Artykuł Dodaj artykuł

Bezpieczny dom – jak zwiększyć bezpieczeństwo?

Na rynku dostępne są dziś różne rodzaje monitoringu, dzięki czemu w łatwy sposób można ochronić własne mienie, ale także zapewnić bezpieczeństwo ludziom.

Na rynku dostępne są dziś różne rodzaje monitoringu, dzięki czemu w łatwy sposób można ochronić własne mienie, ale także zapewnić bezpieczeństwo ludziom. Systemy alarmowe i zestaw kamer sieciowych pomagają zabezpieczyć sklep czy firmę. Równie ważne jest jednak bezpieczeństwo domu. Jak o nie zadbać, by poziom bezpieczeństwa był nie tylko zadowalający, ale dawał pewność i komfort? Proponujemy system monitoringu, o którym opowiemy szerzej w poniższym artykule.

Bezpieczny dom - jak zwiększyć bezpieczeństwo

Monitoring IP i kamery IP - co to takiego?

Czym jest monitoring – tego nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć. Jest to kamera lub kamery, które rejestrują określony obszar. Monitoring IP pozwala natomiast na podgląd obrazu w czasie rzeczywistym – na komputerze albo na smartfonie (poprzez aplikację). Kamery IP są niezwykle wygodne w użytkowaniu, ponieważ można je zamontować zarówno za pomocą kabla, jak i bezprzewodowo (w miejscach problematycznych, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej). Ważną cechą tego systemu monitoringu jest fakt, że zarejestrowany obraz ma wysoką rozdzielczość. Jeśli chodzi o profesjonalny monitoring – Wrocław to miasto, gdzie można dostać go od ręki (monitoring-wroclaw.com).

Systemy monitoringu – czy sprawdzą się w domu?

Czy monitorowanie posesji jest dobrym sposobem na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa domu? Jak najbardziej tak! Zwłaszcza, jeśli twój dom stoi w pewnym oddaleniu od skupisk ludzkich, przez co nie czujesz się do końca bezpiecznie. Nowoczesne systemy monitoringu zapewnią ochronę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Umożliwiają one transmisję obrazu na żywo – na przykład wprost do smartfona. Nawet wtedy, kiedy jesteś w znacznej odległości od swojego domu. Pozwala to nieustannie trzymać rękę na pulsie i obserwować, czy wokół domu lub na posesji nie dzieje się nic podejrzanego, a w razie potrzeby natychmiast zareagować czy wezwać na miejsce służby. Urządzenia posiadające funkcję Power Over Ethernet mogą być zasilane przez przewód UTP/FTP. Nie wymagają więc przygotowywania specjalnej instalacji elektrycznej. Monitoring to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych instalacji systemów ochrony, stosowana dziś nie tylko w firmach, sklepach, halach magazynowych, budynkach użyteczności publicznej. Świetnie sprawdza się także w domach prywatnych, które – tak samo, a nawet bardziej – są narażone na kradzież czy włamanie.

Jak system monitoringu wpływa na bezpieczeństwo?

Obecnie we własnym domu można zainstalować najnowocześniejsze systemy monitoringu. Najczęściej składają się one z kamery, rejestratora cyfrowego, dysku twardego, zasilacza, listwy zasilającej. Największą szczegółowość obrazu zapewniają kamery Full HD. Jeśli zdecydujesz się na monitoring sieciowy to masz możliwość konfigurowania go zdalnie. Zainstalowana w twoim smartfonie specjalna aplikacja umożliwi ci nie tylko zdalne sterowanie, ale przede wszystkim obserwowanie rejestrowanej przestrzeni w trybie rzeczywistym. Można również ustalić obszar nagrywania, wówczas przekroczenie linii spowoduje wysłanie przez system powiadomienia, informującego o zagrożeniu. Nie można zapomnieć również o tym, że zamontowane na fasadzie budynku kamery bardzo często działają prewencyjnie – po prostu odstraszają potencjalnych złodziei. Ponadto monitoring może być połączony z dźwiękowym systemem alarmowym. Wyjący alarm z pewnością zadziała odstraszająco i zniechęci włamywacza. Fakt, że rejestratory pozwalają na obserwowanie sytuacji na żywo, sprawia, że jesteś bezpieczny we własnym domu – nie musisz bowiem wychodzić i przeczesywać posesji, by zobaczyć złodzieja. W razie niebezpiecznej sytuacji nagranie posłuży zaś jako dowód dla policji czy sądu.

Podsumowując; nowoczesne systemy monitoringu IP to najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa we własnym domu. Podgląd na posesję będziesz miał zawsze i wszędzie – na ekranie własnego smartfona.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły