Artykuł Dodaj artykuł

Rolety na okna niezastąpione latem i nie tylko

Montaż rolet wewnętrznych i zewnętrznych to prosty sposób, by zaciemnić pomieszczenie i ograniczyć jego nagrzewanie w upalne dni. Dzięki nim można zrezygnować z innych osłon i dekoracji okiennych w formie tekstyliów. Umieszczenie rolet na oknach w całym domu sprawia, że we wnętrzach jest chłodniej nawet w czasie fali upałów. Osłony można montować na wszystkich typach okien, w tym na oknach dachowych. Dowiedz się więcej na temat rolet i korzyści z ich zakładania.

Rolety na okna dachowe

Montaż rolet wewnętrznych i zewnętrznych to prosty sposób, by zaciemnić pomieszczenie i ograniczyć jego nagrzewanie w upalne dni. Dzięki nim można zrezygnować z innych osłon i dekoracji okiennych w formie tekstyliów. Umieszczenie rolet na oknach w całym domu sprawia, że we wnętrzach jest chłodniej nawet w czasie fali upałów. Osłony można montować na wszystkich typach okien, w tym na oknach dachowych. Dowiedz się więcej na temat rolet i korzyści z ich zakładania.

  1. Popularność rolet zewnętrznych i wewnętrznych
  2. Rolety do domu - rodzaje
  3. Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?
  4. Co to są rolety zewnętrzne solarne?

Rolety z powodzeniem zastępują klasyczne materiałowe zasłony, żaluzje oraz inne osłony na okna. Można używać ich na oknach każdego typu, gdyż różne rodzaje rolet dopasowuje się do rozmiarów i typu ramy okiennej. Dzięki temu mają uniwersalne zastosowanie i sprawdzają się praktycznie w każdym wnętrzu oraz na zewnątrz dowolnego budynku. Co jeszcze powinno się wiedzieć o montażu rolet?

Popularność rolet zewnętrznych i wewnętrznych

Coraz więcej ludzi decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Okna powinny być dobrze zasłonięte, abyśmy czuli się bezpiecznie we własnym domu. Rolety z pewnością zapewnią większą intymność domowników, gdyż dzięki nim nie dojdzie do sytuacji, że sąsiad z domu obok będzie miał wgląd do naszego życia osobistego. Rolety są więc potrzebne w wielu domach. Rolety na okna dachowe Fakro to inwestycja warta swojej ceny i jakości, w szczególności w przypadku, gdy zakłada się je w zabudowie bliźniaczej i na nowych osiedlach narażonych na ataki ze strony włamywaczy. Rolety wewnętrzne są z kolei cenione głównie w okresie letnim, gdyż ograniczają dopływ światła słonecznego i nagrzewanie domów.

Rolety do domu - rodzaje

Klasyczne rolety zewnętrzne ręczne zasuwają się i rozsuwają za pomocą sznurków. Modele cięższe i masywniejsze mają korbę do zwijania. Rolety zewnętrzne ręczne sprawdzają się, jeżeli chcesz by ich działanie, nie było zależne od dostępu do zasilania elektrycznego. Dzięki nim w każdej chwili bezawaryjnie odsłonisz okno. Rolety ręczne są tańsze od rolet elektrycznych, jednak montaż takich rolet w nowych pomieszczeniach, może zepsuć estetykę aranżacji. Mechanizm ręczny powinien być usytuowany zaraz koło rolety, nie zawsze jednak znajdzie się takie miejsce obok framugi.

W naszym sklepie znajdziesz również rolety zewnętrzne elektryczne, które są zasilane na prąd. Plusem takiego rodzaju rolet jest komfort oraz wygoda obsługi mechanizmu. Dzięki takiej technice możesz zachować estetykę pomieszczenia. Rolety elektryczne są sterowane za pomocą przełącznika lub pilota. Aranżacja z użyciem rolet zewnętrznych w pomieszczeniach jest nowoczesna i praktyczna. Rolety elektryczne są jednak podatne na uszkodzenia, zwłaszcza kiedy nadejdzie okres zimowy i mogą przymarzać. W takim czasie awarii może ulec cały mechanizm, dlatego trzeba o nie dbać. Rolety elektryczne są droższe od zwykłych rolet ręcznych, jednak komfort ich użytkowania sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób.

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne są przydatne, jeżeli chcemy skutecznie przyciemnić pomieszczenie. W okresie letnim nie wpuszczą do pomieszczeń promieniowania słonecznego i utrzymają przyjemną, niższą temperaturę. Pomieszczenia takie nie nagrzewają się i w okresie wyższych temperatur komfortowo się w nich przebywa. Kolejnym atutem rolet jest niewpuszczanie innych świateł, które dochodzą z zewnątrz domu. Mamy wtedy pewność, że nasz sen będzie przyjemny, a nasze ciało odpocznie od zbędnego oświetlenia, pobudzającego nadmiernie układ nerwowy. W okresie zimowym rolety zewnętrzne ochronią nas przed wyższymi rachunkami za energię cieplną. Zasuwając rolety, dba się o to, by temperatura w pomieszczeniach była stale na jednym poziomie - mieszkanie nie wychłodzi się w ciągu dnia i w nocy. Dzięki roletom dom będzie wyciszony od hałasów, które dobiegają z zewnątrz. Rolety zapewnią również wyższy poziom naszego bezpieczeństwa.

Zastosowanie rolet zewnętrznych z wytrzymałego materiału zmniejsza prawdopodobieństwo, że dojdzie do stłuczenia szyb przez wandali lub duże kulki lodu w trakcie gradobicia. Solidna osłona na okna jednocześnie nie spotęguje hałasu wydawanego przez opady atmosferyczne, co zapewni spokojny sen nawet w trakcie nawałnicy. Dzięki nim zyska się ochronę przed spadającymi konarami i innymi przedmiotami unoszonymi przez silny wiatr.

Co to są rolety zewnętrzne solarne?

Jeżeli Twój dom lub mieszkanie są silnie nasłonecznione, warto skorzystać z oferty rolet zewnętrznych solarnych. Rolety takie mają szczególne zastosowanie w przypadku nasłonecznionych pomieszczeń ze względu na fakt, iż nie przepuszczają promieni słonecznych. W miejscach nasłonecznionych czujemy się źle, zbyt mała ilość powietrza powoduje zaduch i dyskomfort. Za wysoka temperatura utrudnia z kolei regenerację organizmu w czasie snu. Warstwa odbijająca promienie słońca sprawia, że w domu jest chłodniej. Dzięki temu można ukryć się w nim przed upałem.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.