Artykuł Dodaj artykuł

Kamery modułowe nowej generacji umożliwiają niebywale elastyczną i dyskretną instalację

Axis Communications wprowadza kamery modułowe nowej generacji, w tym dwie wytrzymałe jednostki główne typu barebone z oznaczeniem UL Recognized i pięć modułów optycznych o wzmocnionej konstrukcji. Seria AXIS F najnowszej generacji zapewnia dyskretny dozór i łatwą integrację.

Axis Communications wprowadza kamery modułowe nowej generacji, w tym dwie wytrzymałe jednostki główne typu barebone z oznaczeniem UL Recognized i pięć modułów optycznych o wzmocnionej konstrukcji. Seria AXIS F najnowszej generacji zapewnia dyskretny dozór i łatwą integrację.

Kamery modułowe nowej generacji umożliwiają niebywale elastyczną i dyskretną instalację

Seria F najnowszej generacji to rozwiązanie w pełni modułowe, w którym jednostkę główną, moduł optyczny i kabel wybiera się na podstawie konkretnych potrzeb. W portfolio Axis jest dostępnych wiele nowych akcesoriów przeznaczonych do stosowania z modułami optycznymi. Oznacza to, iż można projektować rozwiązania dozoru szyte na miarę za pomocą nawet tylko jednej jednostki. Ponadto, wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi i zabezpieczają system. Przykładowo funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację urządzeń Axis w sieci.

Oględziny pod każdym kątem

AXIS F9111 to jednokanałowa jednostka główna, która udostępnia rozdzielczość 720p przy 180 kl./s lub HDTV 1080p przy 60 kl./s z modułami optycznymi AXIS F21, AXIS F7225-RE i AXIS F4105-LRE. Pozostałe jednostki główne obsługują cztery strumienie o rozdzielczości HDTV 1080p przy 30 kl./s na wszystkich kanałach wideo i wymagają tylko jednej licencji oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym oraz jednego portu przełącznika niezależnie od jednostki głównej – wszystkie udostępniają funkcję kontrolowanego wyłączenia z poziomu stacyjki, która zapobiega wyczerpaniu akumulatora w przypadku zainstalowania urządzenia w autobusie lub innym pojeździe.

Czterokanałowe jednostki główne typu barebone AXIS F9114-B oraz AXIS F9104-B mają oznaczenie UL Recognized i idealnie nadają się do tworzenia indywidualnych rozwiązań wizyjnych: są sprzedawane bez pokrywy górnej i można je integrować z produktami końcowymi mającymi certyfikat UL, co pozwala na niemal nieograniczone możliwości przy wykorzystaniu sprzętu.

Seria obejmuje także pięć nowych modułów optycznych, w tym jeden moduł szerokokątny typu „rybie oko” (AXIS F2135-RE), jeden moduł stałoogniskowy (AXIS F2105-RE) i jeden moduł zmiennoogniskowy (AXIS F2115-R). W skład serii wchodzi także wyjątkowo dyskretny moduł otworkowy (AXIS F7225-RE), który idealnie nadaje się do montażu w ciasnych miejscach, takich jak maszyny i bankomaty. Ponadto seria udostępnia wzmocniony i dyskretny minikopułkowy moduł optyczny (AXIS F4105-LRE) z wbudowanym oświetleniem w podczerwieni — idealne rozwiązanie do sklepów i biur. Dzięki konstrukcji wytrzymałej na wstrząsy i drgania, moduł minikopułkowy znakomicie sprawdza się też w autobusach. Obsługuje on także szeroką gamę wymiennych obiektywów M12, dzięki czemu można dostosować pole widzenia do monitorowanej sceny i docelowych obiektów.

Najważniejsze cechy:

  • Jedno- i czterokanałowe jednostki główne
  • Jednostki główne typu barebone z oznaczeniem UL Recognized
  • Pięć modułów optycznych do różnych zastosowań
  • Wiele opcji okablowania i montażu
  • Wzmocnione złącza SMA-FAKRA

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.