwłaszcza w obliczu takich zagrożeń jak pandemia, stają się gwarancją nie tylko komfortu, ale również ochrony mieszkańców.