Artykuł Dodaj artykuł

Złoty medal MTP dla kamery sieciowej DINION starlight 7000 HD firmy Bosch

Kamera DINION starlight HD 720p firmy Bosch to przykład najnowszej generacji kamery mega pikselowej, która została stworzona do pracy z najwyższą wydajnością w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych.

Logo BoschNagrodzona kamera zapewnia najwyższej jakości obraz przez całą dobę bez względu na zewnętrzne warunki oświetleniowe.

Kamera DINION starlight HD 720p firmy Bosch to przykład najnowszej generacji kamery mega pikselowej, która została stworzona do pracy z najwyższą wydajnością w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. To przełomowe rozwiązanie pod względem światłoczułości w segmencie produktów dla wideomonitoringu.

Wysoka jakość obrazu

Wysoka czułość kamery zarówno w trybie kolorowym (0,017 luksa), jak i monochromatycznym (0,0057 luksa) umożliwia prace kamery przy minimalnym poziomie oświetlenia otoczenia bez utraty jakości obrazu. Rozdzielczość HD 720p zapewnia możliwość pracy w trybie 60 klatek na sekundę, zapewniając przy tym wyraźny i ostry obraz o wysokim stopniu szczegółowości. Ma to ogromne znaczenie przy rejestrowaniu szybko poruszających się obiektów na przykład w monitoringu ruchu drogowego czy w obiektach o dużym natężeniu ruchu jak banki czy kasyna.

firmy Bosch
W kamerze DINION Starlight HD 720p zastosowano innowacyjną technologię Content Based Imaging Technology (CBIT) firmy Bosch.
Fot. Bosch

Inteligentne technologie optymalizacji obrazu

W kamerze DINION Starlight HD 720p zastosowano innowacyjną technologię Content Based Imaging Technology (CBIT) firmy Bosch. Technologia w sposób inteligentny łączy informacje z przetwornika CMOS, układów przetwarzania i obróbki obrazu, urządzenia kodującego oraz inteligentnego systemu analizy wideo (IVA) i dynamicznie optymalizuje obraz dla każdej filmowanej sceny.

Kamery Bosch z technologią CBIT pracują w dwóch trybach: Intelligent Auto Exposure (iAE), która zapewnia optymalną jakość obrazowania ważnych obiektów oraz Intelligent Dynamic Noise Reduction (iDNR), która dostarcza najbardziej przydatny obraz uzyskiwany w wyniku optymalizacji stosunku szczegółowości obrazowania do szerokości pasma. W przypadku kamery 720p starlight HD wystarczy szerokość pasma nawet o 30% mniejsza niż w innych kamerach 720p a nawet SD. Funkcja iDNR pozwala dodatkowo na ograniczenie użycia przestrzeni dyskowej.

Dzięki zastosowaniu technologii dynamicznego transkodowania firmy Bosch, można dokonać podglądu obrazu z dowolnego miejsca, w którym dostępny jest Internet. Wysokiej jakości obraz HD będzie docierać do użytkownika nawet przy łączu o szerokości pasma wynoszącej tylko 128 kBit/s. Transmisję wideo można oglądać korzystając z darmowego klienta Bosch Viewing Client lub systemu Bosch Video Management na przykład na iPadzie lub w przeglądarce komputera.

HD a SD

Kamera DINION HD 720p Starlight gwarantuje wyższą rozdzielczość obrazu, wyższą czułość i większość częstotliwość odświeżania, co ma bezpośrednie przełożenie na doskonałą jakość obrazu, niezależnie od warunków oświetleniowych. Dzięki technologii CBIT koszty przechowywania materiałów wideo są porównywalne lub identyczne jak dla systemów standardowej rozdzielczości.

Kamera DINION starlight HD 720p spełnia standardy Open Network Video Interface Forum (ONVIF). Gwarantuje to jej kompatybilność z sieciowymi produktami wideo różnych producentów.

Artykuł został dodany przez firmę

Bosch Security and Safety Systems

Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły