google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 16.02.2018
  1 USD
  3.3173
  -0.0086
  1 EUR
  4.1559
  0.0029
  1 CHF
  3.6049
  0.0109
  1 GBP
  4.6769
  0.0006
  1 RUB
  0.0588
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zamów czasopismo
  Flash do sciagniecia:

  Get Adobe Flash player

  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyniki wyszukiwania - Produkty

  Monitoring wizyjny / telewizja przemysłowa
  Kamery przemysłowe
  Kamera przemysłowa spełni swoją rolę pod warunkiem, że będzie dostosowana do warunków, w jakich będzie pracowała. Bardzo istotne jest to czy rejestracja obrazu "widzianego" przez kamerę będzie odbywała się w dzień w nocy, czy może w obu sytuacjach. Dlatego należy dobrać nie tylko odpowiednią kamerę, a także obiektyw, obudowę, sposób jej zasilania i transmisji sygnału.
  Dostępne są typowe kamery o standardowej rozdzielczości 480-600 linii, które dobrze spełniają swoją rolę w układach obserwacyjnych. Stosowanie kamer o zwiększonej rozdzielczości - odpowiednio 650 i 700 linii pozwala na lepszy odczyt zarejestrowanych szczegółów. Takie kamery o podwyższonych parametrach, wyposażone w dobrej klasy obiektyw i obudowy z grzałkami wyposażonymi w termostat na pewno nie zawiodą oczekiwań i zapewnią uzyskanie dobrego obrazu w każdych warunkach.
  Istotnym parametrem kamery jest rozmiar przetwornika CCD. W kamerze ma wpływ na kąt widzenia. Stosowanie obiektywu o formacie większym, niż format przetwornika kamery, powoduje zmniejszenie kąta widzenia.Taka kombinacja daje z kolei zwiększoną rozdzielczość oraz jakość obrazu, ponieważ wykorzystywany jest w niej tylko środek obiektywu, gdzie elementy optyczne są oszlifowane z większą precyzją.
  Ze względu na charakter obserwowanego obiektu tzn. dzieci i młodzież należy uwzględnić kamery, które mogą być narażone na przypadkowe lub celowe uszkodzenia.W celu ograniczenia bezpośredniego dostępu do kamery należy stosować montaż w górnych częściach pomieszczeń, stosować dodatkowe obudowy, które uniemożliwią np. zmianę położenia pierścienia ostrości obiektywu. Stabilne uchwyty - które nie będą wrażliwe nawet na uderzenia np. piłką. W przypadku sufitowych kamer kopułowych warto stosować wandaloodporne obudowy z poliwęglanu.
  Stosując monitoring na np. placach zabaw i parkingach placach targowych trzeba uwzględnić, że kamera pracuje w zmiennych warunkach (opady deszczu, mróz) dlatego na zewnątrz polecamy stosować do kamer obudowy zewnętrzne z grzałkami i termostatem. Na system telewizji przemysłowej składa się szereg urządzeń elektronicznych. Aby stworzyć najprostszy system potrzebować będziemy: urządzenia rejestracji obrazu, kamer przemysłowych (obiektywów), zasilaczy, urządzeń do podglądu obrazu.
  Obiektywy
  Sprawą podstawową jest dobranie do każdego konkretnego zastosowania odpowiednich obiektywów. Nieprawidłowy wybór obiektywu może spowodować złe działanie całego systemu.
  Obiektywy z przysłoną automatyczną używane są zazwyczaj na zewnątrz budynków, gdzie panują zmieniające się warunki oświetlenia.
  Obiektywy z przysłoną ręczną są używane zazwyczaj dla zastosowań wewnętrznych, gdzie poziom światła pozostaje stały. Oprócz tego że zdecydujemy się na rodzaj przysłony to musimy stanąć przed wyborem długości ogniskowej obiektywu.
  Długość ogniskowej obiektywu jest związana bezpośrednio z kątem widzenia, który ma być osiągnięty. Małe długości ogniskowych dają szerokie kąty widzenia. Duże długości ogniskowej dają wąskie kąty widzenia.
  Tak więc, aby możliwa była szczegółowa identyfikacja pojazdów i osób z dużych odległości należy montować obiektywy o długich ogniskowych
  Rejestracja obrazu

  Zanim zdecydujemy się na konkretny sposób rejestracji obrazu, należy zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od naszego systemu telewizji przemysłowej. Ile kamer chcemy mieć w swoim systemie telewizji przemysłowej? Czy chcemy mieć możliwość zdalnego podglądu monitorowanego obiektu? Jaki ma być stopień automatyzacji? Czy przewidujemy dalszą możliwość rozbudowy systemu CCTV lokalnie, czy też do kilku systemów CCTV rozproszonych w kilku miastach i ich zdalne zarządzanie z jednego miejsca. Oprogramowanie umożliwia podgląd zdalny z dowolnego miejsca za pomocą standardowych przeglądarek internetowych lub dodatkowych programów klienta zdalnego na nowoczesnych urządzeniach mobilnych takich jak tablet, czy smartfon. Rejestratory maja możliwość archiwizacji zarejestrowanego materiału na wewnętrznych dyskach twardych oraz na zewnętrznych nośnikach takich jak pendrive, dysk zewnętrzny, CD/DVD, aczkolwiek najwygodniejszą metodą jest ściągnięcie materiału za pośrednictwem odpowiedniego programu lub przez stronę www na komputer. Rejestratory pozwalają na integrację z systemem alarmowym, dzięki czemu dają Państwu możliwość większej kontroli nad chronionym obiektem. System CCTV poprzez przyporządkowanie zarejestrowanego obrazu video do zaistniałego zdarzenia alarmowego pozwala na zidentyfikowanie przyczyny alarmu. Takie rozwiązanie pozwala na odtworzenie jego przebiegu oraz umożliwia przeglądanie zdarzeń poprzedzających wystąpienie sytuacji zagrożenia.
  Rejestratory sieciowe IP
  Obecnie najnowocześniejsze instalacje CCTV oparte są na sieciach IP. Ich główną zaletą jest łatwość rozbudowy oraz jakość obrazu kamer IP. Materiał z kamery IP podpiętej do sieci można zapisywać w dowolnym miejscu na dowolnym komputerze bez pośrednictwa rejestratora. Jeśli chodzi o jakość obrazu kamer standardem jest już rozdzielczość HD. Istnieje również możliwość połączenia starego systemu monitoringu z nowoczesną technologią IP stosując rejestratory hybrydowe.
  Zdalny podgląd obrazu

  Stosowane obecnie wraz z kartami do cyfrowej rejestracji obrazu oprogramowanie pozwala użytkownikowi na wybór dogodnego dla niego sposobu zdalnego monitoringu. Oprócz klasycznych ustawień dla sieci lokalnych wiele kart pozwala również na bezpośrednie, telefoniczne „wdzwonienie się” do rejestratora, a także na monitoring przez sięć Internet. Zdalny monitoring często stosowany jest w ramach jednego obiektu z zastosowaniem sieci lokalnej (LAN). Konfiguracja serwera rejestrującego jest wówczas stosunkowo prosta, w programie głównym definiuje się jedynie numer IP serwera (przydzielony przez informatyka) i podaje numer portu, przez który będzie się odbywała komunikacja. Serwer zostaje podłączony do systemu informatycznego i powinien być widoczny dla pozostałych urządzeń w przedsiębiorstwie. Komunikacja odbywa się wówczas najczęściej za pomocą protokołu TCP/IP.
  Nieco bardziej skomplikowana jest konfiguracja systemu przeznaczonego do bezpośredniego połączenia telefonicznego. Najczęściej jednak oprogramowanie posiada możliwość ustawienia odpowiednich parametrów, takich jak np. wywołanie zwrotne (serwer po odebraniu połączenia rozłącza się i łączy z numerem, z którego zainicjowano połączenie, tak by nie obciążać użytkownika tego numeru kosztami połączenia).
  Jeżeli serwer jest podłączony do sieci Internet i użytkownik zna jego adres IP, to również przy wykorzystaniu telefonu, po uzyskaniu połączenia z wybranym numerem dostępowym do Internetu, jest w stanie telefonicznie monitorować rejestracje wizyjna z poziomu przeglądarki WWW lub aplikacji klienta sieciowego. Najważniejszym elementem, wymaganym do zdalnego monitoringu przez sieć Internet, jest stały adres IP, który musi posiadać serwer rejestrujący.
  Oferowane na rynku karty pozwalają monitorować zdalnie najczęściej na dwa sposoby: z zastosowaniem specjalnej aplikacji typu Remote Controller, będącej tzw. Klientem Sieciowym oraz przez przeglądarkę WWW korzystającą z technologii Java. Każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety i wady, często uzależnione od celu, do którego zdalna transmisja ma być użyta.Monitoring „na żywo” jest to najprostsza forma zdalnego monitoringu, która umożliwia każde oprogramowanie, służące do tego celu. Podkreślić jednak należy, ze na skutek opóźnienia, wynikającego z ograniczonej przepustowości łącza, obraz widoczny na ekranie zdalnego komputera może przedstawiać zdarzenia, które wydarzyły się nieco wcześniej. Dlatego zawsze warto sprawdzić czas wyświetlany na obserwowanym obrazie; jest to czas serwera, a wiec właściwy czas zdarzenia.
  Problem opóźnienia czasowego jest oczywiście najbardziej dostrzegalny podczas połączenia się z serwerem przez linie telefoniczna. Nieco bardziej zaawansowane oprogramowanie pozwala na połączenie się z kilkoma bądź kilkunastoma serwerami w jednej chwili, co umożliwia monitoring wielu oddalonych od siebie obiektów.Zaawansowane oprogramowanie do monitoringu wizyjnego pozwala nie tylko na nadzór bieżących wydarzeń w obiekcie, lecz także na zdalne przeglądanie zarejestrowanego materiału.
   
   

   
  Zasilanie
  Zasilanie kamer przemysłowych to temat, który stanowi on często główną przyczynę wadliwie działającego systemu. Oferowane przez nas kamery zasilane są napięciem stałym 12V, oraz napięciem 230V. Zasilanie 12V jest niewątpliwie najczęstszym zasilaniem wykorzystywanym w systemach telewizji przemysłowej. Przy doborze zasilacza w systemie telewizji przemysłowej bardzo ważne jest aby dobrać zasilacz o odpowiedniej wydajności prądowej.
  Monitory
  W systemach telewizji dozorowej monitory stanowią ważny element wizualizacji całego układu. Główną cechą wyróżniającą je od kineskopów używanych w domowych telewizorach, jest przede wszystkim ich specjalna konstrukcja zapewniająca dużo większą żywotność luminoforu.
  Ważnym parametrem podawanym przy monitorach jest rozdzielczość obrazu, ilość wejść i wyjść sygnału wizyjnego, menu ekranowe (głównie przy monitorach kolorowych), a także toru audio. Wyróżniamy monitory czarno-białe oraz kolorowe o różnych wielkościach przekątnej ekranu, np. 9, 12, 15 czy 20 cali. Warto również pamiętać o doborze monitora o odpowiedniej wielkości.
  Jeżeli monitor będzie wykorzystany sporadycznie, jedynie do ewentualnego podglądu materiału zarejestrowanego wystarczy monitor 12"-15". W przypadku, gdy podgląd będzie prowadzony również na bieżąco przez operatora konieczne jest zastosowanie większego np. 20" monitora.
  ...
  Karta produktu »
  Zakład Elektroniczny Alfa Krzysztof Filipkowski ul. Minkiewicza 38, 16-400 woj. podlaskie

  Monitoring wizyjny / telewizja przemysłowa

  Kamery przemysłowe Kamera przemysłowa spełni swoją rolę pod warunkiem, że będzie dostosowana do warunków, w jakich będzie pracowała. Bardzo istotne jest to czy rejestracja obrazu "widzianego" przez kamerę będzie odbywała się w dzień w nocy, czy ...
  Kamera przemysłowa EX65 serii Extreme
  Sprawdzone w najtrudniejszych warunkach dozorowych, kamery przemysłowe EX65 firmy Bosch do obszarów zagrożonych eksplozją posiadają najważniejsze międzynarodowe certyfikaty odnośnie do zabezpieczenia przed wybuchem, dzięki czemu gwarantują bezpieczny i niezawodny dozór rafinerii naftowych, zakładów gazowniczych, chemicznych, petrochemicznych oraz innych niebezpiecznych środowisk przemysłowych.
  Wyjątkowa jakość obrazu kamer przemysłowych
  Kamery przemysłowe, dualne EX65 wyposażone są w zaawansowaną technologię Dinion 2X. Zapewnia ona niezwykle wysoką jakość obrazu i użyteczność - precyzyjną weryfikację obrazu, lepszy czas reakcji i większe bezpieczeństwo chronionego obiektu. Opcjonalny promiennik podczerwieni do obszarów zagrożonych eksplozją zapewnia całodobową ochronę, jednocześnie zmniejszając koszty. Nie jest juz bowiem konieczne stosowanie oświetlenia zasilanego prądem o wysokim napięciu, które charakteryzuje się dużym zużyciem energii.
  Funkcje ułatwiające instalację kamer przemysłowych
  Kamery przemysłowe EX65 charakteryzują się łatwością instalacji. Zawdzięczają to zintegrowanej puszce przyłączeniowej, zmontowanej fabrycznie, jednomodułowej konstrukcji oraz elastycznym opcjom montażu. Ponadto obsługują protokół komunikacji Bilinx umożliwiający prostą, zdalną konfigurację.
  Więcej zalet kamer przemysłowych EX65

  • Stopnie ochrony NEMA 4X i IP67 gwarantujące zabezpieczenie kamer przemysłowych EX65 przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi  
  • Obudowa ze stali nierdzewnej 316L polerowanej elektrolitycznie lub z anodowanego aluminium zapewnia całkowitą ochronę w otoczeniu zagrożonym korozją
  • Niezawodne działanie w ekstremalnych temperaturach w zakresie od -50°C do +60°C
  Skorzystaj z wydajnych i wszechstronnych kamer przemysłowych EX65 serii Extreme firmy Bosch do obszarów zagrożonych eksplozją.
  ...
  Karta produktu »
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems ul. Jutrzenki105, 02-231 woj. mazowieckie

  Kamera przemysłowa EX65 serii Extreme

  Sprawdzone w najtrudniejszych warunkach dozorowych, kamery przemysłowe EX65 firmy Bosch do obszarów zagrożonych eksplozją posiadają najważniejsze międzynarodowe certyfikaty odnośnie do zabezpieczenia przed wybuchem, dzięki czemu gwarantują bezpieczny i...
  Profesjonalna kamera przemysłowa SCO-2080RP
  SCO-2080RP Samsung - Profesjonalna kamera 700linii 2,8-10mm
  Profesjonalna kamera przemysłowa SCO-2080P firmy Samsung jest zaawansowanym urządzeniem pracującym w tybie dzień/noc wraz z ruchomym filtrem podczerwieni. Została wyposażony w obiektyw o ogniskowej 2,8-10mm i czułość w kolorze na poziomie 0,15 Lux przy F1.2, a w trybie czarnobiałym 0,01 Lux F1.2
  Dzięki zaawansowanym technologicznie funkcjom kamery SCO2080 w które firma Samsung wyposaża profesjonalne kamery przemysłowe, pozwala precyzyjnie nadzorować różnego rodzaju pomieszczenia. Dzięki systemowi redukcji szumów SSNR III z filtracją szumów 3D dobrze radzi sobie w pomieszczeniach o osłabionym oświetleniu. Czysty obraz zapewni także cyfrowy stabilizator obrazu, zaawansowana regulacja ostrości, oraz wysoka rozdzielczość 600linii w kolorze oraz 700linii w trybie czarnobiałym.
  Niewielkie wymiary i proste menu OSD konfiguracji w języku polskim to także ważne zalety, które zapewnią idealne rozwiązanie. Kamera posiada mechaniczny filtr podczerwieni ICR.
  Parametry techniczne SCO 2080:
  Przetwornik: 1/3" Super HAD CCD (DSP piątej generacji)
  Ogniskowa obiektywu: 2,8-10mm
  Zoom cyfrowy: x16
  Rozdzielczość pozioma: 600linii/700linii
  Czułość: 0,15 lux przy F1.2(kolor), 0,01 lux przy F1.2(czarno-biały), 0,0003Lux przy F1.2 (kolor sens-up x512)
  Detekcja ruchu: 8 programowalnych stref
  12 stref prywatności
  System redukcji szumów: SSNR III
  Wyjście video CVBS: 1,0Vp-p, 75 Ohm
  BLC (Kompensacja światła tylnego): Tak
  Sens-up: (Cyfrowe zwiększanie czułości na oświetlenie): Tak
  AGC (Automatyczna kontrola wzmocnienia): Tak
  SSDR (Szeroki zakres dynamiki): Tak
  HLC (Kompensacja silnego światła): Tak
  DIS (Cyfrowa stabilizacja obrazu): Tak
  AWB (Automatyczny balans bieli): Tak
  AWC: Tak
  ATW: Tak
  Filtr ICR: Tak
  Elektorniczna migawka: Tak
  Funkcja: obracania obrazu, lustro
  Komunikacja: RS-485, Coaxial
  Temperatura pracy / wilgotność: -10°C~+50°C
  Zasilanie: DC12V/24V AC
  Stosunek sygnał/szum: 52dB
  Obudowa: IP66
  Wymiary: 115,8mm(szerokość) x 92,7mm (wysokość)
  Waga: 285g
  Gwarancja:
  24 miesiące


   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Profesjonalna kamera przemysłowa SCO-2080RP

  SCO-2080RP Samsung - Profesjonalna kamera 700linii 2,8-10mm Profesjonalna kamera przemysłowa SCO-2080P firmy Samsung jest zaawansowanym urządzeniem pracującym w tybie dzień/noc wraz z ruchomym filtrem podczerwieni. Została wyposażony w obiektyw ...
  Kamery Extreme
  Firma Bosch ekstremalnie — seria Extreme już w sprzedaży
   Seria produktów przeznaczonych do zapisu obrazów w najtrudniejszych warunkach, takich jak znaczne zmiany temperatury, warunki częściowego lub całkowitego zaciemnienia, powietrze zawierające substancje lotne lub żrące czy miejsca, w których występuje wysokie ryzyko wandalizmu.


  Kamery noktowizyjne
  Jako najwyższej klasy kamery do zastosowań specjalnych, zintegrowane kamery noktowizyjne z serii Extreme zapewniają najbardziej zaawansowane funkcje widzenia dziennego i nocnego dostępne obecnie na rynku.


  Kamery noktowizyjne typu bullet i MiniDome
  Stworzona w oparciu o najlepszą technologię noktowizyjną na świecie, seria WZ oferuje pełen wachlarz rozwiązań monitoringu wizyjnego, zapewniając dużą wydajność, niezawodność i jakość produktów.
  Kamery do zastosowań w warunkach ekstremalnych
  Kamery do zastosowań w warunkach ekstremalnych to precyzyjne urządzenia zapewniające dobry obraz nawet w najcięższych warunkach monitorowania. W serii Extreme znajdziemy kamery odporne na eksplozję, akty wandalizmu, wodę czy korozję, których jakość jest dostosowana do wymogów instalacyjnych niemal wszystkich systemów bezpieczeństwa.
  Funkcje


  Kamery noktowizyjne:

  ■ Widzenie nocne Black Diamond™ na odległość 106 metrów z eliminacją plam i niedoświetlenia tła
  ■ Precyzyjna optyka zapewniająca doskonałą jakość obrazu (do 550 linii TV)
  ■ Wytrzymała obudowa NEMA4 do zastosowań w trudnych warunkach
  ■ Proste elementy montażowe zapewniające łatwą i szybką instalację urządzenia


  Kamery noktowizyjne typu bullet i MiniDome

  ■ Zakres widzenia do 90 m pozwala na uzyskanie doskonałej jakości widzenia nocnego do 45 m
  ■ Obraz o wysokiej rozdzielczości do 550 linii TV
  ■ Stopień ochrony IP66 / IP67
  ■ Łatwa w użyciu konstrukcja kamery zapewniająca wygodną obsługę i modyfikację ustawień
  Kamery do zastosowań w warunkach specjalnych:

  ■ Obraz o wysokiej rozdzielczości do 570 linii TV
  ■ Stopień ochrony IP67, IP68, NEMA 4X zapewnia ochronę w ekstremalnych warunkach pogodowych
  ■ Kamery odporne na eksplozję posiadają certyfikaty ATEX i UL/CSA gwarantujące bezpieczną i niezawodną obsługę w środowiskach o zwiększonym ryzyku wybuchu
  ■ Obudowa z piaskowanego, bezmiedziowego odlewu aluminium o grubości 6 mm z nylonem formowanym wtryskowo i stalą nierdzewną umożliwia pracę w najcięższych warunkach środowiskowych
  Korzyści


  Kamery noktowizyjne:

  ■ Wysoka jakość obrazu przez 24 godziny na dobę
  ■ Pełna niezawodność w trudnych warunkach pogodowych
  ■ Łatwa i szybka instalacja
  ■ Nagradzana technologia widzenia nocnego Black Diamond
  ■ Precyzyjna optyka
  ■ Testowane pod kątem kryteriów dozoru DCRI (wykrywanie, klasyfikacja, rozpoznawanie i identyfikacja)


  Kamery noktowizyjne typu bullet i MiniDome

  ■ Z technologią widzenia nocnego Extreme CCTV 
  ■ Precyzyjna optyka
  ■ Sprawność we wszystkich warunkach pogodowych
  ■ Łatwa instalacja i konfiguracja

  Kamery do zastosowań w warunkach ekstremalnych

  ■ Obraz o wysokiej rozdzielczości
  ■ Mocna i wytrzymała konstrukcja, odporna na trudne warunki pogodowe
  ■ Sprawdzone w ekstremalnych warunkach
  Zastosowanie


  Kamery noktowizyjne: infrastruktura o znaczeniu krytycznym, porty, kontrola graniczna, obiekty wojskowe, transport
  Kamery noktowizyjne typu bullet i kamery MiniDome: budynki mieszkalne i komercyjne, uczelnie, sklepy

  Kamery do zastosowań w warunkach specjalnych: transport morski, warunki wywołujące korozję, chłodnie przemysłowe / przetwórstwo spożywcze, petrochemia, kopalnie, przemysł farmaceutyczny, zakłady penitencjarne, miejsca publiczne
  ...
  Karta produktu »
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems ul. Jutrzenki105, 02-231 woj. mazowieckie

  Kamery Extreme

  Firma Bosch ekstremalnie — seria Extreme już w sprzedaży Seria produktów przeznaczonych do zapisu obrazów w najtrudniejszych warunkach, takich jak znaczne zmiany temperatury, warunki częściowego lub całkowitego zaciemnienia, powietrze zawierające...
  Kamera kompaktowa SCB-2000P
  SCB-2000P Samsung - Kamera kompaktowa 600TVL z SSNRIII 
  Kolorowa kamera przemysłowa SAMSUNG SCB-2000P, charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością wynoszącą 600 linii oraz czułością na poziomie 0,05 Lux przy F1.2 dla trybu kolorowego lub 0,0001 Lux dla trybu sens-up. Kamera posiada przetwornik obrazu 1/3" Interline CCD. Współpracuje z popularnymi obiektywami DC AutoIris. Urządzenie zasilane jest napięciem 12V DC lub 24V AC.
  Kamera SCB-2000P jest nowszą wersją rynkowego hitu firmy Samsung - kompaktowej kamery SDC-435.
  Zastosowany mikroprocesor w kamerze SCB 2000P pozwala na realizację dodatkowych funkcji, m.in. inteligentne wykrywanie ruchu, maskowanie obszarów prywatności, czy SSNRIII (2D/3D)- funkcja cyfrowej redukcji szumów, która poprawia jakość obrazów warunkach słabego oświetlenia, SSDR – funkcja zwiększająca zakres dynamiki kamery, dzięki czemu pozwala na lepsze rozpoznanie obiektów, które znajdują się w przyciemnionych obszarach obserwowanej sceny, HLC – funkcja, która efektywnie blokuje bardzo silne źródła światła (np. reflektory samochodów), i tym samym zapobiega prześwietleniu obrazu, DIS Cyfrowa stabilizacja obrazu, automatyczna regulacja ostrości, eliminacja zewnętrznych zakłóceń (np. podmuchy wiatru lub wstrząsy). Funkcja DIS znajduje zastosowanie zarówno podczas pracy w środowisku wewnętrznym, jak i zewnętrznym. W przypadku kamer generujących obraz bez drgań, system DIS pozwala na zaoszczędzenie blisko 50% pamięci dyskowej rejestratorów cyfrowych.
  Ekranowe menu OSD pozwala na intuicyjne i dokładne sterowanie oraz konfigurację wszystkich ustawień kamery.
  Kamera Samsung SCB2000P jest doskonałym wyborem do skutecznej weryfikacji osób.
  Parametry techniczne kamery SCB-2000P
  Przetwornik: 1/3” Super HAD kolor CCD
  Rozdzielczość: 600 linii
  Minimalne oświetlenie: 0.05 Lux@F1.2 (kolor) lub 0.0001 Lux@F1.2 (kolor w trybie sens-up)
  Elektroniczna migawka: 1/50 ~ 1/120.000s (Auto/Manual)
  Stosunek sygnał/szum: 50 dB
  Zasilanie: 12V DC lub 24V AC
  Pobór mocy: ok. 3,5 W
  Mocowanie obiektywu: C/CS
  Sterowanie Auto Iris: DC/Video
  Menu OSD: tak, po polsku
  Sens-Up: Auto/Wył (wybierane 2x~512x)
  Redukcja szumów SSNR: Wł/Wył
  Kompensacja podświetlenia: BLC/HLC/Wył.
  Kontrola wzmocnienia: Wł/Wył.
  Balans bieli: ATW/Zewnątrz/Wewnątrz/Ręczny/AWC
  Funkcja mirror: Wł/Wył.
  Wyjście video: 75 Ohm
  Wymiary: 58 x 52 x 121 mm
  Waga: 310g
  Temperatura pracy: -10... 50 st. C.
  Certyfikaty: CE


  Gwarancja:
  24 miesiące
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kamera kompaktowa SCB-2000P

  SCB-2000P Samsung - Kamera kompaktowa 600TVL z SSNRIII  Kolorowa kamera przemysłowa SAMSUNG SCB-2000P, charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością wynoszącą 600 linii oraz czułością na poziomie 0,05 Lux przy F1.2 dla trybu kolorowego lub 0,...
  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW2220R-VF DAHUA
  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW2220R-VF DAHUA
  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW2220R-VF oparta jest o technologię HD-CVI i umożliwia przesył sygnału po kablu koncentrycznym na odcinku do 500 metrów bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji. Urządzenie posiada przetwornik CMOS 1/2.8" 2.4 Mpx generujący obraz w rozdzielczości FullHD 1080p (efektywna liczna pikseli: 1984x1225).
  Kamera została wyposażona w regulowany obiektyw zmiennoogniskowy 2.7 - 12 mm oraz w promiennik podczerwieni o zasięgu do 30 metrów.
  DH-HAC-HDW2220R-VF firmy Dahua, mieści się w metalowej obudowie o wymiarach śr. 119 x 67 [mm] i klasie szczelności IP67, co stwarza z kamery urządzenie odporne na zakurzenie czy potraktowanie go silnym strumieniem wody. Pobiera maksymalnie 4.5 W mocy i zasilane jest prądem stałym 12 V.
  Kamera HAC HDW2220R-VF Dahua wyposażona została w funkcje:
  D-WDR, czyli technologia zapewniająca kamerze szeroki zakres dynamiki. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, odwzorowanie szczegółów znajdujących się w ciemnych częściach obrazu, nie będzie sprawiać dla kamery najmniejszego problemu.
  AWB (Auto White Balance), to technologia znacznie poprawiająca nasycenie i odwzorowanie kolorów w rejestrowanym obrazie. Pomaga to uzyskać jak najbardziej naturalne barwy, przy różnym oświetleniu.
  BLC (Back Light Compensation) - kompensacja światła wstecznego jest jedną z powszechniejszych funkcji dostępnych w kamerach. Urządzenie wyposażone w tę technologię, skutecznie eliminuje efekt powstający przy kierowaniu kamery w stronę silnego źródła światła.
  DNR (Digital Noise Reduction) oznacza cyfrową redukcję szumów, co w praktyce ogranicza występowanie rozmyć powstałych przez niedostateczne światło lub jego brak.
  AGC (Auto Gain Control) pomaga stabilizować parametr wzmocnienia sygnału, gdy tylko ten spadnie poniżej pewnego poziomu.
  ...
  Karta produktu »
  eAlarmy.pl Marcin Borowski al. Armii Krajowej1/3, 42-202 woj. śląskie

  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW2220R-VF DAHUA

  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW2220R-VF DAHUA Kamera kopułowa DH-HAC-HDW2220R-VF oparta jest o technologię HD-CVI i umożliwia przesył sygnału po kablu koncentrycznym na odcinku do 500 metrów bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji. Urządzenie posiada...
  Kamera kopułowa HAC-HDW1200M-0360B
  Kamera kopułowa HAC-HDW1200M-0360B 
  Kamera kopułowa HAC-HDW1200M-0360B oparta jest o technologię HD-CVI i umożliwia przesył sygnału po kablu koncentrycznym nawet na odcinku do 500 metrów, bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji, jak ma to miejsce w systemach IP. Model pracuje w trybie FullHD 1080p i oferuje efektywną ilość pikseli przy rozdzielczości 1930 x 1088 (przy 25 kl/s). Posiada przetwornik CMOS 1/2.7" 2 Mpx oraz generuje wyrazisty obraz przy minimalnym oświetleniu o 0 luksach (F 1.2 - przy wł. IR).
  Wyposażony jest w obiektyw 3.6 mm oraz w promiennik podczerwieni, dzięki któremu kamera staje się skuteczniejszą w zasięgu do 30 metrów przy słabych warunkach świetlnych otoczenia.
  HAC-HDW1200M-0360B firmy Dahua, mieści się w metalowej obudowie o wymiarach śr. 119 x 97.4[mm] i klasie szczelności IP67, co stwarza z kamery urządzenie odporne na zakurzenie czy potraktowanie go silnym strumieniem wody. Pobiera maksymalnie 2.5 W mocy i zasilane jest prądem stałym 12 V.
  Kamera HAC-HDW1200M-0360B Dahua wyposażona została w funkcje:
   
  AWB (Auto White Balance), to technologia znacznie poprawiająca nasycenie i odwzorowanie kolorów w rejestrowanym obrazie. Pomaga to uzyskać jak najbardziej naturalne barwy, przy różnym oświetleniu.
  BLC (Back Light Compensation) - kompensacja światła wstecznego jest jedną z powszechniejszych funkcji dostępnych w kamerach. Urządzenie wyposażone w tę technologię, skutecznie eliminuje efekt powstający przy kierowaniu kamery w stronę silnego źródła światła.
  2D-DNR (2D Digital Noise Reduction) oznacza cyfrową redukcję szumów, co w praktyce ogranicza występowanie rozmyć powstałych przez niedostateczne światło lub jego brak.
  AGC (Auto Gain Control) pomaga stabilizować parametr wzmocnienia sygnału, gdy tylko ten spadnie poniżej pewnego poziomu.
  ...
  Karta produktu »
  eAlarmy.pl Marcin Borowski al. Armii Krajowej1/3, 42-202 woj. śląskie

  Kamera kopułowa HAC-HDW1200M-0360B

  Kamera kopułowa HAC-HDW1200M-0360B  Kamera kopułowa HAC-HDW1200M-0360B oparta jest o technologię HD-CVI i umożliwia przesył sygnału po kablu koncentrycznym nawet na odcinku do 500 metrów, bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji, jak ma to miejsc...
  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW1200R-VF DAHUA
  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW1200R-VF DAHUA
  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW1200R-VF oparta jest o technologię HD-CVI i umożliwia przesył sygnału po kablu koncentrycznym na odcinku ponad 500 metrów bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji. Urządzenie posiada przetwornik CMOS 1/2.7" 2.0 Mpx generujący obraz w rozdzielczości FullHD 1080p (efektywna liczna pikseli: 1930x1088).
  Kamera została wyposażona w regulowany obiektyw zmiennoogniskowy 2.7 - 12 mm oraz w promiennik podczerwieni o zasięgu do 30 metrów.
  DH-HAC-HDW1200R-VF firmy Dahua, mieści się w metalowej obudowie o wymiarach śr. 119 x 97.4[mm] i klasie szczelności IP67, co stwarza z kamery urządzenie odporne na zakurzenie czy potraktowanie go silnym strumieniem wody. Pobiera maksymalnie 3.8 W mocy i zasilane jest prądem stałym 12 V.
  Kamera HAC HDW1200R VF Dahua wyposażona została w funkcje:
  AWB (Auto White Balance), to technologia znacznie poprawiająca nasycenie i odwzorowanie kolorów w rejestrowanym obrazie. Pomaga to uzyskać jak najbardziej naturalne barwy, przy różnym oświetleniu.
  BLC (Back Light Compensation) - kompensacja światła wstecznego jest jedną z powszechniejszych funkcji dostępnych w kamerach. Urządzenie wyposażone w tę technologię, skutecznie eliminuje efekt powstający przy kierowaniu kamery w stronę silnego źródła światła.
  2D-DNR (2D Digital Noise Reduction) oznacza cyfrową redukcję szumów, co w praktyce ogranicza występowanie rozmyć powstałych przez niedostateczne światło lub jego brak.
  AGC (Auto Gain Control) pomaga stabilizować parametr wzmocnienia sygnału, gdy tylko ten spadnie poniżej pewnego poziomu.
  ...
  Karta produktu »
  eAlarmy.pl Marcin Borowski al. Armii Krajowej1/3, 42-202 woj. śląskie

  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW1200R-VF DAHUA

  Kamera kopułowa DH-HAC-HDW1200R-VF DAHUA Kamera kopułowa DH-HAC-HDW1200R-VF oparta jest o technologię HD-CVI i umożliwia przesył sygnału po kablu koncentrycznym na odcinku ponad 500 metrów bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji. Urządzenie posi...
  Kamera DH-IPC-HFW1320S-0360B DAHUA
  Kamera DH-IPC-HFW1320S-0360B DAHUA
  Kamera DH-IPC-HFW1320S-0360B firmy DAHUA jest urządzeniem generującym obraz w rozdzielczości 3.0 MPx (2048x1536) z prędkością do 20 kl/s. Kamera posiada szerokokątny obiektyw 3.6 mm (kąt widzenia: H: 81°) oraz promiennik IR o zasięgu do 30 metrów.
  Kamera może zostać zasilona napięciem 12 V DC lub poprzez PoE (802.3af), pobór mocy <4,7W.
  IPC-HFW1320S posiada szczelną, zewnętrzną obudowę (stopień ochrony IP67), środowisko pracy -30~60°C, mniej niż 95% RH.
  Parametry techniczne kamery DH-IPC-HFW1320S-0360B:
  Przetwornik obrazu: 1/3” 3 Megapixel progressive scan CMOS,
  Efektywna liczba pikseli: 2048x1536,
  Długość ogniskowej: 3.6mm, Apertura: F2.1,
  Kąt widzenia: H: 81°,
  Typ obiektywu: stałoogniskowy
  Rodzaj montażu: Board-in,
  System skanowania: Progresywny,
  Prędkość elektronicznej migawki: Auto/Ręczne, 1~1/10000s,
  Min. oświetlenie:
  - Kolor 0.045Lux/F2.1,
  - B/W (czarny-biały) 0Lux/F2.1(IR on),
  Stosunek sygnał/szum: więcej niż 50dB,
  Zasięg IR: do 30 metrów,
  Dzień/Noc: Auto(ICR) / Kolor / B/W,
  Kompensacja podświetlenia: BLC / HLC / DWDR,
  Balans bieli: Auto/Ręczne,
  Kontrola wzmocnienia: Auto/Ręczne,
  Redukcja szumów: 3D,
  Tryb korytarzowy,
  Główny strumień wideo:
  - 3M (1~20fps),
  - 1080P (1~25 / 30fps),
  Drugi strumień wideo: D1/ CIF(1~25/30fps),
  Bit Rate: H.264H: 40K~8192Kbps;
  Maska prywatności: Maks. 4 obszary,
  Format kompresji wideo: H.264 / H.264H / MJPEG,
  Rozdzielczość:
  - 3M(2048x1536)
  - 1080P(1920x1080)
  - 1.3M(1280×960)
  - 720P(1280×720)
  - D1(704×576 / 704×480)
  - CIF(352×288 / 352×240),
  Ethernet: RJ-45 (10/100Base-T),
  Protokół: IPv4/IPv6, HTTP, HTTPS, SSL, TCP/IP, UDP, UPnP, ICMP, IGMP, SNMP, RTSP, RTP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, FTP, IP Filter, QoS, Bonjour,
  Zgodność: ONVIF, CGI,
  Maks. dostęp użytkowników: 20,
  Smart Phone: iPhone, iPad, Android, Windows Phone,
  Napięcie / prąd wejściowy: DC12V, PoE (802.3af),
  Pobór mocy: <4.7W,
  Środowisko pracy: -30~60°C, mniej niż 95% RH,
  Stopień ochrony: IP67,
  Wymiary: 70×165mm,
  Waga: 0.38kg.
  ...
  Karta produktu »
  eAlarmy.pl Marcin Borowski al. Armii Krajowej1/3, 42-202 woj. śląskie

  Kamera DH-IPC-HFW1320S-0360B DAHUA

  Kamera DH-IPC-HFW1320S-0360B DAHUA Kamera DH-IPC-HFW1320S-0360B firmy DAHUA jest urządzeniem generującym obraz w rozdzielczości 3.0 MPx (2048x1536) z prędkością do 20 kl/s. Kamera posiada szerokokątny obiektyw 3.6 mm (kąt widzenia: H: 81°) oraz ...
  Kamera przemysłowa YK-280 (6677)

  • przetwornik: 1/3" CCD SONY
  • rozdzielczość: 480 TVL
  • czułość: 0.2 lux
  • kąt widzenia kamery: 170st.
  • zasilanie: 12V DC/130mA
  Kamera przemysłowa YK-280 (6677)
  ...
  Karta produktu »
  ALARM-TECH S.C. Systemy Zabezpieczeń Boleń ul. Graniczna 4, 30-086 woj. małopolskie

  Kamera przemysłowa YK-280 (6677)

  • przetwornik: 1/3" CCD SONY • rozdzielczość: 480 TVL • czułość: 0.2 lux • kąt widzenia kamery: 170st. • zasilanie: 12V DC/130mA Kamera przemysłowa YK-280 (6677)
  Kamera kopułkowa dzień/noc SCD-2080P Samsung
  SCD-2080P Samsung - Kamera kopułkowa dzień/noc o rozdzielczości 700linii
  Kamera kopułkowa SCD-2080P firmy Samsung jest zaawansowanym urządzeniem pracującym w tybie dzień/noc wraz z ruchomym filtrem podczerwieni. Została wyposażony w obiektyw o ogniskowej 2,8-10mm i czułość w kolorze na poziomie 0,15 Lux przy F1.2, a w trybie czarnobiałym 0,001 Lux F1.2

  Dzięki zaawansowanym technologicznie funkcjom, w które firma Samsung wyposaża profesjonalne kamery przemysłowe, pozwala precyzyjnie nadzorować różnego rodzaju pomieszczenia. Dzięki systemowi redukcji szumów SSNR III z filtracją szumów 3D dobrze radzi sobie w pomieszczeniach o osłabionym oświetleniu. Czysty obraz zapewni także cyfrowy stabilizator obrazu, zaawansowana regulacja ostrości, oraz wysoka rozdzielczość 600linii w kolorze oraz 700linii w trybie czarnobiałym.
  Niewielkie wymiary i proste menu OSD konfiguracji w języku polskim to także ważne zalety, które zapewnią idealne rozwiązanie.
  Parametry techniczne:

  • Przetwornik: 1/3" Super HAD CCD
  • Ogniskowa obiektywu: 2,8-12mm
  • Rozdzielczość pozioma: 600linii/700linii
  • Czułość: 0,15 lux przy F1.2(kolor), 0,001 lux przy F1.2(czarno-biały) , 0,0003Lux przy F1.2 (kolor sens-up x512)
  • Detekcja ruchu: 8 programowalnych stref
  • 12 stref prywatności
  • System redukcji szumów: SSNR III 2D/3D
  • Wyjście video CVBS: 1,0Vp-p, 75 Ohm
  • BLC Kompensacja światła tylnego: Tak
  • Sens-up: (Cyfrowe zwiększanie czułości na oświetlenie): Tak
  • AGC (Automatyczna kontrola wzmocnienia): Tak
  • SSDR (Szeroki zakres dynamiki): Tak
  • HLC (Kompensacja silnego światła): Tak
  • DIS (Cyfrowa stabilizacja obrazu): Tak
  • Funkcja: AE, ATW, AWC
  • Funkcja: obracania obrazu, lustro
  • Temperatura pracy / wilgotność: -10°C~+50°C
  • Zasilanie: DC12V/24V AC
  • Wymiary: 115,8mm(szerokość) x 92,7mm (wysokość)
  • Waga: 285g
  Gwarancja:

  • 24 miesiące
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Kamera kopułkowa dzień/noc SCD-2080P Samsung

  SCD-2080P Samsung - Kamera kopułkowa dzień/noc o rozdzielczości 700linii Kamera kopułkowa SCD-2080P firmy Samsung jest zaawansowanym urządzeniem pracującym w tybie dzień/noc wraz z ruchomym filtrem podczerwieni. Została wyposażony w obiektyw o o...
  Kamera IP Kompakt 1.3Mpix Arecont Vision AV1115DNv1
  Cyfrowe kamery przemysłowe IP o rozdzielczości 1,3 megapiksela, przygotowane do ciągłej pracy w ciągu dnia, jak i nocy.
  Arecont Vision AV1115DNv1
  Kamera IP Kompakt 1.3Mpix

  AV1115DNAIV1 - kamera IP H.264/MJPEG, 42kl./s@1.3MP, filtr IR
  Przetwornik: 1/2,7 "
  Tryb Dzień/Noc: Filtr mechaniczny
  Kompresja wizji: H.264/MJPEG
  Maksymlana rozdzielczość obrazu: 1280x1024 pikseli
  Maksymalna ilość transmitowanych obrazów: 42 kl./s
  Ilość jednoczesnych strumieni IP: 8
  Tor audio: Nie
  Inne: auto iris, maski prywatności, zgodnośc z ONVIF
  Kamera AV1115DNAIV1 to kamera o rozdzielczości obrazu 1,3 megapikseli generująca obraz z prędkością 42kl/s z użyciem kompresji H.264. Oferuje kompromis między wysoką jakością megapikselowego obrazu a możliwością przechowywania długich archiwów video. Aby utrzymać jakość obrazu przy pracy kamery w trudnych, nocnych warunkach oświetleniowych kamera AV1115DNAIV1 posiada ruchomy filtr IR i automatykę przysłony.
  ...
  Karta produktu »
  Euroalarm sp.j. ul. Piękna25, 85-303 woj. kujawsko-pomorskie

  Kamera IP Kompakt 1.3Mpix Arecont Vision AV1115DNv1

  Cyfrowe kamery przemysłowe IP o rozdzielczości 1,3 megapiksela, przygotowane do ciągłej pracy w ciągu dnia, jak i nocy. Arecont Vision AV1115DNv1 Kamera IP Kompakt 1.3Mpix AV1115DNAIV1 - kamera IP H.264/MJPEG, 42kl./s@1.3MP, filtr IR ...
  Wewnętrzna kamera kopułkowa GC-DP160
  GC-DP160 - wewnętrzna kamera kopułkowa 600 linii, 3,6mm 
  GC-DP160 to kolorowa kamera przemysłowa wysokiej rozdzielczości, przeznaczona do pracy w warunkach wewnętrznych. Posiada kopułową obudowę umożliwiającą montaż sufitowy.
  Wyposażona jest w przetwornik obrazu 1/3" SHARP CCD o rozdzielczości 600 linii i czułości 0,2 Lux. Dzięki zastosowaniu stałoogniskowego obiektywu 3,6mm (poziomy kąt widzenia ok. 67 stopni) typu MINI, możliwa jest zmiana kąta widzenia poprzez wymianę obiektywu.
  Parametry techniczne:
  Przetwornik obrazu: 1/3" SHARP CCD
  Obiektyw: stały 3,6mm
  Rozdzielczość TV: 600 linii
  Minimalne oświetlenie: 0,2 Lux
  Automatyczna migawka: 1/50 do 1/100.000s
  Zasilanie: 12V DC
  Pobór prądu: ok. 200 mA
  Wyjście: gniazdo BNC 75 Ohm
  Wymiary: 98 x 65 mm
  Gwarancja:
  24 miesiące

   
  ...
  Karta produktu »
  E-SYSTEM Marcin Ficek ul. Marszałka Piłsudskiego68, 32-340 woj. małopolskie

  Wewnętrzna kamera kopułkowa GC-DP160

  GC-DP160 - wewnętrzna kamera kopułkowa 600 linii, 3,6mm  GC-DP160 to kolorowa kamera przemysłowa wysokiej rozdzielczości, przeznaczona do pracy w warunkach wewnętrznych. Posiada kopułową obudowę umożliwiającą montaż sufitowy. Wyposażona jest...
  Kamera przemysłowa TI560E (7687)

  • przetwornik: 1/3" Sony EXview HAD II Effio-E
  • rozdzielczość: 650 TVL (Kolor), 700TVL (B/W)
  • czułość: 0 lux (IR LED ON)
  • obiektyw: 3.6mm
  • 32 diody, ø5 IR LED (zasięg 25m)
  • AES, AWB, ATR, ATW, BLC, MIR, NR, HLC
  • menu OSD
  • klasa szczelności: IP66
  • kolor: grafitowy
  Kamera przemysłowa TI560E (7687)
  ...
  Karta produktu »
  ALARM-TECH S.C. Systemy Zabezpieczeń Boleń ul. Graniczna 4, 30-086 woj. małopolskie

  Kamera przemysłowa TI560E (7687)

  • przetwornik: 1/3" Sony EXview HAD II Effio-E • rozdzielczość: 650 TVL (Kolor), 700TVL (B/W) • czułość: 0 lux (IR LED ON) • obiektyw: 3.6mm • 32 diody, ø5 IR LED (zasięg 25m) • AES, AWB, ATR, ATW, BLC, MIR, NR, HLC • menu OSD • kla...
  Kamera przemysłowa VI600EA Effio (2.8-12) (7629)

  • niska podstawa montażowa
  • przetwornik: 1/3" SONY EXview HAD II Effio CDD CP DSP
  • rozdzielczość: 650 TVL (Kolor), 700 TVL (B/W)
  • czułość: 0.1 lux, 0 lux (IR LED ON)
  • obiektyw: 2.8-12 mm
  • 42 diody, ø5 IR LED (zasięg 35-40 m)
  • ATW, AWB, BLC, AGC, MIR, AES, ATR, NR, HLC
  • menu OSD
  • klasa szczelności: IP66
  • kolor: grafitowy
  Kamera przemysłowa VI600EA Effio (2.8-12) (7629)
  ...
  Karta produktu »
  ALARM-TECH S.C. Systemy Zabezpieczeń Boleń ul. Graniczna 4, 30-086 woj. małopolskie

  Kamera przemysłowa VI600EA Effio (2.8-12) (7629)

  • niska podstawa montażowa • przetwornik: 1/3" SONY EXview HAD II Effio CDD CP DSP • rozdzielczość: 650 TVL (Kolor), 700 TVL (B/W) • czułość: 0.1 lux, 0 lux (IR LED ON) • obiektyw: 2.8-12 mm • 42 diody, ø5 IR LED (zasięg 35-40 m) • AT...
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.