google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 16.02.2018
  1 USD
  3.3173
  -0.0086
  1 EUR
  4.1559
  0.0029
  1 CHF
  3.6049
  0.0109
  1 GBP
  4.6769
  0.0006
  1 RUB
  0.0588
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zamów czasopismo
  Flash do sciagniecia:

  Get Adobe Flash player

  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyniki wyszukiwania - Produkty

  Czy chodziło Tobie o monitoringi ?
  Monitoring wizyjny / telewizja przemysłowa
  Kamery przemysłowe
  Kamera przemysłowa spełni swoją rolę pod warunkiem, że będzie dostosowana do warunków, w jakich będzie pracowała. Bardzo istotne jest to czy rejestracja obrazu "widzianego" przez kamerę będzie odbywała się w dzień w nocy, czy może w obu sytuacjach. Dlatego należy dobrać nie tylko odpowiednią kamerę, a także obiektyw, obudowę, sposób jej zasilania i transmisji sygnału.
  Dostępne są typowe kamery o standardowej rozdzielczości 480-600 linii, które dobrze spełniają swoją rolę w układach obserwacyjnych. Stosowanie kamer o zwiększonej rozdzielczości - odpowiednio 650 i 700 linii pozwala na lepszy odczyt zarejestrowanych szczegółów. Takie kamery o podwyższonych parametrach, wyposażone w dobrej klasy obiektyw i obudowy z grzałkami wyposażonymi w termostat na pewno nie zawiodą oczekiwań i zapewnią uzyskanie dobrego obrazu w każdych warunkach.
  Istotnym parametrem kamery jest rozmiar przetwornika CCD. W kamerze ma wpływ na kąt widzenia. Stosowanie obiektywu o formacie większym, niż format przetwornika kamery, powoduje zmniejszenie kąta widzenia.Taka kombinacja daje z kolei zwiększoną rozdzielczość oraz jakość obrazu, ponieważ wykorzystywany jest w niej tylko środek obiektywu, gdzie elementy optyczne są oszlifowane z większą precyzją.
  Ze względu na charakter obserwowanego obiektu tzn. dzieci i młodzież należy uwzględnić kamery, które mogą być narażone na przypadkowe lub celowe uszkodzenia.W celu ograniczenia bezpośredniego dostępu do kamery należy stosować montaż w górnych częściach pomieszczeń, stosować dodatkowe obudowy, które uniemożliwią np. zmianę położenia pierścienia ostrości obiektywu. Stabilne uchwyty - które nie będą wrażliwe nawet na uderzenia np. piłką. W przypadku sufitowych kamer kopułowych warto stosować wandaloodporne obudowy z poliwęglanu.
  Stosując monitoring na np. placach zabaw i parkingach placach targowych trzeba uwzględnić, że kamera pracuje w zmiennych warunkach (opady deszczu, mróz) dlatego na zewnątrz polecamy stosować do kamer obudowy zewnętrzne z grzałkami i termostatem. Na system telewizji przemysłowej składa się szereg urządzeń elektronicznych. Aby stworzyć najprostszy system potrzebować będziemy: urządzenia rejestracji obrazu, kamer przemysłowych (obiektywów), zasilaczy, urządzeń do podglądu obrazu.
  Obiektywy
  Sprawą podstawową jest dobranie do każdego konkretnego zastosowania odpowiednich obiektywów. Nieprawidłowy wybór obiektywu może spowodować złe działanie całego systemu.
  Obiektywy z przysłoną automatyczną używane są zazwyczaj na zewnątrz budynków, gdzie panują zmieniające się warunki oświetlenia.
  Obiektywy z przysłoną ręczną są używane zazwyczaj dla zastosowań wewnętrznych, gdzie poziom światła pozostaje stały. Oprócz tego że zdecydujemy się na rodzaj przysłony to musimy stanąć przed wyborem długości ogniskowej obiektywu.
  Długość ogniskowej obiektywu jest związana bezpośrednio z kątem widzenia, który ma być osiągnięty. Małe długości ogniskowych dają szerokie kąty widzenia. Duże długości ogniskowej dają wąskie kąty widzenia.
  Tak więc, aby możliwa była szczegółowa identyfikacja pojazdów i osób z dużych odległości należy montować obiektywy o długich ogniskowych
  Rejestracja obrazu

  Zanim zdecydujemy się na konkretny sposób rejestracji obrazu, należy zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od naszego systemu telewizji przemysłowej. Ile kamer chcemy mieć w swoim systemie telewizji przemysłowej? Czy chcemy mieć możliwość zdalnego podglądu monitorowanego obiektu? Jaki ma być stopień automatyzacji? Czy przewidujemy dalszą możliwość rozbudowy systemu CCTV lokalnie, czy też do kilku systemów CCTV rozproszonych w kilku miastach i ich zdalne zarządzanie z jednego miejsca. Oprogramowanie umożliwia podgląd zdalny z dowolnego miejsca za pomocą standardowych przeglądarek internetowych lub dodatkowych programów klienta zdalnego na nowoczesnych urządzeniach mobilnych takich jak tablet, czy smartfon. Rejestratory maja możliwość archiwizacji zarejestrowanego materiału na wewnętrznych dyskach twardych oraz na zewnętrznych nośnikach takich jak pendrive, dysk zewnętrzny, CD/DVD, aczkolwiek najwygodniejszą metodą jest ściągnięcie materiału za pośrednictwem odpowiedniego programu lub przez stronę www na komputer. Rejestratory pozwalają na integrację z systemem alarmowym, dzięki czemu dają Państwu możliwość większej kontroli nad chronionym obiektem. System CCTV poprzez przyporządkowanie zarejestrowanego obrazu video do zaistniałego zdarzenia alarmowego pozwala na zidentyfikowanie przyczyny alarmu. Takie rozwiązanie pozwala na odtworzenie jego przebiegu oraz umożliwia przeglądanie zdarzeń poprzedzających wystąpienie sytuacji zagrożenia.
  Rejestratory sieciowe IP
  Obecnie najnowocześniejsze instalacje CCTV oparte są na sieciach IP. Ich główną zaletą jest łatwość rozbudowy oraz jakość obrazu kamer IP. Materiał z kamery IP podpiętej do sieci można zapisywać w dowolnym miejscu na dowolnym komputerze bez pośrednictwa rejestratora. Jeśli chodzi o jakość obrazu kamer standardem jest już rozdzielczość HD. Istnieje również możliwość połączenia starego systemu monitoringu z nowoczesną technologią IP stosując rejestratory hybrydowe.
  Zdalny podgląd obrazu

  Stosowane obecnie wraz z kartami do cyfrowej rejestracji obrazu oprogramowanie pozwala użytkownikowi na wybór dogodnego dla niego sposobu zdalnego monitoringu. Oprócz klasycznych ustawień dla sieci lokalnych wiele kart pozwala również na bezpośrednie, telefoniczne „wdzwonienie się” do rejestratora, a także na monitoring przez sięć Internet. Zdalny monitoring często stosowany jest w ramach jednego obiektu z zastosowaniem sieci lokalnej (LAN). Konfiguracja serwera rejestrującego jest wówczas stosunkowo prosta, w programie głównym definiuje się jedynie numer IP serwera (przydzielony przez informatyka) i podaje numer portu, przez który będzie się odbywała komunikacja. Serwer zostaje podłączony do systemu informatycznego i powinien być widoczny dla pozostałych urządzeń w przedsiębiorstwie. Komunikacja odbywa się wówczas najczęściej za pomocą protokołu TCP/IP.
  Nieco bardziej skomplikowana jest konfiguracja systemu przeznaczonego do bezpośredniego połączenia telefonicznego. Najczęściej jednak oprogramowanie posiada możliwość ustawienia odpowiednich parametrów, takich jak np. wywołanie zwrotne (serwer po odebraniu połączenia rozłącza się i łączy z numerem, z którego zainicjowano połączenie, tak by nie obciążać użytkownika tego numeru kosztami połączenia).
  Jeżeli serwer jest podłączony do sieci Internet i użytkownik zna jego adres IP, to również przy wykorzystaniu telefonu, po uzyskaniu połączenia z wybranym numerem dostępowym do Internetu, jest w stanie telefonicznie monitorować rejestracje wizyjna z poziomu przeglądarki WWW lub aplikacji klienta sieciowego. Najważniejszym elementem, wymaganym do zdalnego monitoringu przez sieć Internet, jest stały adres IP, który musi posiadać serwer rejestrujący.
  Oferowane na rynku karty pozwalają monitorować zdalnie najczęściej na dwa sposoby: z zastosowaniem specjalnej aplikacji typu Remote Controller, będącej tzw. Klientem Sieciowym oraz przez przeglądarkę WWW korzystającą z technologii Java. Każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety i wady, często uzależnione od celu, do którego zdalna transmisja ma być użyta.Monitoring „na żywo” jest to najprostsza forma zdalnego monitoringu, która umożliwia każde oprogramowanie, służące do tego celu. Podkreślić jednak należy, ze na skutek opóźnienia, wynikającego z ograniczonej przepustowości łącza, obraz widoczny na ekranie zdalnego komputera może przedstawiać zdarzenia, które wydarzyły się nieco wcześniej. Dlatego zawsze warto sprawdzić czas wyświetlany na obserwowanym obrazie; jest to czas serwera, a wiec właściwy czas zdarzenia.
  Problem opóźnienia czasowego jest oczywiście najbardziej dostrzegalny podczas połączenia się z serwerem przez linie telefoniczna. Nieco bardziej zaawansowane oprogramowanie pozwala na połączenie się z kilkoma bądź kilkunastoma serwerami w jednej chwili, co umożliwia monitoring wielu oddalonych od siebie obiektów.Zaawansowane oprogramowanie do monitoringu wizyjnego pozwala nie tylko na nadzór bieżących wydarzeń w obiekcie, lecz także na zdalne przeglądanie zarejestrowanego materiału.
   
   

   
  Zasilanie
  Zasilanie kamer przemysłowych to temat, który stanowi on często główną przyczynę wadliwie działającego systemu. Oferowane przez nas kamery zasilane są napięciem stałym 12V, oraz napięciem 230V. Zasilanie 12V jest niewątpliwie najczęstszym zasilaniem wykorzystywanym w systemach telewizji przemysłowej. Przy doborze zasilacza w systemie telewizji przemysłowej bardzo ważne jest aby dobrać zasilacz o odpowiedniej wydajności prądowej.
  Monitory
  W systemach telewizji dozorowej monitory stanowią ważny element wizualizacji całego układu. Główną cechą wyróżniającą je od kineskopów używanych w domowych telewizorach, jest przede wszystkim ich specjalna konstrukcja zapewniająca dużo większą żywotność luminoforu.
  Ważnym parametrem podawanym przy monitorach jest rozdzielczość obrazu, ilość wejść i wyjść sygnału wizyjnego, menu ekranowe (głównie przy monitorach kolorowych), a także toru audio. Wyróżniamy monitory czarno-białe oraz kolorowe o różnych wielkościach przekątnej ekranu, np. 9, 12, 15 czy 20 cali. Warto również pamiętać o doborze monitora o odpowiedniej wielkości.
  Jeżeli monitor będzie wykorzystany sporadycznie, jedynie do ewentualnego podglądu materiału zarejestrowanego wystarczy monitor 12"-15". W przypadku, gdy podgląd będzie prowadzony również na bieżąco przez operatora konieczne jest zastosowanie większego np. 20" monitora.
  ...
  Karta produktu »
  Zakład Elektroniczny Alfa Krzysztof Filipkowski ul. Minkiewicza 38, 16-400 woj. podlaskie

  Monitoring wizyjny / telewizja przemysłowa

  Kamery przemysłowe Kamera przemysłowa spełni swoją rolę pod warunkiem, że będzie dostosowana do warunków, w jakich będzie pracowała. Bardzo istotne jest to czy rejestracja obrazu "widzianego" przez kamerę będzie odbywała się w dzień w nocy, czy ...
  Zestaw do monitoringu: Rejestrator 4 kanałowy LV-XVR44N + 4x Kamera LV-AL20MT + Dysk 500GB + akcesoria
  Zestaw do monitoringu: Rejestrator 4 kanałowy LV-XVR44N + 4x Kamera LV-AL20MT +Dysk + akcesoria     Wysoka rozdzielczość  AHD-M
  Kompletny zestaw z 4 kamerami CMOS 1,3MPx
  Kamera z możliwością montażu wewnątrz lub na zewnątrz
  Widoczność w nocy nawet do 20 metrów
  Obudowa kamery IP66
  Kamera dzień/noc
  Detekcja ruchu
  Funkcja nadpisywania
  Dysk twardy o dużej pojemności
  Oprogramowanie w komplecie
  Instrukcje obsługi i montażu
  Podgląd przez internet na komputerze, komórce, tablecie
  Obsługa P2P(chmura) - funkcja pozwalająca na zdalny dostęp bez przekierowania portów i publicznego adresu IP
  Polska instrukcja obsługi, konfiguracji oraz montażu

   
  Rejestrator 4 kanałowy
  Model: LV-XVR44N
  Wejścia Video: 4 x BNC
  Wyjścia Video: 1 x HDMI, 1 x VGA
  Wejścia/wyjścia audio: tak
  Kompresja wideo: H.264
  Rozdzielczość AHD-NH, AHD-M
  Menu OSD w języku polskim
  Interfejs sieciowy: 1 x Ethernet 10/100 Base-T (RJ-45)
  Dysk 500GB
  2 wejścia USB 2.0
  Podgląd obrazu:
  Urządzenia mobilne z systemami: Android, iOS
  Przeglądarki internetowe: IE
  Nowoczesna obudowa
  Wbudowany web server, obsługa przez CMS lub klienta mobilnego


   
  4x Kamera tubowa HD z  IR do 20m
   
  Model: LV-AL20MT
  Przetwornik CMOS 1.3MPx
  Ilość pikseli 1280 x 960
  Procesor DSP
  Obiektyw 3,6mm
  Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR)
  Zasięg IR do 20m
  Zastosowanie: zewnętrzne i wewnętrzne
  Klasa szczelności IP66
  Doskonale nadaje się do np. biur, hurtowni, sklepów, domów itp.
  Zasilanie 12V DC

   
   
  Dysk twardy 500GB Zasilacz do kamery

  Przewód z zasilaniem 20m Komplet złączy

   
  Zestaw zawiera: Rejestrator LV-XVR44N ( 1szt. )
  Kamera LV-AL20MT ( 4szt. )
  Dysk twardy 500GB ( 1szt. )
  Przewód do kamer z zasilaniem ( 20m )
  Zasilacz do kamery 12V ( 1szt. )
  Rozgałęźnik zasilania ( 1szt. )
  Komplet złączy sygnałowych oraz zasilających
  Polska instrukcja obsługi
  Polska instrukcja montażu
  Faktura VAT lub paragon fiskalny
   
  ...
  Karta produktu »
  IVEL Electronics Sp.z o.o. Sp.k. ul. Iglasta2/4 / , 42-216 woj. śląskie

  Zestaw do monitoringu: Rejestrator 4 kanałowy LV-XVR44N + 4x Kamera LV-AL20MT + Dysk 500GB + akcesoria

  Zestaw do monitoringu: Rejestrator 4 kanałowy LV-XVR44N + 4x Kamera LV-AL20MT +Dysk + akcesoria     Wysoka rozdzielczość  AHD-M Kompletny zestaw z 4 kamerami CMOS 1,3MPx Kamera z możliwością montażu wewnątrz...
  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu szkoły
  Monitoring szkoły - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu szkoły
  System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-1604HF-L oraz na 10 wandaloodpornych kamerach kopułowych i 6 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w systemie monitoringu wizyjnego szkoły.
  Prezentowany zestaw zapewnia podgląd i rejestrację obrazu video z sześciu wandaloodpornych kamer kopułowych GC-DM470IR30 oraz dziesięciu tubowych kamer GC-T560IR40. Oba modele kamer zastosowane w zestawie, mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Zarówno GC-DM470IR30, jak i GC-T560IR40 posiadają oświetlacze podczerwieni umożliwiające nocną obserwację a także uniwersalne, regulowane obiektywy.
  Zapis obrazu odbywa się na twardym dysku o pojemności 1TB co pozwala na nagranie obrazu video z kilku - kilkunastu dni (przy włączonej detekcji ruchu).
  Do zestawu należy dokupić odpowiednią ilość przewodu YAP75+2x0,5mm2, który służy do podłączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Na jednym przewodzie podłączamy jedną kamerę.
  Uruchomienie prezentowanego zestawu sprowadza się do położenia przewodów CCTV, podłączenia wtyczek i włączeniu zasilania.
  W zestawie znajduje się profesjonalny monitor LCD CCTV. Obraz możemy także obserwować za pośrednictwem sieci internet.
  W skład zestawu monitoringu TV wchodzą:

  Kolorowe kamery GC-DM470IR30 - 6 szt.
  Kolorowe kamery GC-T560IR40 - 10 szt.
  Rejestrator cyfrowy BCS-1604HF-L z pilotem i myszką do sterowania - 1 szt.
  Dysk twardy 2TB SATA do rejestratora - 1 szt.
  Zasilacz buforowy HPSB11A12C z akumulatorem 12V/18Ah i modułem bezpiecznikowym AWZ 580 - 1 szt.
  • Monitor LCD 19" BCS-F1902 - 1 szt.
  • Niezbędne wtyki:
  - BNC+F komplet - 32 szt.
  - S-55 - Wtyk zasilania - 16 szt.
  • Tabliczka informacyjna OBIEKT MONITOROWANY - 1szt.
  Do wymienionego zestawu można dokupić np.:

  Przewód YAP75+2x0,5mm2 (do podłączenia kamer z rejestratorem)
  Monitory CCTV do podglądu obrazu
  Prostota montażu, wysoka jakość obrazu i możliwość przesyłania obrazu przez internet to niewątpliwe zalety prezentowanego systemu. Zestaw monitoringu TV polecamy wszystkim, którzy chcą samodzielnie zrealizować system obserwacyjny w swoim w sklepie.
  Parametry techniczne poszczególnych elementów:
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-DM470IR30:
  Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP SONY EFFIO E
  Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  Rozdzielczość TV: Kolor: 650TVL, Monochromatyczny: 700TVL
  Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  Wymiary: 119 x 100 mm
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-T560IR40:
  Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP NextChip 2040
  Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  Rozdzielczość TV: Kolor: 600TVL, Monochromatyczny: 650TVL
  Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  Wymiary: 83 x 200 mm
  Rejestrator cyfrowy BCS-1604HF-L:
  Ilość wejść video: 16 (BNC)
  Ilość wejść audio: 4 (BNC)
  Ilość wyjść video: 1x BNC, 1x VGA, 1x HDMI
  Ilość wyjść audio: 1 (BNC)
  Interfejs sieciowy: Ethernet RJ-45 Port (10/100/1000Mbps)
  Kompresja obrazu: H.264
  Interfejs użytkownika: Graficzny
  Prędkość zapisu: 25kl/s w pełnej rozdzielczości D1 na każdym kanale

   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu szkoły

  Monitoring szkoły - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu szkoły System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-1604HF-L oraz na 10 wandaloodpornych kamerach kopułowych i 6 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w ...
  Kompletny zestaw do monitoringu niewielkiego domu BCS-dom
  Monitoring domu - Kompletny zestaw do monitoringu niewielkiego domu (BCS-dom)
  System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz na 4 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w systemie monitoringu wizyjnego niewielkiego domu, a właściwie podwórka.
  Prezentowany zestaw zapewnia podgląd i rejestrację obrazu video z czterech zewnętrznych kamer GC-DM470IR30. Zapis obrazu odbywa się na twardym dysku o pojemności 500GB co pozwala na nagranie obrazu video z kilku - kilkunastu dni (przy włączonej detekcji ruchu).
  Do zestawu należy dokupić odpowiednią ilość przewodu YAP75+2x0,5mm2, który służy do podłączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Na jednym przewodzie podłączamy jedną kamerę.
  Uruchomienie prezentowanego zestawu sprowadza się do położenia przewodów CCTV, podłączenia wtyczek i włączeniu zasilania.
  Obraz możemy oglądać na dowolnym monitorze LCD z wejściem VGA lub telewizorze z wejściem HDMI. Obraz możemy także obserwować za pośrednictwem sieci internet.
  W skład zestawu monitoringu TV wchodzą:

  Kolorowe zewnętrzne kamery GC-DM470IR30 - 4 szt.
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE z pilotem i myszką do sterowania - 1 szt.
  Dysk twardy 500GB SATA do rejestratora - 1 szt.
  Zasilacz impulsowy PSD12050 - 1 szt.
  Listwa zasilająca LZ-6 (rozgałęziająca zasilanie) - 1 szt.
  • Niezbędne wtyki:
  - BNC+F komplet - 8szt.
  - S-55 - Wtyk zasilania - 4 szt.
  • Tabliczka informacyjna OBIEKT MONITOROWANY - 1szt.
  Do wymienionego zestawu można dokupić np.:

  Przewód YAP75+2x0,5mm2 (do podłączenia kamer z rejestratorem)
  Monitory CCTV do podglądu obrazu
  Prostota montażu, wysoka jakość obrazu i możliwość przesyłania obrazu przez internet to niewątpliwe zalety prezentowanego systemu. Zestaw monitoringu TV polecamy wszystkim, którzy chcą samodzielnie zrealizować system obserwacyjny w swoim w sklepie.
  Parametry techniczne poszczególnych elementów:
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-DM470IR30:

  - Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP SONY EFFIO E
  - Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  - Rozdzielczość TV: Kolor: 650TVL, Monochromatyczny: 700TVL
  - Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  - Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  - Wymiary: 119 x 100 mm
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE:

  - Ilość wejść video: 4 (BNC)
  - Ilość wejść audio: 1 (RCA)
  - Ilość wyjść video: 1x BNC, 1x VGA, 1x HDMI
  - Ilość wyjść audio: 1 (RCA)
  - Interfejs sieciowy: Ethernet RJ-45 Port (10/100Mbps)
  - Kompresja obrazu: H.264
  - Interfejs użytkownika: Graficzny
  - Prędkość zapisu: 25kl/s w pełnej rozdzielczości D1 na każdym kanale
  Dysk twardy HDD 500GB SATA:

  - Pojemność: 500GB
  - Prędkość obrotowa: 7200rpm
  - Interfejs: SATA

   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kompletny zestaw do monitoringu niewielkiego domu BCS-dom

  Monitoring domu - Kompletny zestaw do monitoringu niewielkiego domu (BCS-dom) System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz na 4 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w systemie monitoringu wizyjnego niew...
  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu dużego domu
  Monitoring dużego domu - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu dużego domu
  System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0801ME oraz na 8 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w systemie monitoringu wizyjnego dużego domu i posesji.
  Prezentowany zestaw zapewnia podgląd i rejestrację obrazu video z ośmiu zewnętrznych kamer - trzech tubowych GC-T560IR40 oraz pięciu kopułowych GC-DM470IR30. Zapis obrazu odbywa się na twardym dysku o pojemności 1TB co pozwala na nagranie obrazu video z kilku - kilkunastu dni (przy włączonej detekcji ruchu).
  Do zestawu należy dokupić odpowiednią ilość przewodu YAP75+2x0,5mm2, który służy do podłączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Na jednym przewodzie podłączamy jedną kamerę.
  Uruchomienie prezentowanego zestawu sprowadza się do położenia przewodów CCTV, podłączenia wtyczek i włączeniu zasilania.
  Obraz możemy oglądać na dowolnym monitorze LCD z wejściem VGA lub telewizorze z wejściem HDMI. Obraz możemy także obserwować za pośrednictwem sieci internet.
  W skład zestawu monitoringu TV wchodzą:

  Kolorowe zewnętrzne kamery GC-DM470IR30 - 5 szt.
  Kolorowe zewnętrzne kamery GC-T560IR40 - 3 szt.
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0801ME z pilotem i myszką do sterowania - 1 szt.
  Dysk twardy 1TB SATA do rejestratora - 1 szt.
  Zasilacz systemowy PSDC08128 - 1 szt.
  • Niezbędne wtyki:
  - BNC+F komplet - 16 szt.
  - S-55 - Wtyk zasilania - 8 szt.
  • Tabliczka informacyjna OBIEKT MONITOROWANY - 1szt.
  Do wymienionego zestawu można dokupić np.:

  Przewód YAP75+2x0,5mm2 (do podłączenia kamer z rejestratorem)
  Monitory CCTV do podglądu obrazu
  Prostota montażu, wysoka jakość obrazu i możliwość przesyłania obrazu przez internet to niewątpliwe zalety prezentowanego systemu. Zestaw monitoringu TV polecamy wszystkim, którzy chcą samodzielnie zrealizować system obserwacyjny w swoim w sklepie.
  Parametry techniczne poszczególnych elementów:
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-DM470IR30:
  Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP SONY EFFIO E
  Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  Rozdzielczość TV: Kolor: 650TVL, Monochromatyczny: 700TVL
  Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  Wymiary: 119 x 100 mm
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-T560IR40:
  Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP NextChip 2040
  Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  Rozdzielczość TV: Kolor: 600TVL, Monochromatyczny: 650TVL
  Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  Wymiary: 83 x 200 mm
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0801ME:
  Ilość wejść video: 8 (BNC)
  Ilość wejść audio: 1 (RCA)
  Ilość wyjść video: 1x BNC, 1x VGA, 1x HDMI
  Ilość wyjść audio: 1 (RCA)
  Interfejs sieciowy: Ethernet RJ-45 Port (10/100Mbps)
  Kompresja obrazu: H.264
  Interfejs użytkownika: Graficzny
  Prędkość zapisu: 12kl/s w pełnej rozdzielczości D1 na każdym kanale
  Dysk twardy HDD 1TB SATA:
  Pojemność: 1TB
  Interfejs: SATA

   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu dużego domu

  Monitoring dużego domu - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu dużego domu System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0801ME oraz na 8 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w systemie monitoringu wizyjnego ...
  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu magazynu BCS-mag
  Monitoring magazynu - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu magazynu (BCS-mag) 
  System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0801ME oraz na 5 kamerach wewnętrznych i 3 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w systemie monitoringu wizyjnego niewielkiego magazynu i jego otoczenia.
  Prezentowany zestaw zapewnia podgląd i rejestrację obrazu video z pięciu wewnętrznych kamer GC-DP160 oraz trzech zewnętrznych kamer GC-T560IR40. Zapis obrazu odbywa się na twardym dysku o pojemności 1TB co pozwala na nagranie obrazu video z kilku - kilkunastu dni (przy włączonej detekcji ruchu).
  Do zestawu należy dokupić odpowiednią ilość przewodu YAP75+2x0,5mm2, który służy do podłączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Na jednym przewodzie podłączamy jedną kamerę.
  Uruchomienie prezentowanego zestawu sprowadza się do położenia przewodów CCTV, podłączenia wtyczek i włączeniu zasilania.
  Obraz możemy oglądać na dowolnym monitorze LCD z wejściem VGA lub telewizorze z wejściem HDMI. Obraz możemy także obserwować za pośrednictwem sieci internet.
  W skład zestawu monitoringu TV wchodzą:

  Kolorowe wewnętrzne kamery GC-DP160 - 5 szt.
  Kolorowe zewnętrzne kamery GC-T560IR40 - 3 szt.
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0801ME z pilotem i myszką do sterowania - 1 szt.
  Dysk twardy 1TB SATA do rejestratora - 1 szt.
  Zasilacz systemowy PSDC08124 - 1 szt.
  • Niezbędne wtyki:
  - BNC+F komplet - 16 szt.
  - S-55 - Wtyk zasilania - 8 szt.
  • Tabliczka informacyjna OBIEKT MONITOROWANY - 1szt.
  Do wymienionego zestawu można dokupić np.:

  Przewód YAP75+2x0,5mm2 (do podłączenia kamer z rejestratorem)
  Monitory CCTV do podglądu obrazu
  Prostota montażu, wysoka jakość obrazu i możliwość przesyłania obrazu przez internet to niewątpliwe zalety prezentowanego systemu. Zestaw monitoringu TV polecamy wszystkim, którzy chcą samodzielnie zrealizować system obserwacyjny w swoim w sklepie.
  Parametry techniczne poszczególnych elementów:
  Kamera kolorowa wewnętrzna GC-DP160:
  Przetwornik obrazu: 1/3" Sharp CCD
  Obiektyw: 3,6 mm
  Rozdzielczość TV: 600 linii
  Minimalne oświetlenie: 0.2 lux
  Wymiary: 98 x 65 mm
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-T560IR40:
  Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP NextChip 2040
  Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  Rozdzielczość TV: Kolor: 600TVL, Monochromatyczny: 650TVL
  Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  Wymiary: 83 x 200 mm
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0801ME:
  Ilość wejść video: 8 (BNC)
  Ilość wejść audio: 1 (RCA)
  Ilość wyjść video: 1x BNC, 1x VGA, 1x HDMI
  Ilość wyjść audio: 1 (RCA)
  Interfejs sieciowy: Ethernet RJ-45 Port (10/100Mbps)
  Kompresja obrazu: H.264
  Interfejs użytkownika: Graficzny
  Prędkość zapisu: 12kl/s w pełnej rozdzielczości D1 na każdym kanale
  Dysk twardy HDD 1TB SATA:
  Pojemność: 1TB
  Interfejs: SATA

   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu magazynu BCS-mag

  Monitoring magazynu - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu magazynu (BCS-mag)  System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0801ME oraz na 5 kamerach wewnętrznych i 3 kamerach zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w ...
  Zestaw do monitoringu wizyjnego BCS-4ZW
  BCS-4ZW - Zestaw do monitoringu wizyjnego dla biur, sklepików, domków, itp.
  System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz na 2 kamerach wewnętrznych i 2 zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w małych systemach monitoringu wizyjnego.
  Prezentowany zestaw zapewnia podgląd i rejestrację obrazu video z dwóch wewnętrznych kamer GC-DP160 oraz dwóch zewnętrznych kamer GC-T560IR40. Zapis obrazu odbywa się na twardym dysku o pojemności 500GB co pozwala na nagranie obrazu video z kilku - kilkunastu dni (przy włączonej detekcji ruchu).
  Do zestawu należy dokupić odpowiednią ilość przewodu YAP75+2x0,5mm2, który służy do podłączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Na jednym przewodzie podłączamy jedną kamerę.
  Uruchomienie prezentowanego zestawu sprowadza się do położenia przewodów CCTV, podłączenia wtyczek i włączeniu zasilania.
  Obraz możemy oglądać na dowolnym monitorze LCD z wejściem VGA lub telewizorze z wejściem HDMI. Obraz możemy także obserwować za pośrednictwem sieci internet.
  W skład zestawu monitoringu TV wchodzą:

  Kolorowe wewnętrzne kamery GC-DP160 - 2 szt.
  Kolorowe zewnętrzne kamery GC-T560IR40 - 2 szt.
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE z pilotem i myszką do sterowania - 1 szt.
  Dysk twardy 500GB SATA do rejestratora - 1 szt.
  Zasilacz impulsowy PSD12030 - 1 szt.
  Listwa zasilająca LZ-1 (rozgałęziająca zasilanie) - 1 szt.
  • Niezbędne wtyki:
  - BNC+F komplet - 8szt.
  - S-55 - Wtyk zasilania - 4 szt.
  • Tabliczka informacyjna OBIEKT MONITOROWANY - 1szt.
  Do wymienionego zestawu można dokupić np.:

  Przewód YAP75+2x0,5mm2 (do podłączenia kamer z rejestratorem)
  Monitory CCTV do podglądu obrazu
  Prostota montażu, wysoka jakość obrazu i możliwość przesyłania obrazu przez internet to niewątpliwe zalety prezentowanego systemu. Zestaw monitoringu TV polecamy wszystkim, którzy chcą samodzielnie zrealizować system obserwacyjny w swoim w sklepie.
  Parametry techniczne poszczególnych elementów:
  Kamera kolorowa wewnętrzna GC-DP160:

  • Przetwornik obrazu: 1/3" Sharp CCD
  • Obiektyw: 3,6 mm
  • Rozdzielczość TV: 600 linii
  • Minimalne oświetlenie: 0.2 lux
  • Wymiary: 98 x 65 mm
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-T560IR40:

  • Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP NextChip 2040
  • Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  • Rozdzielczość TV: Kolor: 600TVL, Monochromatyczny: 650TVL
  • Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  • Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  • Wymiary: 83 x 200 mm
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE:

  • Ilość wejść video: 4 (BNC)
  • Ilość wejść audio: 1 (RCA)
  • Ilość wyjść video: 1x BNC, 1x VGA, 1x HDMI
  • Ilość wyjść audio: 1 (RCA)
  • Interfejs sieciowy: Ethernet RJ-45 Port (10/100Mbps)
  • Kompresja obrazu: H.264
  • Interfejs użytkownika: Graficzny
  • Prędkość zapisu: 25kl/s w pełnej rozdzielczości D1 na każdym kanale
  Dysk twardy HDD 500GB SATA:

  • Pojemność: 500GB
  • Prędkość obrotowa: 7200rpm
  • Interfejs: SATA
  Listwa łączeniowa LZ-1:

  • Ilość wejść: 1
  • Ilość wyjść: 8 (listwy zaciskowe - śrubowe)
  • Sygnalizacja działania: dioda LED
  • Wymiary: 116 x 90 x 36 mm
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Zestaw do monitoringu wizyjnego BCS-4ZW

  BCS-4ZW - Zestaw do monitoringu wizyjnego dla biur, sklepików, domków, itp. System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz na 2 kamerach wewnętrznych i 2 zewnętrznych, które idealnie nadają się do pracy w małych systemach mon...
  Moduł monitoringu GPRS/SMS GPRS-T2
  GPRS-T2 - Moduł monitoringu GPRS/SMS (w obudowie OPU-2 A)  Moduł GPRS-T2 to urządzenie dedykowane do stosowania w systemach sygnalizacji włamania i alarmu dla celów monitoringu oraz powiadamiania za pośrednictwem sieci GSM. Głównym zadaniem modułu jest monitorowanie stanu wejść. Zmiana stanu wejścia skutkuje wysłaniem kodów zdarzeń do stacji monitorujących lub powiadomieniem przy pomocy wiadomości SMS albo usługi CLIP wybranych numerów telefonów. Pozwala to nadzorować pracę różnych urządzeń, w tym central alarmowych nieposiadających komunikatora telefonicznego. Wejścia modułu można zaprogramować jako cyfrowe lub analogowe. Dzięki wejściom analogowym moduł może realizować funkcje wykorzystywane w automatyce. Kody zdarzeń przesyłane są w formie transmisji GPRS lub wiadomości SMS.
  Wsparcie przy konfiguracji modułu !
  Dla naszych klientów i instalatorów przygotowaliśmy specjalny artykuł, który krok po kroku przedstawia konfigurację modułu GPRS-T2 z dowolną centralą alarmową. Artykuł dostępny pod poniższym linkiem.
  Podłączenie i konfiguracja  modułu GPRS-T2 z dowolną centralą alarmową
  Przy pomocy technologii GPRS możliwe jest wysyłanie kodów do stacji monitorującej STAM-2 lub konwertera SMET-256. W formie wiadomości SMS można przesyłać kody do dowolnej stacji monitorującej obsługującej monitoring SMS.
  Moduł GPRS-T2 wykorzystuje do realizacji niektórych funkcji możliwości oferowane przez usługę CLIP, pozwalającą na identyfikację dzwoniącego i wyświetlenie jego numeru telefonu. Dzięki temu możliwe jest wyzwalanie oraz wysyłanie transmisji testowych bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
  Uwaga !
  Do modułu należy dokupić antenę GSM np. ANT-OBU-Q. Moduł należy konfigurować za pośrednictwem dedykowanego przewodu DB9FC.

  5 wejść programowanych jako:
  - cyfrowe typu NO
  - cyfrowe typu NC
  - analogowe
  • Dodatkowe wejście do kontroli obecności napięcia zmiennego
  Monitorowanie stanu wejść realizowane w formie kodów zdarzeń wysyłanych do dwóch stacji monitorujących przy pomocy:
  - transmisji GPRS
  - wiadomości SMS
  • Możliwość automatycznego zastąpienia transmisji GPRS wiadomością SMS w przypadku problemów z transmisją GPRS
  Kodowana transmisja zdarzeń przesyłanych w technologii GPRS
  • Powiadamianie o zmianie stanu wejść przy pomocy:
  - wiadomości SMS
  - usługi CLIP
  Okresowe transmisje testowe w celu kontroli poprawnego działania modułu:
  - na wybrane numery telefonów (wiadomość SMS lub wykorzystanie usługi CLIP)
  - do stacji monitorujących
  • Możliwość wyzwalania dodatkowych transmisji testowych:
  - po zidentyfikowaniu numeru telefonu dzwoniącego (usługa CLIP)
  - po odebraniu polecenia z programu GPRS-SOFT
  Wskaźnik poziomu sygnału GSM odbieranego przez telefon LEON oraz wskaźnik problemów związanych z logowaniem do sieci GSM
  Wyjście przekaźnikowe typu NO sterowane:
  - lokalnie przy pomocy wejsć
  - zdalnie przy pomocy wiadomości SMS
  Wyjście typu OC sygnalizujące problem z zalogowaniem się do sieci GSM
  • Konfiguracja modułu:
  - lokalnie za pośrednictwem portu RS-232 (TTL)
  - zdalnie za pośrednictwem sieci GSM (technologia GPRS)
  • Zasilanie napięciem stałym 12 V (+/-15%)

  GPRS-T2 doskonale nadaje się do uzupełnienia każdego systemu alarmowego. Dzięki swojej niezawodności jest idealnym rozwiązaniem jako pewne i skuteczne powiadomienie do służb interwencyjnych a wejścia cyfrowo-analogowe pozwalają na zdalną kontrolę pracy urządzeń automatyki.
  Gwarancja:

  • 36 miesięcy
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Moduł monitoringu GPRS/SMS GPRS-T2

  GPRS-T2 - Moduł monitoringu GPRS/SMS (w obudowie OPU-2 A) Moduł GPRS-T2 to urządzenie dedykowane do stosowania w systemach sygnalizacji włamania i alarmu dla celów monitoringu or...
  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL
  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL
  REJESTRATOR MONITORING HYBRYDA 3W1 4 KANAŁY 9751
  Nr katalogowy: 9751
  DVR/HVR/NVR 3 w 1
  Praca w chmurze
  Wysoka rozdzielczość obrazu analogowego AHD-L
  Wyjścia wideo: HDMI, VGA, BNC
  Obsługa HDD do pojemności 4 Tb
  Współpraca z wieloma przeglądarkami internetowymi
  Obsługa z wielu urządzeń mobilnych (Android, iOS, Blackberry)
  2 X KAMERA PRZEMYSŁOWA MONITORING 900 TVL IR20M 8065
  Nr katalogowy: 8065
  Rodzaj przetwornika: CMOS
  Model przetwornika: Pixelplus PC1099
  Ilość linii telewizyjnych - rozdzielczość: 900 tvl
  Ogniskowa obiektywu: 2.8mm
  Zasięg reflektora podczerwienii: 20 m
  Czułość przetwornika: 0 lux
  TWARDY DYSK HDD 500GB 7200 SATAII 16MB 7962
  Nr katalogowy: 7962
  Typ: Wewnętrzny
  Format: 3,5 cale
  Interfejs: SATA II (3 Gb/s)
  Pojemność: 500 GB
  Bufor pamięci: 16 MB
  Obroty na min.: 7200 obr/min
  Głośność: 25 dB
  Waga: 400 g
  Złącze: SATA
  Wymiary: 26,1mm x 101,6mm x 147mm
  ZASILACZ IMPULSOWY VOLTAGE 12V 1,5A (1500MA) 9368
  Nr katalogowy: 9368
  Zabezpieczenie przeciążeniowe
  Zabezpieczenie nadnapięciowe
  Zabezpieczenie zwarciowe
  Typ zabezpieczenia: automatyczny
  Do zasilania: POS, monitorów LCD, drukarek, skanerów, kamer CCTV itd.
  ŁĄCZÓWKA ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA LZ-1 4658
  Nr katalogowy: 4658
  Ilość wyjść: 8 (2 listwy zaciskowe)
  Ilość wejść: 1 Gniazdo 5.5/2.1
  Max. prąd zasilający: 2.5 A
  Max. Napięcie: 24 V
  Wymiary: 116x90x36 mm
  10 M PRZEWODU DO KAMER PRZEMYSŁOWYCH 4944
  Nr katalogowy: 4944
  Żyła wewnętrzna: Cu 0,59
  Izolacja żyły: PE
  Średnica [mm]: 3,7
  Powłoka: PCV biały
  Średnica zewnętrzna [mm]: 5,8
  KOMPLET WTYKÓW I ZŁĄCZY
  4 X WTYK ZŁĄCZE F 5.9MM Z GUMOWĄ USZCZELKĄ
  4 X REDUKCJA (PRZEJŚCIE) F - BNC
  2 X SZYBKOZŁĄCZE S-55
  W SKŁADZIE ZESTAWU:
  NAKLEJKA OBIEKT MONITOROWANY - GRATIS 6448 (6448)
  Rejestrator MONITORING HYBRYDA 3w1 4 kanały 9751 (9751)
  2 x Kamera Przemysłowa Monitoring 900 TVL IR20m 8065 (8065)
  TWARDY DYSK HDD 500GB 7200 SATAII 16MB 7962 (7962)
  ZASILACZ IMPULSOWY VOLTAGE 12V 1,5A (1500mA) 9368 (9368)
  ŁĄCZÓWKA ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA LZ-1 4658 (4658)
  10 m PRZEWODU DO KAMER PRZEMYSŁOWYCH 4944 (4944)
  4 x WTYK ZŁĄCZE F 5.9MM Z GUMOWĄ USZCZELKĄ (9401)
  4 x REDUKCJA (PRZEJŚCIE) F - BNC (4034)
  2 x SZYBKOZŁĄCZE S-55 (9238)
  ...
  Karta produktu »
  E-commerce partners ul. Główna23, 42-280 woj. śląskie

  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL

  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL REJESTRATOR MONITORING HYBRYDA 3W1 4 KANAŁY 9751 Nr katalogowy: 9751 DVR/HVR/NVR 3 w 1 Praca w chmurze Wysoka rozdzielczość obrazu analogowego AHD-L Wyjścia wideo: HDMI...
  Konwerter monitoringu na transmisję GPRS/SMS GPRS-T1
  GPRS-T1 - Konwerter monitoringu na transmisję GPRS/SMS (w obudowie OPU-2 A)  Konwerter GPRS-T1 to urządzenie dedykowane do stosowania w systemach sygnalizacji włamania i alarmu dla celów monitoringu oraz powiadamiania za pośrednictwem sieci GSM. Odebrane w formacie telefonicznym kody zdarzeń mogą być konwertowane prze GPRS-T1 do postaci transmitowanej przy wykorzystaniu technologii GPRS lub do formatu wiadomości SMS. Przy pomocy technologii GPRS możliwe jest przesyłanie kodów do stacji monitorującej STAM-2 lub konwertera SMET-256. W formie wiadomości SMS można przesyłać kody do dowolnej stacji monitorującej obsługującej monitoring SMS.
  Oprócz funkcji konwertowania kodów zdarzeń, moduł GPRS-T1 oferuje możliwość powiadamiania przy pomocy wiadomości SMS o wystąpieniu wybranych zdarzeń. Konwerter GPRS-T1 wykorzystuje do realizacji niektórych funkcji możliwości oferowane przez usługę CLIP, pozwalając na identyfikację dzwoniącego i wyświetlenie jego numeru telefonu. Dzięki temu możliwe jest wyzwalanie oraz wysyłanie transmisji testowych bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
  Uwaga !
  Do modułu GPRS T1 należy dokupić antenę GSM np. ANT-OBU-Q. Moduł należy konfigurować za pośrednictwem dedykowanego przewodu DB9FC.

  Symulacja telefonicznej stacji monitorującej
  • Odbieranie kodów monitoringu wysyłanych w formacie telefonicznym DTMF (Ademco Express lub Contact ID)
  Konwersja i retransmisja kodów zdarzeń do dwóch stacji monitorujących
  Potwierdzanie odebrania kodu zdarzenia:
  - po wysłaniu wiadomości SMS (konwersja kodów do formatu SMS)
  - po potwierdzeniu odebrania zdarzenia przez stację monitorującą (konwersja kodów do postaci przesyłanej w technologii GPRS)
  - natychmiast po odebraniu zdarzenia (tylko powiadamianie SMS)
  • Możliwość automatycznego zastąpienia transmisji GPRS wiadomością SMS w przypadku problemów z transmisją GPRS
  Kodowana transmisja zdarzeń przesyłanych w technologii GPRS
  • Powiadamianie przy pomocy wiadomości SMS o 32 wybranych zdarzeniach
  • Okresowe transmisje testowe w celu kontroli poprawnego działania konwertera:
  - na wybrane numery telefonów (wiadomość SMS lub wykorzystanie usługi CLIP)
  - do stacji monitorujących
  • Możliwość wyzwalania dodatkowych transmisji testowych:
  - po zidentyfikowaniu numeru telefonu dzwoniącego (usługa CLIP)
  - po odebraniu polecenia z programu GPRS-SOFT
  Wskaźnik poziomu sygnału GSM odbieranego przez telefon LEON oraz wskaźnik problemów związanych z logowaniem do sieci GSM
  • Wyjście sygnalizujące problem z zalogowaniem się do sieci GSM
  • Konfiguracja konwertera:
  - lokalnie za pośrednictwem portu RS-232 (TTL)
  - zdalnie za pośrednictwem sieci GSM (technologia GPRS)
  • Zasilanie napięciem stałym 12 V (15%)

  GPRS-T1 doskonale nadaje się do uzupełnienia każdego systemu alarmowego posiadającego wbudowany dialer telefoniczny. Dzięki swojej niezawodności jest idealnym rozwiązaniem jako pewne i skuteczne powiadomienie do służb interwencyjnych.
  Gwarancja:

  • 36 miesięcy
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Konwerter monitoringu na transmisję GPRS/SMS GPRS-T1

  GPRS-T1 - Konwerter monitoringu na transmisję GPRS/SMS (w obudowie OPU-2 A) Konwerter GPRS-T1 to urządzenie dedykowane do stosowania w systemach sygnalizacji włamania i alarmu dl...
  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu sklepu BCS-sklep
  Monitoring sklepu - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu sklepu (BCS-sklep)
  System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz 3 kamerach wewnętrznych i 1 zewnętrznej które idealnie nadają się do pracy w sklepach.
  Prezentowany zestaw zapewnia podgląd i rejestrację obrazu video z trzech wewnętrznych kamer GC-DP160 oraz jednej zewnętrzneja kamery GC-T560IR40. Zapis obrazu odbywa się na twardym dysku o pojemności 500GB co pozwala na nagranie obrazu video z kilku - kilkunastu dni (przy włączonej detekcji ruchu).
  Do zestawu należy dokupić odpowiednią ilość przewodu YAP75+2x0,5mm2, który służy do podłączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Na jednym przewodzie podłączamy jedną kamerę.
  Uruchomienie prezentowanego zestawu sprowadza się do położenia przewodów CCTV, podłączenia wtyczek i włączeniu zasilania.
  Obraz możemy oglądać na dowolnym monitorze LCD z wejściem VGA lub telewizorze z wejściem HDMI. Obraz możemy także obserwować za pośrednictwem sieci internet.
  W skład zestawu monitoringu TV wchodzą:

  Kolorowe wewnętrzne kamery GC-DP160 - 3 szt.
  Kolorowe zewnętrzne kamery GC-T560IR40 - 1 szt.
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE z pilotem i myszką do sterowania - 1 szt.
  Dysk twardy 500GB SATA do rejestratora - 1 szt.
  Zasilacz impulsowy PSD12020 - 1 szt.
  Listwa zasilająca LZ-1 (rozgałęziająca zasilanie) - 1 szt.
  • Niezbędne wtyki:
  - BNC+F komplet - 8szt.
  - S-55 - Wtyk zasilania - 4 szt.
  • Tabliczka informacyjna OBIEKT MONITOROWANY - 1szt.
  Do wymienionego zestawu można dokupić np.:

  Przewód YAP75+2x0,5mm2 (do podłączenia kamer z rejestratorem)
  Monitory CCTV do podglądu obrazu
  Prostota montażu, wysoka jakość obrazu i możliwość przesyłania obrazu przez internet to niewątpliwe zalety prezentowanego systemu. Zestaw monitoringu TV polecamy wszystkim, którzy chcą samodzielnie zrealizować system obserwacyjny w swoim w sklepie.
  Parametry techniczne poszczególnych elementów:
  Kamera kolorowa wewnętrzna GC-DP160:
   
  Przetwornik obrazu: 1/3" Sharp CCD
  Obiektyw: 3,6 mm
  Rozdzielczość TV: 600 linii
  Minimalne oświetlenie: 0.2 lux
  Wymiary: 98 x 65 mm
  Kamera kolorowa zewnętrzna GC-T560IR40:
  Przetwornik obrazu: 1/3" CCD SONY EXviev HADII, DSP NextChip 2040
  Obiektyw: 2,8 - 12 mm
  Rozdzielczość TV: Kolor: 600TVL, Monochromatyczny: 650TVL
  Minimalne oświetlenie: 0 Lux (promiennik IR o zasięgu do 40m)
  Menu OSD z wieloma funkcjami, m.in D-WDR, AGC, DNR, BLC, HLC, strefy prywatności
  Wymiary: 83 x 200 mm
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE:
  Ilość wejść video: 4 (BNC)
  Ilość wejść audio: 1 (RCA)
  Ilość wyjść video: 1x BNC, 1x VGA, 1x HDMI
  Ilość wyjść audio: 1 (RCA)
  Interfejs sieciowy: Ethernet RJ-45 Port (10/100Mbps)
  Kompresja obrazu: H.264
  Interfejs użytkownika: Graficzny
  Prędkość zapisu: 25kl/s w pełnej rozdzielczości D1 na każdym kanale
  Dysk twardy HDD 500GB SATA:
  Pojemność: 500GB
  Prędkość obrotowa: 7200rpm
  Interfejs: SATA
  Listwa łączeniowa LZ-1:
  Ilość wejść: 1
  Ilość wyjść: 8 (listwy zaciskowe - śrubowe)
  Sygnalizacja działania: dioda LED
  Wymiary: 116 x 90 x 36 mm

   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu sklepu BCS-sklep

  Monitoring sklepu - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu sklepu (BCS-sklep) System monitoringu CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz 3 kamerach wewnętrznych i 1 zewnętrznej które idealnie nadają się do pracy w sklepach. Pre...
  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu biura BCS-biuro
  Monitoring biura - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu biura (BCS-biuro)
  System monitoringu wewnętrznego CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz 4 kamerach wewnętrznych które mogą z powodzeniem być wykorzystane w pomieszczeniach biurowych.
  Prezentowany zestaw zapewnia podgląd i rejestrację obrazu video z czterech wewnętrznych kamer GC-DP160. Zapis obrazu odbywa się na twardym dysku o pojemności 500GB co pozwala na nagranie obrazu video z kilku - kilkunastu dni (przy włączonej detekcji ruchu).
  Do zestawu należy dokupić odpowiednią ilość przewodu YAP75+2x0,5mm2, który służy do podłączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Na jednym przewodzie podłączamy jedną kamerę.
  Uruchomienie prezentowanego zestawu sprowadza się do położenia przewodów CCTV, podłączenia wtyczek i włączeniu zasilania.
  Obraz możemy oglądać na dowolnym monitorze LCD z wejściem VGA lub telewizorze z wejściem HDMI. Obraz możemy także obserwować za pośrednictwem sieci internet.
  W skład zestawu monitoringu TV wchodzą:

  Kolorowe wewnętrzne kamery GC-DP160 - 4 szt.
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE z pilotem i myszką do sterowania - 1 szt.
  Dysk twardy 500GB SATA do rejestratora - 1 szt.
  Zasilacz impulsowy PSA-12015 - 1 szt.
  Listwa zasilająca LZ-1 (rozgałęziająca zasilanie) - 1 szt.
  • Niezbędne wtyki:
  - BNC+F komplet - 8szt.
  - S-55 - Wtyk zasilania - 4 szt.
  • Tabliczka informacyjna OBIEKT MONITOROWANY - 1szt.
  Do wymienionego zestawu można dokupić np.:

  Przewód YAP75+2x0,5mm2 (do podłączenia kamer z rejestratorem)
  Monitory CCTV do podglądu obrazu
  Prostota montażu, wysoka jakość obrazu i możliwość przesyłania obrazu przez internet to niewątpliwe zalety prezentowanego systemu. Zestaw monitoringu TV polecamy wszystkim, którzy chcą samodzielnie zrealizować system obserwacyjny w swoim w biurze.
  Parametry techniczne poszczególnych elementów:
  Kamera kolorowa wewnętrzna GC-DP160:
  Przetwornik obrazu: 1/3" Sharp CCD
  Obiektyw: 3,6 mm
  Rozdzielczość TV: 600 linii
  Minimalne oświetlenie: 0.2 lux
  Wymiary: 98 x 65 mm
  Rejestrator cyfrowy BCS-DVR0401QE:
  Ilość wejść video: 4 (BNC)
  Ilość wejść audio: 1 (RCA)
  Ilość wyjść video: 1x BNC, 1x VGA, 1x HDMI
  Ilość wyjść audio: 1 (RCA)
  Interfejs sieciowy: Ethernet RJ-45 Port (10/100Mbps)
  Kompresja obrazu: H.264
  Interfejs użytkownika: Graficzny
  Prędkość zapisu: 25kl/s w pełnej rozdzielczości D1 na każdym kanale
  Dysk twardy HDD 500GB SATA:
  Pojemność: 500GB
  Prędkość obrotowa: 7200rpm
  Interfejs: SATA
  Listwa łączeniowa LZ-1:
  Ilość wejść: 1
  Ilość wyjść: 8 (listwy zaciskowe - śrubowe)
  Sygnalizacja działania: dioda LED
  Wymiary: 116 x 90 x 36 mm

   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu biura BCS-biuro

  Monitoring biura - Kompletny zestaw przeznaczony do monitoringu biura (BCS-biuro) System monitoringu wewnętrznego CCTV oparty na rejestratorze BCS-DVR0401QE oraz 4 kamerach wewnętrznych które mogą z powodzeniem być wykorzystane w pomieszczeniach...
  Monitoring GPS i podsłuch telefonu pracownika - SpyPhone Android Rec Pro
  Monitoring GPS i podsłuch telefonu pracownika - SpyPhone Android Rec Pro
  Pełna kontrola nad użyciem telefonu
  Podsłuch rozmów i dźwięków otoczenia
  Kopie wiadomości SMS, MMS
  Raporty wysyłane na adres e-mail
  Darmowa 3-dniowa wersja demo!
  Oprogramowanie SpyPhone Android Rec Pro to produkt stworzony na potrzeby dyskretnego monitoringu telefonów komórkowych w szerokim zakresie - nagrywania konwersacji, monitorowania działań na smartfonie oraz namierzanie GPS urządzenia. Wgląd w wiadomości oraz listę wykonywanych połączeń sprawia, że program sprawdzi się doskonale w kontroli firmowego telefonu pracownika.
  Dzisiejsza rzeczywistość naraża nas na brak anonimowości a jednocześnie takie absurdy jak niemożność zlokalizowania telefonu poprzez operatora sieci bez wyraźnego nakazu policji. Warto zatem samemu zabezpieczyć swój telefon. Prezentowane oprogramowanie SpyPhone Android Rec Pro to również idealne narzędzie do sprawowania zdalnego monitoringu GPS nad bezpieczeństwem naszego dziecka czy sprawdzenia w jaki sposób użytkowany jest telefon, który powierzamy pracownikowi. Częste nadużycia w firmach, korzystanie z powierzonego sprzętu w sposób nieodpowiedzialny czy do celów prywatnych naraża nas na niepotrzebne koszty i nieprzyjemności. Warto zabezpieczyć się przed nieuczciwymi praktykami korzystając z funkcji podsłuchu telefonu oferowanej przez program SpyPhone Android Rec Pro.
  Działanie programu do monitoringu GPS telefonu zostało zaprojektowane w taki sposób, aby bardzo dyskretnie móc nadzorować urządzenie bez zakłócania jego funkcji i komfortu użytkowania. SpyPhone to bardzo proste narzędzie, które w intuicyjny sposób pozwoli na zdalne komunikowanie się z telefonem, podsłuch i sterowanie jego działaniami.
  W jakich celach stosuje się podsłuch SpyPhone Android Rec Pro?
  ochrona dziecka - kontrola bezpieczeństwa i korespondencji
  podsłuch pracowników - chroni przed wyciekiem poufnych informacji
  monitoring GPS telefonu - lokalizowanie zagubionego lub skradzionego telefonu
  namierzenie porwanej osoby - pozwala na udzielenie natychmiastowej pomocy
  ...
  Karta produktu »
  SpyShop ul. Traugutta 143, 50-419 woj. dolnośląskie

  Monitoring GPS i podsłuch telefonu pracownika - SpyPhone Android Rec Pro

  Monitoring GPS i podsłuch telefonu pracownika - SpyPhone Android Rec Pro Pełna kontrola nad użyciem telefonu Podsłuch rozmów i dźwięków otoczenia Kopie wiadomości SMS, MMS Raporty wysyłane na adres e-mail Darmowa 3-dn...
  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 600TVL
  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 600TVL
  REJESTRATOR MONITORING HYBRYDA 3W1 4 KANAŁY 9751
  Nr katalogowy: 9751
  DVR/HVR/NVR 3 w 1
  Praca w chmurze
  Wysoka rozdzielczość obrazu analogowego AHD-L
  Wyjścia wideo: HDMI, VGA, BNC
  Obsługa HDD do pojemności 4 Tb
  Współpraca z wieloma przeglądarkami internetowymi
  Obsługa z wielu urządzeń mobilnych (Android, iOS, Blackberry)
  2 X KAMERA CMOS EASYCAM EC-SB-14 3395
  Nr katalogowy: 3395
  Przetwornik: 1/3" CMOS
  Rozdzielczość: 600 LINII
  Obiektyw 3.6mm
  Funkcje: IR 20M
  Zasilanie: 12V - 350mA
  ŁĄCZÓWKA ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA LZ-1 4658
  Nr katalogowy: 4658
  Ilość wyjść: 8 (2 listwy zaciskowe)
  Ilość wejść: 1 Gniazdo 5.5/2.1
  Max. prąd zasilający: 2.5 A
  Max. Napięcie: 24 V
  Wymiary: 116x90x36 mm
  ZASILACZ IMPULSOWY VOLTAGE 12V 1,5A (1500MA) 9368
  Nr katalogowy: 9368
  Zabezpieczenie przeciążeniowe
  Zabezpieczenie nadnapięciowe
  Zabezpieczenie zwarciowe
  Typ zabezpieczenia: automatyczny
  Do zasilania: POS, monitorów LCD, drukarek, skanerów, kamer CCTV itd
  10 M PRZEWODU DO KAMER PRZEMYSŁOWYCH 4944
  Nr katalogowy: 4944
  Żyła wewnętrzna: Cu 0,59
  Izolacja żyły: PE
  Średnica [mm]: 3,7
  Powłoka: PCV biały
  Średnica zewnętrzna [mm]: 5,8
  KOMPLET WTYKÓW I ZŁĄCZY
  2 X SZYBKOZŁĄCZE S-55
  4 X REDUKCJA (PRZEJŚCIE) F - BNC
  4 X WTYK ZŁĄCZE F 5.9MM Z GUMOWĄ USZCZELKĄ
  W SKŁADZIE ZESTAWU:
  NAKLEJKA OBIEKT MONITOROWANY - GRATIS 6448 (6448)
  Rejestrator MONITORING HYBRYDA 3w1 4 kanały 9751 (9751)
  2 x KAMERA CMOS EASYCAM EC-SB-14 3395 (3395)
  ŁĄCZÓWKA ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA LZ-1 4658 (4658)
  ZASILACZ IMPULSOWY VOLTAGE 12V 1,5A (1500mA) 9368 (9368)
  10 m PRZEWODU DO KAMER PRZEMYSŁOWYCH 4944 (4944)
  2 x SZYBKOZŁĄCZE S-55 (9238)
  4 x REDUKCJA (PRZEJŚCIE) F - BNC (4034)
  4 x WTYK ZŁĄCZE F 5.9MM Z GUMOWĄ USZCZELKĄ (9401)
  ...
  Karta produktu »
  E-commerce partners ul. Główna23, 42-280 woj. śląskie

  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 600TVL

  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 600TVL REJESTRATOR MONITORING HYBRYDA 3W1 4 KANAŁY 9751 Nr katalogowy: 9751 DVR/HVR/NVR 3 w 1 Praca w chmurze Wysoka rozdzielczość obrazu analogowego AHD-L Wyjścia wideo: HDMI...
  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL
  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL
  2 X KAMERA GISE GS-CM20IR 9358
  Nr katalogowy: 9358
  Rodzaj przetwornika: 1/3" CMOS
  Liczba linii: 900
  Rozdzielczość: PAL 720 (H) x480 (V), NTSC 720 (H) x 576 (V)
  Obiektyw: 3,6mm
  Zasięg IR: do 20 m
  REJESTRATOR HYBRYDOWY 4 KANAŁY ANALOG AHD IP 11302
  Nr katalogowy: 11302
  Kompresja obrazu H.264
  Obsługa 4 kamer
  Wyjście HDMI
  Hybrydowy tryb pracy - Analog, AHD, IP
  Funkcja PENTAPLEX (nagrywanie, podgląd na żywo, odtwarzanie, archiwizacja, zdalny dostęp)
  Praca w chmurze
  Detekcja ruchu, zasłonięcie kamery, zanik sygnału
  TWARDY DYSK HDD 500GB 7200 SATAII 16MB 7962
  Nr katalogowy: 7962
  Typ: Wewnętrzny
  Format: 3,5 cale
  Interfejs: SATA II (3 Gb/s)
  Pojemność: 500 GB
  Bufor pamięci: 16 MB
  Obroty na min.: 7200 obr/min
  Głośność: 25 dB
  Waga: 400 g
  Złącze: SATA
  Wymiary: 26,1mm x 101,6mm x 147mm
  ŁĄCZÓWKA ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA LZ-1 4658
  Nr katalogowy: 4658
  Ilość wyjść: 8 (2 listwy zaciskowe)
  Ilość wejść: 1 Gniazdo 5.5/2.1
  Max. prąd zasilający: 2.5 A
  Max. Napięcie: 24 V
  Wymiary: 116x90x36 mm
  2 X SZYBKOZLACZE S-55 WTYK ZASILAJACY DC 2.1/5.5 9238
  Nr  katalogowy: 9238
  Wtyk: 2.1/5.5
  Zaciski kablowe: Skręcane
  Materiał: Tworzywo sztuczne
  Wymiary: 37x14x12mm
  Waga: 6g
  4 X PRZEJŚCIE GNIAZDO F NA WTYK BNC 4034
  Nr katalogowy: 4034
  Redukcja przejście F na wtyk BNC
  Średnica złącza F 5.9mm
  Zastosowanie w monitoringu wizyjnym
  Wykonane z metalu
  4 X WTYK ZŁĄCZE F 5.9MM Z GUMOWĄ USZCZELKĄ 9401
  Nr katalogowy: 9401
  Złącze typu F (RG59) nakręcane toczone
  Średnica 5.9 mm
  Stosowane na kable koncentryczne
  Dodatkowa uszczelka gumowa wewnątrz wtyku
  Zastosowanie do telewizji DVB-T, DVB-S, CCTV
  Wykonane z metalu
  10 M PRZEWODU DO KAMER PRZEMYSŁOWYCH 4944
  Nr katalogowy: 4944
  Żyła wewnętrzna: Cu 0,59
  Izolacja żyły: PE
  Średnica [mm]: 3,7
  Powłoka: PCV biały
  Średnica zewnętrzna [mm]: 5,8
  ZASILACZ 12V 2A 24W 6832
  Nr katalogowy: 6832
  Zabezpieczenie przeciążeniowe
  Zabezpieczenie nadnapięciowe
  Zabezpieczenie zwarciowe
  Typ zabezpieczenia: automatyczny
  Do zasilania: POS, monitorów LCD, drukarek, skanerów, kamer CCTV itd.
  W SKŁADZIE ZESTAWU:
  2 x KAMERA GISE GS-CM20IR 9358 (9358)
  Rejestrator HYBRYDOWY 4 kanały ANALOG AHD IP 11302 (11302)
  TWARDY DYSK HDD 500GB 7200 SATAII 16MB 7962 (7962)
  ŁĄCZÓWKA ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA LZ-1 4658 (4658)
  2 x SZYBKOZLACZE S-55 WTYK ZASILAJACY DC 2.1/5.5 9238 (9238)
  4 x PRZEJŚCIE GNIAZDO F NA WTYK BNC 4034 (4034)
  4 x WTYK ZŁĄCZE F 5.9MM Z GUMOWĄ USZCZELKĄ 9401 (9401)
  10 m PRZEWODU DO KAMER PRZEMYSŁOWYCH 4944 (4944)
  ZASILACZ 12V 2A 24W 6832 (6832)
  ...
  Karta produktu »
  E-commerce partners ul. Główna23, 42-280 woj. śląskie

  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL

  ZESTAW MONITORINGU ANALOGOWEGO 2 KAMERY 900TVL 2 X KAMERA GISE GS-CM20IR 9358 Nr katalogowy: 9358 Rodzaj przetwornika: 1/3" CMOS Liczba linii: 900 Rozdzielczość: PAL 720 (H) x480 (V), NTSC 720 (H) x 576 (V) Obiektyw...
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.