Artykuł Dodaj artykuł

System zarządzania sieciową komunikacją audio, Korzyści nie do przecenienia

W wielu branżach narzędzia kontroli przekazu audio, zwłaszcza w wersji sieciowej, już od pewnego czasu zyskują na popularności. Axis, wyczuwając trendy, proponuje Audio Manager C7050 Server, dzięki któremu chce nie tylko ułatwić życie służbom ochrony, ale też zarządcom nieruchomości i marketingowcom.

Axis Communications Poland Sp. z o.o. logo

W wielu branżach narzędzia kontroli przekazu audio, zwłaszcza w wersji sieciowej, już od pewnego czasu zyskują na popularności. Axis, wyczuwając trendy, proponuje Audio Manager C7050 Server, dzięki któremu chce nie tylko ułatwić życie służbom ochrony, ale też zarządcom nieruchomości i marketingowcom.

Jedną z cech dobrej firmy high-tech inwestującej w R&D jest zdolność integrowania wysokich technologii pod kątem różnych potrzeb rynku. Axis, jako jeden z liderów branży zabezpieczeń, stworzył sieciowy system audio, który służy nie tylko reakcji na ryzyka i zdarzenia, ale także komunikacji prosprzedażowej.

Symultaniczna lub opóźniona emisja określonych sekwencji muzycznych lub komunikatów w kilku miejscach w tym samym momencie lub w sposób wyizolowany w wybranej przestrzeni nie jest już problemem.

System zarządzania sieciową komunikacją audio, Korzyści nie do przecenienia, AXIS Audio Manager C7050 Server
AXIS Audio Manager C7050 Server

Na targach Securex 2018 niemałym zainteresowaniem cieszyło się nagłośnienie oparte na głośniku AXIS C1004. Po trzech miesiącach szwedzka firma przygotowała kolejną premierę w tym segmencie -  AXIS Audio Manager C7050 Server. Tym razem mowa o rozwiązaniu bardziej kompleksowym, obejmującym zarówno zaawansowany sprzęt, jak i oprogramowanie. Pozwala ono użytkownikom zintegrować i kontrolować cały system audio, w tym - głośniki sieciowe, mostki audio, mikrofony i głośniki tubowe. System jest łatwy w instalacji i równie intuicyjny w obsłudze. Co kluczowe, AXIS Audio Manager zawiera funkcję automatycznego zarządzania treścią audio, bazującą na stworzonym przez operatora harmonogramie, z opcją skalowania i ukierunkowywania przekazu.

AXIS C7050 Server jest zatem idealny do komunikacji w większych przestrzeniach, z rozproszonymi pomieszczeniami, takich jak sieci handlowe, dworce, obiekty przemysłowe, placówki szkolne, lub większe kampusy uniwersyteckie. Axis pozwala zdefiniować różne strefy oddziaływania dźwiękowego dla każdej lokalizacji, na przykład w sieciach sklepów wielkopowierzchniowych i wielomodułowych bądź rozległych przestrzeniach fabrycznych. Za pomocą specjalnej aplikacji – na komputerze, tablecie lub telefonie - użytkownik może wysyłać ścieżki dźwiękowe, nagrane przekazy słowne i/lub komunikaty na żywo dla wybranej liczby stref, zależnie od potrzeb, tzn. planując szczegółową emisję utworów, kontrolując głośność dźwięku i działanie urządzenia monitorującego (system oferuje natychmiastowy przegląd stanu wszystkich podłączonych urządzeń w trybie 24/7). Dzięki temu można zaplanować idealny zestaw ogłoszeń, sygnałów, reklam i muzyki w tle w ciągu dnia, tygodnia i roku, a także (w razie potrzeby) nadawać powiadomienia na żywo w odpowiedzi na konkretne sytuacje i zdarzenia kryzysowe. Treści mogą być zarządzane centralnie lub przekazywane do poszczególnych lokali, sklepów, punktów krytycznych. Zaletą AXIS Audio Manager jest to, że wszystkie urządzenia IP audio łączą się automatycznie z siecią LAN / WAN, co ułatwia instalację i obsługę.

Filozofię Axis w kontekście sieciowych, kompleksowych rozwiązań audio wyjaśnia Håkan Hansson, dyrektor ds. Produktu globalnego w firmie Axis Communications: Mimo że wykorzystanie systemów komunikacji audio nie jest niczym nowym, postępy w rozwoju technologii sieciowych sprawiają, że możemy je coraz bardziej udoskonalać, tak aby były bardziej elastyczne, prostsze, a zarazem skuteczne. To nasz wkład w poprawę systemów bezpieczeństwa, ale też w innowacyjne narzędzia usprawniające doświadczenia klienta, na czym tak mocno zależy coraz większej liczbie sprzedających. W kontekście AXIS Audio Manager Hansson dodaje, że to swoisty mózg całej infrastruktury sieciowej audio, zapewniający bezproblemową kontrolę nad całym naszym portfolio rozwiązań audio.

W kontekście powyższego warto jeszcze nadmienić, że AXIS Audio Manager integruje sieciowe urządzenia audio Axis, takie jak:

  • głośniki sieciowe: kompletne, wysokiej jakości systemy audio (all-in-one), umożliwiające nadawanie komunikatów zaplanowaych i na żywo, a także odtwarzanie muzyki w tle;
  • AXIS Network Horn Speaker: gotowy do użycia na zewnątrz, głośnik tubowy, stanowiący część systemu nadzoru;
  • AXIS 2N SIP Mic: wielofunkcyjna konsola mikrofonu sieciowego z konfigurowalnymi przyciskami (tworzy z głośników kompleksowy system oparty na adresacji IP);
  • AXIS Network Audio Bridge: cechuje go funkcja łączenia dźwięku analogowego i sieciowego, a także rozpowszechnianie powiadomień i muzyki z dowolnego źródła.

Artykuł został dodany przez firmę

Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły