google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.09.2019
  1 USD
  3.9322
  -0.009
  1 EUR
  4.3419
  0.0009
  1 CHF
  3.9499
  -0.015
  1 GBP
  4.8953
  0.0071
  1 RUB
  0.0610
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Charytatywny rajd Złombol z coraz większym wsparciem darczyńców

  Charytatywny rajd Złombol z coraz większym wsparciem darczyńców

  Rajd, który nie tylko przynosi radość jego uczestnikom i możliwość poznania świata, ale również pomaga mieszkańcom domów dziecka z całej Polski? Taka idea stoi za charytatywną akcją Złombol, w której osoby biorące udział startują nie dla wyniku, a dla przyjemności z samej jazdy. A oprócz przeżycia fantastycznej przygody mogą również pomóc najmłodszym.

  29 czerwca z Katowic wyruszyło 450 zabytkowych samochodów rodem z PRL-u, które wzięły udział w już trzynastej edycji charytatywnego rajdu Złombol. Na uczestników rajdu, który zakończył się 3 lipca, czekało nie lada wyzwanie – swoimi wiekowymi fiatami i polonezami musieli  pokonać ok. 2500 km i dotrzeć do malowniczej scenerii irlandzkich gór Wicklow. W poprzednich edycjach meta znajdowała się w tak atrakcyjnych miejscach jak hiszpańskie Bilbao, grecki półwysep Chalkidiki czy północne krańce Norwegii. Po drodze kierowcy musieli zmierzyć się z takimi problemami jak częste awarie pojazdów, które lata świetności mają już za sobą, nieprzewidywalne warunki pogodowe oraz brak jakichkolwiek wygód.

  Pomysłodawcą rajdu jest trójka przyjaciół - Martyna Kinderman-Tetzlaff, Marcin Tetzlaff i Jan Badura - którzy w pierwszej edycji wystartowali sami. Patronat nad wydarzeniem objęła fundacja „Nasz Śląsk”, która do tej pory pomogła już 3275 dzieciom z 90 domów dziecka, a na jej koncie udało się zgromadzić ok. 5 milionów złotych. Sto procent zgromadzonych środków fundacja przekazuje na zorganizowanie m.in. kursów językowych, sportowych oraz dwutygodniowych kolonii nad morzem lub w górach dla dzieci z placówek wychowawczych w całej Polsce, natomiast koszt rajdu załogi pokrywają same. Zainteresowanie inicjatywą rośnie z roku na rok, a lista darczyńców stale się wydłuża. Są w tym gronie zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy Axis – światowego lidera rynku sieciowych systemów wizyjnych – który już po raz trzeci dołożył swoją cegiełkę do tego szlachetnego projektu, a przedstawiciel jednego z kluczowych partnerów Axis, firmy Elstech, Rafał Zabierowski wystartował w rajdzie. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tak wspaniałym i oryginalnym przedsięwzięciu jak rajd Złombol. Dla mnie i dla całej firmy jest to nie tylko możliwość przeżycia absolutnie wspaniałej przygody, ale również pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W poprzednich latach dotarliśmy do Hiszpanii i do Grecji, w tym roku nadszedł czas, żeby podbić Irlandię! – mówi Rafał Zabierowski, wiceprezes zarządu Elstech.

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.