Artykuł Dodaj artykuł

Alarm domowy – hit sprzedaży przed świętami. Czy w tym roku znowu czeka nas fala włamań?

Sprawdź, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem. Dowiedz się, jaki alarm nada się do szybkiego montażu.

Włamanie do mieszkania przez okno, alarm może przed nim uchronić

Włamanie do mieszkania przez okno, alarm może przed nim uchronić

Okres okołoświąteczny, kiedy większość z nas wyjeżdża w odwiedziny do bliskich, stwarza doskonałą okazję dla włamywaczy. Złodzieje korzystają z nieobecności domowników. Włamują się zarówno do domów, jak i mieszkań w bloku. Tu nie ma reguły. W wyniku włamania można stracić sprzęt elektroniczny, kosztowności, a także rodzinne pamiątki. Podpowiadamy, jak uchronić swój dobytek i zabezpieczyć się przed włamaniem.

 

Czy jesteś pewny, że nie grozi Ci włamanie?

Poczucie bezpieczeństwa i pewności, że nie grozi nam włamanie pochodzi z dwóch źródeł. Pierwszym jest zadbanie o taki poziom zabezpieczeń, który daje pewność, że złodziej nie poważy się zbliżyć do naszego domu lub mieszkania. Drugie niestety pochodzi z postawy wypierającej zagrożenie. Nie myślimy o ryzyku wcale lub jesteśmy pewni, że złodziej nie pokusi się na nasze mieszkanie, bo nie mamy w posiadaniu niczego wartościowego. A czasami ulegamy opinii, która głosi, że włamywacze nie interesują się mieszkaniami na wyższych piętrach bloku lub mieszkamy w bezpiecznej okolicy.

Takie przekonania usypiają czujność, sprawiają, że nonszalancko podchodzimy do tematu zabezpieczeń i ułatwiamy złodziejom dostęp do naszego domu. Ci często bacznie nas obserwują. Wypatrują łatwych celów, licząc na zysk przy niewielkim nakładzie wysiłku. Zadbanie o odpowiedni poziom bezpieczeństwa pozwoli poczuć się spokojnie na uczcie świątecznej poza domem, na wakacjach, a nawet w pracy. Niestety włamania zdarzają się również w zwykłe dni.

Włamywaczy interesuje w naszych domach wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość. Często w poszukiwaniu zdobyczy przeczesują cały dom, niszcząc po drodze bezwartościowe dla nich, a dla nas cenne przedmioty. Mieszkania są często w takim stanie, że ofiary włamań w pierwszej chwili nie są w stanie dokładnie określić, co zginęło. Straty nierzadko przekraczają koszty, jakie można było ponieść na zakup alarmu, a nawet wymianę drzwi i okien.

 

Zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem – szybkie rozwiązania

Włamanie do mieszkania przez drzwi wejściowe, uchroni przed nim montaż drzwi antywłamaniowych

Włamanie do mieszkania przez drzwi wejściowe, uchroni przed nim montaż drzwi antywłamaniowych

Święta za pasem, a więc montaż wysokiej klasy systemu alarmowego może się nie udać. Zaawansowane wymagają kucia ścian do ukrycia kabli i instalacji czujników. Jeśli zależy Ci na szybkim i prostym w montażu zabezpieczeniu domu przed włamaniem, wybierz jeden z alarmów bezprzewodowych.

Najprostszym rozwiązaniem są minialarmy na podczerwień z wbudowaną syreną. Wykrywają ruch na odległość nawet 20 metrów. Są zasilane na baterie, więc nie musisz martwić się podłączaniem ich do prądu. Kosztują niewiele, bo kilkadziesiąt złotych. Już samo zauważenie alarmu przez złodzieja może zniechęcić go do włamania. To doskonałe rozwiązanie do zastosowania na teraz. A jeśli w przyszłości poczujesz, że taki alarm bezprzewodowy jest niewystarczającym rozwiązaniem, możesz bez straty wymienić go na alarm antywłamaniowy przewodowy z czujnikami.

Zabezpieczając dom na święta, pamiętaj, aby alarm bezprzewodowy zamontować nie tylko od strony drzwi, ale również okien. Statystki policyjne wskazują, że włamywacze najczęściej dostają się do domów właśnie przez nie.

Oprócz alarmu możesz na szybko zainstalować kamerę na posesji. Jeśli złodziej ją dostrzeże, zniechęci się przed działaniem, a jeśli jej nie zauważy i podejmie próbę włamania, wówczas zwiększą się szanse na jego złapanie. Niestety nadal ponad połowa sprawców włamań nie została wykryta przez organy ścigania.

Czytaj także: Zabezpieczenia w drzwiach antywłamaniowych

 

Drzwi i okna antywłamaniowe – pierwszy stopień ochrony przed włamaniem

Montaż prostego alarmu bezprzewodowego jest tani i może skutecznie odstraszyć włamywacza

Montaż prostego alarmu bezprzewodowego jest tani i może skutecznie odstraszyć włamywacza

Minialarmy z czujnikiem ruchu są dobrym rozwiązaniem, ale nie sprawdzą się do mieszkania w bloku. W tym przypadku na bezpieczeństwo największy wpływ mają dobór drzwi i zabezpieczeń okiennych.

Jeśli Twoje mieszkanie położone jest na parterze w bloku lub masz dom, rozważ montaż okien antywłamaniowych z klamkami na klucz. Mają one specjalnie wzmocnioną konstrukcję, która chroni nie tylko przed otwarciem okna z zewnątrz, ale również ich wyłamaniem czy wybiciem.

Innym sposobem na zabezpieczenie okien przed włamywaczami, który możesz zastosować jeszcze przed świętami, jest montaż rolet antywłamaniowych. Wyposażone są one we wzmocnione prowadnice, wieszaki blokujące oraz specjalny pancerz. Zabezpieczą Twoje okna przed włamywaczami niezależnie, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, czy w bloku.

Obok okien warto zadbać o bezpieczeństwo głównego wejścia do domu. Jeśli mieszkasz w bloku, montaż drzwi antywłamaniowych możesz zlecić nawet zimą. Zwróć uwagę na klasę bezpieczeństwa, oznaczoną symbolem RC. Im wyższa, tym drzwi mają mocniejszą konstrukcję. Jeśli mieszkasz w domu pamiętaj o wzmocnieniu drzwi przejściowych z domu do garażu, włamywacze przez nie również często dostają się do domów.

Sprawdź też poradnik: Jak wybrać antywłamaniowe drzwi zewnętrzne?

 

Proste, a nieoczywiste zabezpieczenie domu przed włamaniem

Wymiana drzwi i okien tuż przed świętami może być dla Ciebie niemożliwa. Jak jeszcze, oprócz montażu alarmu bezprzewodowego, zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

Warto poprosić o czujność sąsiadów, którzy pozostają w domu na święta. Jeśli tylko zobaczą coś niepokojącego, mogą zaalarmować Ciebie lub wezwać policję. Jeśli Twój dom jest mało widoczny z powodu rozłożystych koron drzew, przytnij je tak, aby nieco odkryć posesję. Gęste zarośla co prawda zapewniają prywatność, ale stwarzają przestępcom idealne warunki do działania.

W okresie okołoświątecznym zwróć uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby. Włamywacze często typują domy i mieszkania, które planują okraść, a potem obserwują zachowanie domowników. Starają się dowiedzieć, czy w domu jest zainstalowany alarm, jaki jest rozkład pomieszczeń oraz jakiego rodzaju drzwi i okna są zamontowane. Często oznaczają mieszkania. Zwróć uwagę na okolice drzwi wejściowych oraz liczniki na klatce schodowej. Jeśli zauważysz przy nich oznakowanie w postaci symboli namalowanych markerem, zgłoś ten fakt na policję.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.