alarmy

Szanowny Użytkowniku,

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.

Oferta pracy

Samodzielne stanowisko pracy - Główny księgowy

Warszawa, mazowieckie, Polska Dodano: 2024-04-08 | ID oferty: 2136996

Warunki pracy:

·         stanowisko: Główny księgowy,

·         umowa o pracę, pełen etat,

·         praca biurowa w siedzibie WSSE w Warszawie ul. Żelazna 79,

·         praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie.

Zakres zadań:

·         Realizacja zadań Głównego Księgowego wynikających z regulaminu organizacyjnego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Zarządzeń, Poleceń i Komunikatów Dyrektora WSSE.

·         Koordynacja i kontrola oraz nadzorowanie prac wykonywanych przez komórki finansowo-księgowe w celu zapewnienia prawidłowego, terminowego i odpowiedniej jakości wykonania zadań, w tym udzielanie wytycznych pracownikom co do sposobu załatwiania spraw, dokonywanie kontroli wykonania zadań, współpraca z pozostałymi komórkami organizacyjnymi.

·         Wdrażanie i realizacja zasad funkcjonowania gospodarki finansowej jednostki, wynikających z ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych oraz ustawy prawo zamówień publicznych.

·         Opracowywanie i aktualizowanie planu finansowo-rzeczowego WSSE III stopnia

·         Kontrola i zatwierdzanie do zapłaty dowodów księgowych.

·         Kontrola i nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg syntetycznych i analitycznych w zakresie operacji finansowych zgodnie z zasadami rachunkowości dla jednostek budżetowych.

·         Opracowanie procedur oraz kluczy rozliczeniowych na potrzeby ewidencji wydatków w układzie zadaniowym.

·         Nadzór nad procedurami finansowymi pod względem ich zgodności z prawem i regulacjami podatkowymi.

·         Nadzór nad rozliczaniem z Urzędem Skarbowym podatku VAT, sporządzanie deklaracji VAT.

·         Współpraca przy sporządzaniu rocznych planów finansowych dysponenta III stopnia.

·         Udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku ksiąg rachunkowych.

·         Opracowanie projektów zarządzeń, instrukcji i uregulowań wewnętrznych z zakresu spraw finansowych, a w szczególności zakładowego planu kont, obiegu dowodów księgowych, polityki (zasad) rachunkowości i współpraca z pozostałymi komórkami organizacyjnymi WSSE w zakresie ich przestrzegania oraz opiniowania projektów zarządzeń, instrukcji i uregulowań wewnętrznych mogących mieć wpływ na procesy w obszarze gospodarki finansowej.

·         Udział przy przygotowania bilansu rocznego wraz z dokumentacją WSSE III stopnia.

·         Nadzór merytoryczny nad stosowanymi w Oddziale Ekonomicznym systemami i aplikacjami informatycznymi.

·         Sporządzanie sprawozdania MZ-BFA UW-(UW) kwartalna informacja o sytuacji finansowej zakładu opieki zdrowotnej oraz UW- Struktura zobowiązań w poszczególnych podmiotach leczniczych.

·         Udział przy sporządzaniu przeniesienia środków między paragrafami w programie Finanse, TREZOR oraz w układzie zadaniowym.

·         Przestrzeganie obowiązujących przepisów zawartych m.in. w ustawie o finansach publicznych i w ustawie o rachunkowości oraz aktach wykonawczych.

·         Wspomaganie Kierownika jednostki w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw finansowych.

·         Archiwizacja wytworzonych przez siebie dokumentów zgodnie z obowiązującymi w WSSE przepisami.

Wykształcenie i staż pracy:

·         wyższe: ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i co najmniej 3-letnia praktyka w księgowości

·         lub średnie: ukończona szkoła średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i  co najmniej 6-letnia praktyka w księgowości,

·         lub posiada wpis do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,

·         lub posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

Wymagania dodatkowe:

·         bardzo dobra znajomość ustaw: o rachunkowości, o finansach publicznych,
 o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz aktów wykonawczych,

·         umiejętności: stosowania prawa, podejmowania decyzji, argumentowania, komunikatywność, kierowania zespołem, analizy i syntezy informacji, obsługi komputera w zakresie pakietu MS OFFICE oraz programów finansowo-księgowych,

·         posiadanie obywatelstwa polskiego,

·         korzystanie z pełni praw publicznych,

·         nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Kontakt w sprawie rekrutacji:

Jeżeli jesteś zainteresowana(y) ofertą pracy skontaktuj się z nami na poniższe dane. Przesyłając do nas swoje CV prosimy zawrzeć klauzule o zgodzie na przetwarzanie danych w celu rekrutacji.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie
Źródło oferty

Skontaktuj się z firmą:

Warszawa mazowieckie