google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.10.2017
  1 USD
  3.6006
  0.0042
  1 EUR
  4.2293
  -0.002
  1 CHF
  3.6733
  -0.0063
  1 GBP
  4.7392
  -0.0317
  1 RUB
  0.0628
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zamów czasopismo
  Flash do sciagniecia:

  Get Adobe Flash player

  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyniki wyszukiwania - Produkty

  12 »
  Instalacja i Konserwacja Systemów sygnalizacji włamania i napadu SSWIN
  Instalacja i Konserwacja Systemy sygnalizacji włamania i napadu SSWIN
  Działanie systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) najlepiej określa sama jego nazwa. Jest to system, który wykrywa i sygnalizuje wystąpienie stanu zagrożenia w chronionym obiekcie, spowodowanego wtargnięciem osób niepowołanych.
  Sercem każdego systemu sygnalizacji włamania i napadu jest centralka alarmowa. Podłączone są do niej zarówno czujki alarmowe, jak i elementy sygnalizacyjne, czyli wszelkiego rodzaju syreny alarmowe i sygnalizatory świetlne.
  Stosowane w SSWiN czujki alarmowe mogą działać na różnych zasadach. Przykładowo, czujki kontaktronowe wykrywają fakt otwarcia drzwi lub okien, czujki stłuczeniowe reagują na dźwięk bitego szkła, pasywne czujki podczerwieni wykrywają obecność ludzi i zwierząt drogą detekcji promieniowania cieplnego, czujki mikrofalowe wykrywają każdy poruszający się obiekt na zasadzie zbliżonej do radaru. Obecna oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dobór odpowiednich czujek wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, dlatego najlepiej zadanie to powierzyć fachowcom.
  Osobnym zagadnieniem, występującym w SSWiN jest transmisja sygnałów alarmowych na odległość. Niektóre centralki same realizują tę funkcję, w innych przypadkach konieczna jest instalacja dodatkowych urządzeń.
  Sygnały alarmowe mogą być przekazywane drogą telefoniczną, radiową lub poprzez Internet. Jedną ze skuteczniejszych możliwości jest posłużenie się siecią telefonii komórkowej. Odbiorcą sygnałów alarmowych mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i specjalistyczne Agencje Ochrony, świadczące usługi monitoringu alarmów.
  Zagadnienie to jest szczególnie istotne, gdyż SSWiN sam z siebie nie podejmuje żadnych działań, sygnalizuje jedynie wystąpienie zagrożenia. Lokalny, nawet bardzo głośny alarm akustyczny nie jest skuteczny, gdyż odwołuje się do reakcji przypadkowych osób. Praktyka wykazuje, że jedynie szybka reakcja ze strony przeszkolonych, przygotowanych do podjęcia interwencji agentów ochrony, jest w stanie skutecznie odstraszyć intruzów.
  Warunkiem poprawnego działania SSWiN jest stosowanie certyfikowanych urządzeń o odpowiedniej jakości. Urządzenia te pracują w trybie ciągłym przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i od ich niezawodności zależy skuteczność działania całego systemu.
  Drugim, niezmiernie istotnym czynnikiem decydującym o poprawności działania SSWiN jest jakość instalacji przewodowej. Od ekip instalacyjnych oczekuje się wysokiej fachowości i staranności, muszą to być ludzie dysponujący odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.
  Jedynie ścisłe przestrzeganie opisanych powyżej warunków prowadzi do sukcesu - do stworzenia niezawodnego systemu, który wykrywa wszelkie próby wtargnięcia do obiektu, nie powodując przy tym fałszywych alarmów.
  Projektując i instalując SSWiN bazujemy na markowym sprzęcie, produkowanym przez takie firmy jak DSC, GALAXY, SATEL, UTC FIRE&SECURITY POLSKA. Oprócz sprzętu pochodzącego od wymienionych firm, jesteśmy w stanie dostarczyć i zainstalować systemy innych, dostępnych na rynku producentów.
  Dostarczamy szczegółową dokumentację techniczną zainstalowanych systemów, co jest niezmiernie istotne w przypadku ich późniejszej konserwacji czy modernizacji.
  Firma KARO Karlicki Sp. z o.o. oferuje Państwu swoją pomoc na każdym etapie realizacji SSWiN, począwszy od wstępnej analizy sytuacji, poprzez tworzenie koncepcji, etap projektowania, kompletacji sprzętu, instalacji i uruchomienia systemu, a także jego eksploatacji i konserwacji.
  Podejmujemy się także konserwacji istniejących już systemów.
  Nasi pracownicy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą jak i wymaganymi w branży bezpieczeństwa uprawnieniami. Posiadamy rozbudowane zaplecze sprzętowe i transportowe.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Systemów sygnalizacji włamania i napadu SSWIN

  Instalacja i Konserwacja Systemy sygnalizacji włamania i napadu SSWIN Działanie systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) najlepiej określa sama jego nazwa. Jest to system, który wykrywa i sygnalizuje wystąpienie stanu zagrożenia w chronion...
  Instalacja i Konserwacja Systemów oddymiania
  Instalacja i Konserwacja Systemy oddymiania
  System oddymiania jest elementem systemu alarmu pożarowego SAP. W jego skład wchodzi centralka sterująca oraz zespól siłowników i klap oddymiających, umieszczonych w górnej części budynku. Funkcją systemu oddymiania jest usuniecie dymu oraz gorącego powietrza powstającego podczas pożaru, gromadzącego się w części stropowej budynku.
  W niektórych systemach oddymiających wykorzystywane są dodatkowo mechaniczne urządzenia nawiewowe i wyciągowe, uruchamiane w przypadku alarmu pożarowego. Szybkie usunięcie dymu ma na celu umożliwienie sprawnej ewakuacji ludzi z zagrożonej strefy, ułatwia też prowadzenie akcji gaśniczej.
  Systemy oddymiania mogą być wykorzystywane do wentylacji i przewietrzania budynków. W tym celu na klatkach schodowych instalowane są przyciski, pozwalające na ręczne sterowanie położeniem klap oddymiających i pracą wyciągów.
  Elementem wspomagającym system oddymiania jest centralka pogodowa, analizująca warunki atmosferyczne, panujące na zewnątrz budynku. Centralka ta powoduje automatyczne zamkniecie klap podczas ulewnego deszczu, przez co eliminuje się niebezpieczeństwo przypadkowego zalania budynku wodą deszczową.
  W każdej sytuacji sygnały alarmowe z centrali SAP mają priorytet nad ustawieniami ręcznymi. W przypadku pożaru klapy otwierają się niezależnie od stanu przycisków ręcznych oraz działania centralki pogodowej, zgodnie z decyzjami podejmowanymi przez centralkę SAP.
  Jak widać, stopień komplikacji systemów oddymiania jest na tyle duży, że ich realizacji mogą się podjąć tylko osoby dysponujące odpowiednią wiedzą i wysokimi kwalifikacjami.
  Projektując i instalując systemy oddymiania bazujemy na markowym sprzęcie, produkowanym przez takie firmy jak ATEST GAZ, D+H, GAZEX, MERCOR. Dostarczamy szczegółową dokumentację techniczną zainstalowanych systemów, co jest niezmiernie istotne w przypadku ich późniejszej konserwacji czy modernizacji.
  Firma KARO Karlicki Sp. z o.o. oferuje Państwu swoją pomoc na każdym etapie realizacji systemu SAP, począwszy od wstępnej analizy sytuacji, poprzez tworzenie koncepcji, etap projektowania, kompletacji sprzętu, instalacji i uruchomienia systemu, a także jego eksploatacji i konserwacji.
  Podejmujemy się także konserwacji istniejących już systemów.
  Nasi pracownicy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą jak i wymaganymi w branży bezpieczeństwa uprawnieniami. Posiadamy rozbudowane zaplecze sprzętowe i transportowe.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Systemów oddymiania

  Instalacja i Konserwacja Systemy oddymiania System oddymiania jest elementem systemu alarmu pożarowego SAP. W jego skład wchodzi centralka sterująca oraz zespól siłowników i klap oddymiających, umieszczonych w górnej części budynku. Funkcją syst...
  Instalacja i Konserwacja Systemów stałych instalacji gaśniczych na gaz obojętny SUG
  Instalacja i Konserwacja Systemy stałych instalacji gaśniczych na gaz obojętny SUG
  Gaszenie pożarów gazem obojętnym stosuje się w obiektach, w których przechowywane są cenne przedmioty, materiały czy urządzenia, które w kontakcie z wodą mogłyby ulec uszkodzeniu.
  Dotyczy to takich obiektów jak biblioteki, galerie sztuki, pracownie komputerowe, serwerownie, pomieszczenia z aparaturą elektroniczną, rozdzielnie elektryczne, stacje transformatorów.
  Gazy obojętne nie biorą udziału w procesie palenia, nie wchodzą też w reakcje chemiczne z gaszonymi przedmiotami. Używane są wyłącznie w stałych instalacjach gaśniczych.
  Podstawowymi rodzajami tych gazów są:
  Heptafluoropropan (HFC), o nazwie handlowej FM-200, który zastąpił halony, wycofane na podstawie konwencji montrealskiej z powodu niszczenia warstwy ozonową;
  Mieszanina azotu i argonu, występująca pod nazwami handlowymi INERGEN lub ARGONITE;
  Dwutlenek węgla CO2 , znany również z popularnych gaśnic śniegowych.
  Działanie każdego z tych środków jest odmienne, dlatego mają one różne zakresy zastosowań.
  FM-200
  Heptafluoropropan FM-200 przechowywany jest w postaci ciekłej. Po uwolnieniu z butli jest przenoszony do dysz instalacji gaśniczej, gdzie odparowuje i miesza się z powietrzem. FM-200 działa na poziomie molekularnym, powodując fizyczne schładzanie ognia. W kontakcie z płomieniem uwalnia ślady rodników, tłumiące reakcję łańcuchową procesu palenia. Wyładowanie gazu FM-200 jest bardzo szybkie, dzięki czemu akcja gaśnicza jest podejmowana w czasie krótszym niż 10 sekund. Dodatkową zaletą jest niewielkie stężenie gazu, wymagane do skutecznego gaszenia pożaru.
  Przeprowadzone próby i testy wykazały, że przy stężeniach stosowanych w praktyce, FM-200 jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia ludzkiego. Najlepszym dowodem jego nieszkodliwości jest dopuszczenie do zastosowań medycznych, jako środka tłoczącego dla preparatów przeznaczonych do zwalczania astmy.
  Zalety FM-200:
  Duża skuteczność gaśnicza, porównywalna do działania halonów;
  Brak zanieczyszczeń spowodowanych procesem gaszenia pożaru;
  Możliwość bezpiecznego stosowania w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie;
  Krótki czas wyładowania;
  Brak nadciśnienia w pomieszczeniu objętym procesem gaszenia;
  Brak przewodnictwa elektrycznego - bezpieczne stosowanie do gaszenia urządzeń elektrycznych, teletechnicznych i komputerowych.
  INERGEN i ARGONITE
  Są to środki gaśnicze, stanowiące mieszaninę azotu, argonu i dwutlenku węgla, czyli gazów, występujących w naturalnych warunkach w atmosferze ziemskiej. Żaden z tych gazów nie bierze udziału w procesie palenia. Ich działanie gaśnicze polega na obniżeniu zawartości tlenu, do poziomu uniemożliwiającego palenie.
  Stosowanie Inergenu i Argonitu jest całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Środek gaśniczy nie ulega rozkładowi termicznemu, po ugaszeniu pożaru ulatnia się do atmosfery nie pozostawiając po sobie żadnych śladów.
  Do skutecznego ugaszenia pożaru konieczne jest użycie znacznej ilości Inergenu lub Argonitu, co powoduje powstanie nadciśnienia w pomieszczeniach objętych akcją gaśniczą. Z tego względu konieczne jest zastosowanie klap odciążających.
  Zastosowanie Inergenu lub Argonitu wiąże się z koniecznością szybkiej ewakuacji osób, przebywających w pomieszczeniach objętych akcją gaśniczą, gdyż gazy te utrudniają oddychanie.
  Dwutlenek węgla CO2
  Działanie gaśnicze dwutlenku węgla polega na schładzaniu pomieszczeń objętych akcją gaśniczą, a także na zmniejszeniu zawartości tlenu, do wartości uniemożliwiającej palenie.
  Gaz ten jest cięższy od powietrza, z tego względu nadaje się do gaszenia pożarów lokalnych, obejmujących niewielki obszar, na przykład jedną maszynę czy urządzenie. Ponieważ jednak dwutlenek węgla jest produktem niebezpiecznym dla ludzi, powinien być stosowany wyłącznie w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa.
  Stężenia CO2 wymagane do ugaszenia pożaru są mniejsze niż w przypadku Inergenu lub Argonitu, przez co ilość gazu, a zatem liczba butli, wymagana do zgaszenia pożaru, jest mniejsza.
  Firma KARO Karlicki Sp. z o.o. zapewnia Państwu kompleksowe wykonanie instalacji systemu gaszenia gazem. Oferta nasza zawiera wykonanie projektów technicznych, dostawę i instalację urządzeń, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zainstalowanych przez naszą firmę systemów, jak również objęcie serwisu instalacji działających już u Państwa.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Systemów stałych instalacji gaśniczych na gaz obojętny SUG

  Instalacja i Konserwacja Systemy stałych instalacji gaśniczych na gaz obojętny SUG Gaszenie pożarów gazem obojętnym stosuje się w obiektach, w których przechowywane są cenne przedmioty, materiały czy urządzenia, które w kontakcie z wodą mogłyby ...
  Instalacja i Konserwacja Systemów sygnalizacji pożaru SAP
  Instalacja i Konserwacja Systemy sygnalizacji pożaru SAP
  System wykrywania i sygnalizacji pożaru (SAP) jest jednym z najważniejszych systemów bezpieczeństwa w dużych budynkach publicznych. Skutki rozwijającego się w sposób niekontrolowany pożaru prowadzą do bardzo poważnych strat materialnych, mogą być także przyczyną utraty zdrowia lub życia znacznej liczby osób.
  Z tego powodu w pewnej klasie obiektów budowlanych (budynkach handlowych lub wystawowych, teatrach, kinach, budynkach służącym celom gastronomicznym, salach widowiskowych i sportowych, szpitalach, domach pomocy społecznej i ośrodkach rehabilitacyjnych, większych zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej wysokich i wysokościowych, budynkach zamieszkania zbiorowego, archiwach, muzeach, ośrodkach elektronicznego przetwarzania danych, centralach telefonicznych, garażach podziemnych, stacjach metra, dworcach i w portach, bankach, bibliotekach) stosowanie systemów SAP jest obowiązkowe. Regulują to odpowiednie przepisy prawne, ustawy i rozporządzenia. Sprzęt stosowany w systemach SAP musi spełniać specyficzne, bardzo wysokie wymagania, określone przez Polską Normę oraz przez zalecenia Centrum Naukowo - Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej. Niedopuszczalne jest stosowanie jakichkolwiek urządzeń, nieposiadających stosownych certyfikatów.
  Sercem każdego systemu SAP jest centrala alarmowa. Ma ona specyficzną konstrukcję, pozwalającą na podłączenie znacznej liczby czujek wykrywających pożar, a także urządzeń sygnalizacyjnych i sterujących.
  Centralka SAP jest urządzeniem mikroprocesorowym, zdolnym do analizy sytuacji w obiekcie objętym pożarem. Wytwarza ona sygnały sterujące, uruchamiające automatyczne urządzenia gaśnicze, klapy oddymiające a także urządzenia sygnalizacyjne. Zasadą jest przekazywanie sygnału alarmowego do lokalnego oddziału Straży Pożarnej.
  Istnieje wiele rodzajów czujek pożarowych. Mają one różną budowę i są czułe na różne czynniki. Przykładowo, czujki jonizacyjne reagują na pojawienie się dymu, czujki temperaturowe reagują na wzrost temperatury, liniowe czujki optyczne reagują na zmianę przejrzystości powietrza w obszarze objętym pożarem. Ciągły postęp technologiczny prowadzi do wprowadzania na rynek coraz to doskonalszych czujek pożarowych, pracujących na różnych zasadach. Dążeniem konstruktorów jest stworzenie czujki wykrywającej pożar w możliwie wczesnym jego stadium.
  Jak widać, zagadnienia związane z projektowaniem i instalacją systemów SAP są bardzo złożone. Prac tych mogą się podjąć jedynie osoby o wysokich kwalifikacjach, posiadające odpowiednie uprawnienia.
  Projektując i instalując SAP bazujemy na markowym sprzęcie, produkowanym przez takie firmy jak BOSCH, ESSER, HONEYWELL, KIDDE, POLON-ALFA, SAGITTA, SCHRACK, UTC FIRE&SECURITY POLSKA. Oprócz sprzętu pochodzącego od wymienionych firm, jesteśmy w stanie dostarczyć i zainstalować systemy innych, dostępnych na rynku producentów.
  Firma KARO Karlicki Sp. z o.o. oferuje Państwu swoją pomoc na każdym etapie realizacji systemu SAP, począwszy od wstępnej analizy sytuacji, poprzez tworzenie koncepcji, etap projektowania, kompletacji sprzętu, instalacji i uruchomienia systemu, a także jego eksploatacji i konserwacji.
  Podejmujemy się także konserwacji istniejących już systemów.
  Nasi pracownicy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą jak i wymaganymi w branży bezpieczeństwa uprawnieniami. Posiadamy rozbudowane zaplecze sprzętowe i transportowe.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Systemów sygnalizacji pożaru SAP

  Instalacja i Konserwacja Systemy sygnalizacji pożaru SAP System wykrywania i sygnalizacji pożaru (SAP) jest jednym z najważniejszych systemów bezpieczeństwa w dużych budynkach publicznych. Skutki rozwijającego się w sposób niekontrolowany pożaru...
  Instalacja i Konserwacja Systemów telewizji dozorowej CCTV
  Instalacja i Konserwacja Systemy telewizji dozorowej CCTV
  Czynnikiem wyróżniającym telewizję przemysłową spośród wszelkich innych systemów telewizyjnych jest cel, jakiemu ma ona służyć. Celem tym jest poprawa stanu bezpieczeństwa na danym obszarze. Obszar ten może znajdować się zarówno wewnątrz budynków jak i w terenie otwartym, generalnie chodzi o możliwość wzrokowej weryfikacji wydarzeń, mających miejsce w polu widzenia kamer telewizyjnych.
  Początkowo telewizja przemysłowa znajdowała zastosowanie jedynie w zakładach produkcyjnych i służyła do kontroli przebiegu procesów technologicznych, stąd też pochodzi jej nazwa. Obecnie zakres zastosowań znacznie się poszerzył, popularnym stało się określenie "monitoring wizyjny" , które oznacza zdalną obserwację wybranych przestrzeni, nie rzadko znacznie oddalonych od punktu, w którym zorganizowane jest stanowisko obserwacyjne.
  Monitoring wizyjny bardzo często pełni funkcję wspomagającą w stosunku do innych systemów bezpieczeństwa. Pozwala on na weryfikację przyczyn alarmów, generowanych przez systemy sygnalizacji włamania i napadu, nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie.
  Kamery telewizyjne mogą wspierać człowieka pozwalając na obserwację miejsc trudno dostępnych lub szczególnie słabo oświetlonych. Posługując się niewidzialnym dla oczu ludzkich promieniowaniem podczerwonym mogą działać w zupełnej ciemności. Nie ulegają zmęczeniu, mogą nieprzerwanie pracować w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych.
  Monitoring wizyjny zapewnia realizację funkcji bezpieczeństwa, niedostępnych w innych systemach. Najlepszym tego przykładem jest rejestracja obrazów z kamer, pozwalająca na odtworzenie przebiegu wydarzeń, mających miejsce w przeszłości.
  Inną, niezmiernie istotną funkcją jest możliwość detekcji ruchu w obrazie telewizyjnym, co przekształca system monitoringu wizyjnego w integralny system sygnalizacji i weryfikacji zagrożeń. Dotyczy to w szczególności ochrony rozległych terenów otwartych.
  Mnogość i masowość zastosowań pociągnęła za sobą wzrost podaży oraz rozszerzenie asortymentu dostępnych na rynku urządzeń wizyjnych. Zakres zagadnień technicznych związanych z projektowaniem i instalacją systemów monitoringu wizyjnego jest na tyle szeroki, ze radzimy Państwu odwołać się do pomocy fachowców.
  Projektując i instalując systemy monitoringu wizyjnego bazujemy na markowym sprzęcie, produkowanym przez takie firmy jak BOSCH, EVERFOCUS, SAMSUNG, SANYO, SONY, UTC FIRE&SECURITY POLSKA. Oprócz sprzętu pochodzącego od wymienionych firm, jesteśmy w stanie dostarczyć i zainstalować systemy innych, dostępnych na rynku producentów.
  Dostarczamy szczegółową dokumentację techniczną zainstalowanych systemów, co jest niezmiernie istotne w przypadku ich późniejszej konserwacji czy modernizacji.
  Firma KARO Karlicki Sp. z o.o. oferuje Państwu swoją pomoc na każdym etapie realizacji systemu monitoringu wizyjnego, począwszy od wstępnej analizy sytuacji, poprzez tworzenie koncepcji, etap projektowania, kompletacji sprzętu, instalacji i uruchomienia systemu, a także jego eksploatacji i konserwacji.
  Podejmujemy się także konserwacji istniejących już systemów.
  Nasi pracownicy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą jak i wymaganymi w branży bezpieczeństwa uprawnieniami. Posiadamy rozbudowane zaplecze sprzętowe i transportowe.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Systemów telewizji dozorowej CCTV

  Instalacja i Konserwacja Systemy telewizji dozorowej CCTV Czynnikiem wyróżniającym telewizję przemysłową spośród wszelkich innych systemów telewizyjnych jest cel, jakiemu ma ona służyć. Celem tym jest poprawa stanu bezpieczeństwa na danym obszar...
  Instalacja i Konserwacja Dźwiękowych systemów ostrzegawczych DSO
  Instalacja i Konserwacja Dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO
  Dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO) ma budowę bardzo podobną do zwykłego systemu nagłośnieniowego, jednak podobieństwo jest jedynie powierzchowne. Tym, co wyróżnia system DSO jest cel jego stosowania. Służy on do przekazywania informacji słownych w sytuacji zagrożenia pożarem lub innych sytuacjach wymagających szybkiej ewakuacji dużej liczby osób.
  Tym samym system DSO musi spełniać specyficzne, bardzo wysokie wymagania, określone przez Polską Normę oraz przez zalecenia Centrum Naukowo - Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej. Rzutuje to w istotny sposób na jego budowę i funkcjonowanie.
  Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że dostatecznie wczesne przekazanie informacji o zagrożeniu pożarem oraz możliwość precyzyjnego pokierowania akcją ewakuacyjną przyczynia się w sposób zasadniczy do zmniejszenia ilości ofiar spowodowanych pożarem.
  Z tego powodu system DSO musi działać w każdych warunkach, nawet wtedy, gdy pożar już trwa. Narzuca to bardzo wysokie wymagania na instalację kablową, która musi być odporna na wysokie temperatury. Instalację trzeba podzielić na strefy, zgodnie z podziałem obiektu na strefy pożarowe. Linie głośnikowe powinny być zdublowane, tak by awaria w jednej z nich nie powodowała odcięcia komunikacji z daną strefą. Urządzenia wzmacniające także powinny być zdublowane, a ponadto muszą posiadać własne zasilanie rezerwowe, gdyż podczas akcji gaszenia pożaru zasilanie sieciowe budynku zostaje odłączone.
  Każdy system DSO jest połączony z centralą alarmową SAP, przez co już we wstępnej fazie rozwoju pożaru możliwa jest automatyczna emisja przygotowanych wcześniej komunikatów słownych. W momencie przejęcia dowodzenia akcją ewakuacyjną przez strażaków, możliwe jest użycie mikrofonów i ręczne sterowanie systemem DSO.
  Osobny problem stanowi stały monitoring stanu technicznego systemu DSO. Wszystkie wchodzące w jego skład urządzenia muszą być wyposażone w automatyczne układy testujące. Układy te muszą działać nawet wtedy, gdy system nie jest wykorzystywany. Linie głośnikowe muszą być kontrolowane w sposób ciągły, zaniki zasilania głównego lub rezerwowego muszą być sygnalizowane. Wszystkie urządzenia mikroprocesorowe muszą być wyposażone w układy watch-dog, reagujące na zawieszenie się programu. Informacje o jakichkolwiek awariach są automatycznie przekazywane do centrali systemu SAP w czasie nie dłuższym niż 100 sekund.
  Należy podkreślić, że od 16 czerwca 2005 roku stosowanie systemów DSO w określonych klasach budynków publicznych stało się obowiązkowe. Wymagania w tym zakresie są identyczne z obowiązującymi w systemach SAP, gdyż nowe przepisy określają system DSO jako element systemu wykrywania i sygnalizacji pożaru.
  Sposób, w jaki należy budować, instalować i użytkować system DSO określa norma branżowa PN-EN60849 "Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze" oraz PN-EN 54-16:2011 "Systemy sygnalizacji pożarowej -- Część 16: Centrale dźwiękowych systemów ostrzegawczych". Zgodnie z wymaganiami MSWiA, dopuszczalne jest stosowanie jedynie tych urządzeń dźwiękowych, które przeszły procedurę badawczą CNBOP i uzyskały odpowiedni certyfikat.
  Jak widać instalacja systemu DSO związana jest z dużymi nakładami finansowymi oraz wysiłkiem organizacyjnym. Czy ten skomplikowany i niezawodny system może być wykorzystany w inny sposób? Oczywiście tak, w warunkach braku zagrożenia może on być wykorzystywany do emisji komunikatów o dowolnym charakterze - reklamowych, informacyjnych, może także służyć do odtwarzania utworów muzycznych czy audycji radiowych.
  Duża złożoność zagadnień, związanych z projektowaniem i instalacją systemów DSO powoduje, że zagadnieniami tymi powinny się zajmować osoby dysponujące odpowiednią wiedzą, kwalifikacjami a także uprawnieniami, wydawanymi przez CNBOP.
  Projektując i instalując DSO bazujemy na markowym sprzęcie, produkowanym przez takie firmy jak AMBIENT SYSTEM, BOSCH. Oprócz sprzętu pochodzącego od wymienionych firm, jesteśmy w stanie dostarczyć i zainstalować systemy innych, dostępnych na rynku producentów.
  Dostarczamy szczegółową dokumentację techniczną zainstalowanych systemów, co jest niezmiernie istotne w przypadku ich późniejszej konserwacji czy modernizacji.
  Firma KARO Karlicki Sp. z o.o. oferuje Państwu swoją pomoc na każdym etapie realizacji systemu DSO, począwszy od wstępnej analizy sytuacji, poprzez tworzenie koncepcji, etap projektowania, kompletacji sprzętu, instalacji i uruchomienia systemu, a także jego eksploatacji i konserwacji. Wykonujemy pomiary rozkładu ciśnienia akustycznego oraz zrozumiałości mowy.
  Podejmujemy się także konserwacji istniejących już systemów.
  Nasi pracownicy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą jak i wymaganymi uprawnieniami. Posiadamy rozbudowane zaplecze sprzętowe i transportowe.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Dźwiękowych systemów ostrzegawczych DSO

  Instalacja i Konserwacja Dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO Dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO) ma budowę bardzo podobną do zwykłego systemu nagłośnieniowego, jednak podobieństwo jest jedynie powierzchowne. Tym, co wyróżnia system DSO jest cel j...
  Instalacja i Konserwacja Systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy SKD
  Instalacja i Konserwacja Systemy kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy SKD
  System kontroli dostępu ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa chronionego obiektu, drogą ograniczenia ruchu znajdujących się w nim osób. Realizacja tej funkcji wiąże się z koniecznością identyfikacji tych osób.
  W najprostszym przypadku służą do tego karty identyfikacyjne , stanowiące rodzaj elektronicznej przepustki, której "sprawdzanie" odbywa się za pośrednictwem zainstalowanych w obiekcie czytników . Po zidentyfikowaniu karty, system weryfikuje poziom uprawnień jej posiadacza i podejmuje decyzję, co do zwolnienia blokady danego przejścia. Jeśli uprawnienia nie są wystarczające, przejście nie zostaje odblokowywane.
  Dane dotyczące prób odryglowania poszczególnych przejść są gromadzone w pamięci jednostki centralnej systemu, przez co możliwe jest odtworzenie tras przemieszczania się każdej z osób. Rejestrowane są także godziny przekraczania poszczególnych przejść, co z kolei pozwala na indywidualną kontrolę czasu pracy pracowników obiektu.
  Karty identyfikacyjne są tanie i łatwe w użyciu, mają jednak swoje wady. Najważniejszą z nich jest możliwość kradzieży karty przez osobę niepowołaną, która tym samym uzyskuje dostęp do wnętrza chronionych obszarów. Z tego powodu coraz większą popularność zdobywają tak zwane biometryczne metody identyfikacji osób , bazujące na analizie fizycznych cech ciała ludzkiego.
  Najpopularniejszą z tych metod jest analiza linii papilarnych lub analiza odcisku całej dłoni. W systemach biometrycznych o wysokim poziomie bezpieczeństwa stosowane są czytniki identyfikujące osoby na podstawie analizy wyglądu tęczówek oczu . Rozwiązania takie stosuje się między innymi w wojsku i w obiektach specjalnych o szczególnym rygorze.
  Osobnym problemem jest działanie systemu kontroli dostępu w sytuacjach wyjątkowych, na przykład podczas pożaru. Zamknięte przejścia stanowiłyby pułapkę dla przebywających w obiekcie osób. Z tego powodu wszystkie systemy kontroli dostępu są wyposażone w urządzenia, pozwalające na natychmiastowe otwarcie przejść w przypadku zagrożenia.
  W wielu przypadkach możliwa jest integracja systemu kontroli dostępu z systemem sygnalizacji włamania i napadu. Jest to uzasadnione zarówno względami technicznymi jak i ekonomicznymi. Przykładem takiego rozwiązania jest system Advisor Master firmy UTC FIRE&SECURITY POLSKA, łączący funkcje alarmowe i kontrolne.
  Projektując i instalując systemy kontroli dostępu bazujemy na markowym sprzęcie, produkowanym przez takie firmy jak HONEYWELL, KANTECH, ROGE, UTC FIRE&SECURITY POLSKA. Oprócz sprzętu pochodzącego od wymienionych firm, jesteśmy w stanie dostarczyć i zainstalować systemy innych, dostępnych na rynku producentów.
  Jak widać, stopień komplikacji systemów kontroli dostępu jest na tyle duży, że ich realizacji mogą się podjąć tylko osoby dysponujące odpowiednią wiedzą i wysokimi kwalifikacjami.
  Firma KARO Karlicki Sp. z o.o. oferuje Państwu swoją pomoc na każdym etapie realizacji systemu kontroli dostępu, począwszy od wstępnej analizy sytuacji, poprzez tworzenie koncepcji, etap projektowania, kompletacji sprzętu, instalacji i uruchomienia systemu, a także jego eksploatacji i konserwacji.
  Podejmujemy się także konserwacji istniejących już systemów.
  Nasi pracownicy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą jak i wymaganymi w branży bezpieczeństwa uprawnieniami. Posiadamy rozbudowane zaplecze sprzętowe i transportowe.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy SKD

  Instalacja i Konserwacja Systemy kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy SKD System kontroli dostępu ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa chronionego obiektu, drogą ograniczenia ruchu znajdujących się w nim osób. Realizacja tej funkcji wią...
  Systemy bezpieczeństwa, których realizacja wiąże się z dostępem do informacji niejawnych
  Systemy bezpieczeństwa, których realizacja wiąże się z dostępem do informacji niejawnych
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Systemy bezpieczeństwa, których realizacja wiąże się z dostępem do informacji niejawnych

  Systemy bezpieczeństwa, których realizacja wiąże się z dostępem do informacji niejawnych
  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji teletechnicznych
  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji teletechnicznych
  Wykonujemy usługi w zakresie opieki serwisowej instalacji teletechnicznych. Doraźne wizyty serwisantów w momencie awarii nie wystarczą do zapewnienia pełnej sprawności instalacji. Prawidłowe funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa zapewnione jest dopiero przy systematycznych konserwacjach. Warunki realizacji przeglądów narzucają określone przepisy oraz zalecenia producentów.
  Rekomendacje dotyczące prowadzenia prac konserwacyjnych Systemu Sygnalizacji Pożaru (SAP) oraz Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego (DSO) zawarte są w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. "w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów" oraz Polskich Normach. Zgodnie do wytycznych w nich zawartych System Sygnalizacji Pożaru powinien podlegać przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym w sposób zgodny z zaleceniami producenta, jednak nie rzadziej niż raz w roku. Unormowania nakazują, by system był regularnie przeglądany i poddawany obsłudze technicznej, w tym celu natychmiast po zakończeniu montażu powinna być zawarta umowa na konserwację systemu, niezależnie czy obiekt jest użytkowany, czy nie. Zapisy zawarte w załączniku do Polskiej Normy PKN-CEN/TS 54-14:2006 dopuszczają sprawdzenie kolejnych 25% ilości czujek przy wykonywaniu kontroli kwartalnej Systemu Sygnalizacji Pożaru. Zalecania w zakresie konserwacji dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO) określa Polska Norma PN-EN 60849. Zgodnie do zapisów w niej zawartych zaleca się żeby każdego roku kompetentna, odpowiednio przeszkolona osoba przeprowadzała co najmniej dwie planowane inspekcje dotyczące konserwacji.
  Na zlecenie użytkownika możemy przejąć serwis instalacji już użytkowanych.
  Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży zabezpieczeń zapewniamy pełny i fachowy serwis zamontowanych instalacji. Opiekujemy się również systemami wykonanymi przez innych instalatorów.
  Świadczymy usługi w zakresie konserwacji instalacji i systemów bezpieczeństwa, których realizacja wiąże się z dostępem do informacji niejawnych.
  Nasi pracownicy posiadają poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji oznaczonych klauzulą Poufne, Tajne.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji teletechnicznych

  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji teletechnicznych Wykonujemy usługi w zakresie opieki serwisowej instalacji teletechnicznych. Doraźne wizyty serwisantów w momencie awarii nie wystarczą do zapewnienia pełnej sprawności instalacji. Pr...
  Montaż instalacji
  Montaż instalacji
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Montaż instalacji

  Montaż instalacji
  Instalacja i Konserwacja Systemów okablowania strukturalnego sieci komputerowych
  Instalacja i Konserwacja Systemy okablowania strukturalnego sieci komputerowych
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Instalacja i Konserwacja Systemów okablowania strukturalnego sieci komputerowych

  Instalacja i Konserwacja Systemy okablowania strukturalnego sieci komputerowych
  Projekt techniczny instalacji
  Projekt techniczny instalacji
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Projekt techniczny instalacji

  Projekt techniczny instalacji
  Wykonanie badań i pomiarów
  Wykonanie badań i pomiarów
  zrozumiałości mowy w dźwiękowych systemach ostrzegawczych DSO,
  szczelności izotopowych czujek dymu oraz
  innych pomiarów instalacji teletechnicznych
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Wykonanie badań i pomiarów

  Wykonanie badań i pomiarów zrozumiałości mowy w dźwiękowych systemach ostrzegawczych DSO, szczelności izotopowych czujek dymu oraz innych pomiarów instalacji teletechnicznych
  Budowa i organizacja Kancelarii tajnych
  Budowa i organizacja Kancelarii tajnych
  Kancelaria tajna jest podstawowym elementem bezpieczeństwa organizacji, firmy lub korporacji realizujących ściśle określone, bardzo specyficzne zadania związane z przetwarzaniem informacji niejawnych. Aby system ochrony funkcjonował prawidłowo, kancelaria tajna musi spełniać wszystkie stawiane przed nią wymagania.
  Kancelaria stanowi wyodrębnioną komórkę organizacyjną podległą pełnomocnikowi ochrony informacji niejawnych, obsługiwaną przez pracowników pionu ochrony posiadających poświadczenia bezpieczeństwa odpowiednie do najwyższej klauzuli dokumentów do których mogą mieć dostęp. Odpowiada za rejestrowanie przechowywanie, wydawanie i obieg dokumentów. Powinna być zorganizowana w wyodrębnionym pomieszczeniu, zabezpieczonym zgodnie z przepisami o środkach ochrony fizycznej.
  Art.56 ustawy dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2010, Nr 182, poz. 1228); nakłada obowiązek stosowania środków ochrony fizycznej w celu uniemożliwienia osobom nieuprawnionym dostępu do informacji niejawnych.
  W kancelarii tajnej należy zainstalować:
  System sygnalizacji włamania i napadu wyposażony w pasywne czujki podczerwieni wykrywające ruch w pomieszczeniu, czujki magnetyczne- kontaktrony wykrywające próby wtargnięcia przez drzwi i okna, oraz czujki wstrząsowe wykrywające próby siłowego wdarcia się przez forsowanie ścian lub stropów.
  System dozoru wizyjnego wraz z rejestracją obrazu, wyłącznie do obserwacji drzwi wejściowych do pomieszczeń kancelarii.
  System sygnalizacji pożarowej.
  Dwustronny system kontroli dostępu do pomieszczeń kancelarii.
  Przyciski napadowe.
  Instalowane systemy oraz urządzenia alarmowe powinny spełniać 2 stopień zabezpieczenia według Polskiej Normy PN-EN 50133-1.
  Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu środków ochrony fizycznej.
  Wykonywane przez naszą firmę usługi są zgodne z wymogami ustawy, rozporządzeń i norm tj.
  Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2010, Nr 182, poz. 1228);
  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie środków bezpieczeństwa fizycznego stosowanych do zabezpieczania informacji niejawnych - (Dz.U. z 2012 r., Nr 0 poz. 683);
  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2011 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych (Dz.U. z 2011 r., Nr 276, poz. 1631);
  Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012r. - normy:
  PN-EN 1667 - okna, drzwi, żaluzje. Odporność na włamanie. Wymagania i klasyfikacja.
  PN-EN 14450 - Pomieszczenia i urządzenia do przechowywania wartości. Wymagania, klasyfikacja i metody badań odporności na włamanie. Pojemniki bezpieczne i szafy.
  PN-EN 1300 - Pomieszczenia i urządzenia do przechowywania wartości. Klasyfikacja zamków o wysokim stopniu zabezpieczenia z punktu widzenia odporności na nieuprawnione otwarcie.
  PN-EN 50131-1 - Systemy alarmowe. Systemy sygnalizacji włamania i napadu.
  Wymagania systemowe
  PN-EN 50133-1 - Systemy alarmowe. Systemy kontroli dostępu. Część 1: Wymagania systemowe.
  PN-EN 12209 - Okucia budowlane. Zamki. Zamki mechaniczne wraz z zaczepami.
  Wymagania i metody badań.
  PN-EN 1143-1 - Pomieszczenia i urządzenia do przechowywania wartości. Wymagania, klasyfikacja i metody badań odporności na włamanie. Część 1:Szafy, szafy ATM, pomieszczenia i drzwi do pomieszczeń.
  Lista świadectw bezpieczeństwa naszej firmy:
  ŚWIADECTWO BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁOWEGO PIERWSZEGO STOPNIA stwierdzające: Posiadanie pełnej zdolności do ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą TAJNE
  ŚWIADECTWO BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁOWEGO TRZECIEGO STOPNIA stwierdzające: Posiadanie zdolności do ochrony informacji niejawnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oznaczonych klauzulą: NATO SECRET (odpowiednik polski TAJNE)
  ŚWIADECTWO BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁOWEGO TRZECIEGO STOPNIA stwierdzające: Posiadanie zdolności do ochrony informacji niejawnych Unii Europejskiej oznaczonych klauzulą: SECRET UE/EU SECRET (odpowiednik polski TAJNE)
  Kancelaria Tajna działająca w naszej firmie zapewnia kompletny sposób ochrony informacji niejawnych. Zespół przeszkolonych osób zapewnia zachowanie procedur mających na celu ochronę powierzonych dokumentów.
  Bez obawy możecie Państwo na nas polegać. Zapraszamy do współpracy.
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Budowa i organizacja Kancelarii tajnych

  Budowa i organizacja Kancelarii tajnych Kancelaria tajna jest podstawowym elementem bezpieczeństwa organizacji, firmy lub korporacji realizujących ściśle określone, bardzo specyficzne zadania związane z przetwarzaniem informacji niejawnych. Aby ...
  Systemy sygnalizacji pożaru SSP
  Systemy sygnalizacji pożaru SSP
  ...
  Karta produktu »
  KARO Karlicki ul. Święcicka25, 05-860 woj. mazowieckie

  Systemy sygnalizacji pożaru SSP

  Systemy sygnalizacji pożaru SSP
  12 »
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.