Artykuł Dodaj artykuł

Kamery modułowe nowej generacji umożliwiają niebywale elastyczną i dyskretną instalację

Axis Communications wprowadza kamery modułowe nowej generacji, w tym dwie wytrzymałe jednostki główne typu barebone z oznaczeniem UL Recognized i pięć modułów optycznych o wzmocnionej konstrukcji. Seria AXIS F najnowszej generacji zapewnia dyskretny dozór i łatwą integrację.

Axis Communications wprowadza kamery modułowe nowej generacji, w tym dwie wytrzymałe jednostki główne typu barebone z oznaczeniem UL Recognized i pięć modułów optycznych o wzmocnionej konstrukcji. Seria AXIS F najnowszej generacji zapewnia dyskretny dozór i łatwą integrację.

Kamery modułowe nowej generacji umożliwiają niebywale elastyczną i dyskretną instalację

Seria F najnowszej generacji to rozwiązanie w pełni modułowe, w którym jednostkę główną, moduł optyczny i kabel wybiera się na podstawie konkretnych potrzeb. W portfolio Axis jest dostępnych wiele nowych akcesoriów przeznaczonych do stosowania z modułami optycznymi. Oznacza to, iż można projektować rozwiązania dozoru szyte na miarę za pomocą nawet tylko jednej jednostki. Ponadto, wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi i zabezpieczają system. Przykładowo funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację urządzeń Axis w sieci.

Oględziny pod każdym kątem

AXIS F9111 to jednokanałowa jednostka główna, która udostępnia rozdzielczość 720p przy 180 kl./s lub HDTV 1080p przy 60 kl./s z modułami optycznymi AXIS F21, AXIS F7225-RE i AXIS F4105-LRE. Pozostałe jednostki główne obsługują cztery strumienie o rozdzielczości HDTV 1080p przy 30 kl./s na wszystkich kanałach wideo i wymagają tylko jednej licencji oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym oraz jednego portu przełącznika niezależnie od jednostki głównej – wszystkie udostępniają funkcję kontrolowanego wyłączenia z poziomu stacyjki, która zapobiega wyczerpaniu akumulatora w przypadku zainstalowania urządzenia w autobusie lub innym pojeździe.

Czterokanałowe jednostki główne typu barebone AXIS F9114-B oraz AXIS F9104-B mają oznaczenie UL Recognized i idealnie nadają się do tworzenia indywidualnych rozwiązań wizyjnych: są sprzedawane bez pokrywy górnej i można je integrować z produktami końcowymi mającymi certyfikat UL, co pozwala na niemal nieograniczone możliwości przy wykorzystaniu sprzętu.

Seria obejmuje także pięć nowych modułów optycznych, w tym jeden moduł szerokokątny typu „rybie oko” (AXIS F2135-RE), jeden moduł stałoogniskowy (AXIS F2105-RE) i jeden moduł zmiennoogniskowy (AXIS F2115-R). W skład serii wchodzi także wyjątkowo dyskretny moduł otworkowy (AXIS F7225-RE), który idealnie nadaje się do montażu w ciasnych miejscach, takich jak maszyny i bankomaty. Ponadto seria udostępnia wzmocniony i dyskretny minikopułkowy moduł optyczny (AXIS F4105-LRE) z wbudowanym oświetleniem w podczerwieni — idealne rozwiązanie do sklepów i biur. Dzięki konstrukcji wytrzymałej na wstrząsy i drgania, moduł minikopułkowy znakomicie sprawdza się też w autobusach. Obsługuje on także szeroką gamę wymiennych obiektywów M12, dzięki czemu można dostosować pole widzenia do monitorowanej sceny i docelowych obiektów.

Najważniejsze cechy:

  • Jedno- i czterokanałowe jednostki główne
  • Jednostki główne typu barebone z oznaczeniem UL Recognized
  • Pięć modułów optycznych do różnych zastosowań
  • Wiele opcji okablowania i montażu
  • Wzmocnione złącza SMA-FAKRA

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.