Artykuł Dodaj artykuł

Gaśnice przenośne do wielu zastosowań - narzędzie do zwalczania pożaru

Bezpieczeństwo jest najważniejsze i niewątpliwie istotne znaczenie ma ochrona przeciwpożarowa. Na wyposażeniu każdego budynku użytku publicznego czy firmowego powinna znaleźć się gaśnica - sprzęt, który umożliwi skuteczną walkę z pożarem poprzez dostarczenie środka gaśniczego w miejscu występowania ognia.

Gaśnice przenośne do wielu zastosowań -  narzędzie do zwalczania pożaru

Bezpieczeństwo jest najważniejsze i niewątpliwie istotne znaczenie ma ochrona przeciwpożarowa. Na wyposażeniu każdego budynku użytku publicznego czy firmowego powinna znaleźć się gaśnica - sprzęt, który umożliwi skuteczną walkę z pożarem poprzez dostarczenie środka gaśniczego w miejscu występowania ognia.

Narzędzia do zwalczania pożaru - wybierz odpowiednią gaśnicę

Wybór odpowiedniej gaśnicy jest kluczowy dla skutecznego gaszenia pożaru. Na pewno na uwagę zasługuje gaśnica przewoźna, która wyposażona jest w długi wąż odprowadzający, a także koła o wysokiej wytrzymałości, które zapewniają mobilność. Gaśnica przewoźna proszkowa przeznaczona jest do gaszenia pożarów A, B, C, a więc pożarów stałych materiałów, a także cieczy czy gazów. Takie gaśnice przewoźne znajdziecie w ofercie na stronie: https://sklep-ppoz.pl/pl/c/Gasnice-przewozne/29. Spełniają one najbardziej restrykcyjne normy jakości oraz bezpieczeństwa. 

Prawidłowe rozmieszczenie gaśnic w budynku

Gaśnice to sprzęt, który stanowi integralną część planu bezpieczeństwa pożarowego, dlatego istotne jest aby były prawidłowo rozmieszczone w budynku. Najlepiej w miejscach łatwo dostępnych i widocznych np. tuż przy wejściach do budynków, na klatkach schodowych czy korytarzach. W miejscach nienarażonych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie źródeł ciepła oraz w obiektach wielokondygnacyjnych. Niezależnie od tego czy chcemy zaplanować rozmieszczenie gaśnic w budynku użyteczności publicznej czy w prywatnym domu, zawsze powinno być ono przeprowadzone zgodne z ogólnie przyjętymi  przepisami ppoż.

Gaśnice przenośne - gdzie znajdują zastosowanie?

Gaśnice przenośne należą do grupy najpopularniejszych mobilnych urządzeń dedykowanych do zwalczania pożarów. Mobilność tychże urządzeń sprawia, że mogą być dostępne niemal wszędzie, możliwe jest ich przenoszenie bezpośrednio do miejsca w którym pojawi się zagrożenie pożarowe. 

Gaśnice przenośnych znajdują użytek głównie w miejscach publicznych, takich jak: biura, szpitale, placówki szkolne, sklepy, restauracje, hotele, centra handlowe, hale produkcyjne. W sytuacji pojawienia się pożaru, osoby obecne na miejscu mogą sięgnąć po gaśnicę i podjąć próbę ugaszenia ognia, zanim ten zdąży się rozprzestrzenić. Gaśnice przenośne są również nieocenionym sprzętem w zakładach przemysłowych, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia pożaru związanego z użyciem maszyn, czy substancji chemicznych.

Gaśnica na kółkach - efektywna praca i wygoda użytkowania

Gaśnice na kółkach zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wygodzie i praktyczności użytkowania. Wyposażone w wózek z kołami zapewniają doskonałą mobilność, przez to umożliwiają szybsze dotarcie do źródła pożaru a także łatwe przenoszenie i przemieszczanie się po różnych rodzaju powierzchniach. Gaśnice na kółkach bardzo często wyposażone są w dłuższy wąż lub dyszę, co pozwala na dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Ten sprzęt za sprawą swojej mobilności, jest niezwykle skuteczny do zwalczania pożarów w różnych środowiskach.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.