Artykuł Dodaj artykuł

Niezawodna kamera do zdalnego monitorowania temperatury podnosi efektywność operacyjną

Axis Communications wprowadziła na rynek nową kamerę termowizyjną do zdalnego monitorowania temperatury. Wytrzymałe, bezhalogenowe urządzenie sprawdzi się idealnie w sytuacjach krytycznych i zwiększy wydajność operacyjną.

Kamera AXIS Q1961-TE

Axis Communications wprowadziła na rynek nową kamerę termowizyjną do zdalnego monitorowania temperatury. Wytrzymałe, bezhalogenowe urządzenie sprawdzi się idealnie w sytuacjach krytycznych i zwiększy wydajność operacyjną.

Kamera AXIS Q1961-TE może zdalnie mierzyć temperaturę w zakresie od -40 °C do 350 °C (-40 °F do 660 °F). W sytuacji przekroczenia ustalonego progu, gdy temperatura wzrośnie lub spadnie zbyt szybko, kamera uruchamia powiadomienie. Pozwala to na uniknięcie niepożądanych przestojów w produkcji spowodowanych przegrzewaniem się sprzętu, jak również planowanie konserwacji predykcyjnej. Dzięki wczesnej detekcji ognia, użytkownicy mogą ustawiać wyzwalacze i otrzymywać ostrzeżenia o wszelkich oznakach pożaru. Analityka ta oferuje również inteligentne filtrowanie w celu zmniejszenia liczby fałszywych alarmów – zignoruje np. powiadomienie o ciepłej rurze wydechowej przejeżdzających pojazdów roboczych.

AXIS Q1961-TE posiada wbudowane funcje cyberbezpieczeństwa, które pomagają zapobiegać nieautoryzowanemu dostępowi i zabezpieczają system. Na przykład Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację produktów Axis w sieci. Kamera obsługuje do 10 konfigurowalnych wielokątnych obszarów detekcji. Ponadto technologia edge-to-edge umożliwia podłączenie głośnika sieciowego, aby umożliwić alarmy dźwiękowe.

Kamerę wyróżnia duża wytrzymałość i odporność na uderzenia o klasie IK10. Jest przystosowana do pracy na zewnątrz, w ochronie obwodowej oraz wykrywania i rejestracji zdarzeń z dużej odległości. Ochronę przed korozją potwierdza stopień IP66/67 i NEMA 4X.

Kamera AXIS Q1961-TE

Najważniejsze cechy AXIS Q1961-TE:

  • wielokątne obszary monitorowania temperatury
  • analityka wczesnego wykrywania pożaru
  • punktowy odczyt temperatury
  • wbudowane funkcje bezpieczeństwa cybernetycznego
  • stopień ochrony IP66, IP67, IK10 i NEMA 4X

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.