google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Monitoring 360°, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, czterech obszarów jednocześnie

  Axis Communications logo

  Już rok temu firma Axis Communications za kamerę sieciową AXIS P3717 zebrała w swojej kategorii prestiżowe nagrody w ramach targów Intersec oraz Security Exhibition & Conference. Szwedzka firma nie spoczęła na laurach i właśnie wprowadza na rynek nową wersję zwycięskiej, wielokierunkowej kamery HD - AXIS P3719-PLE. Kamery te sprawdzają się w zakresie ochrony obiektów handlu detalicznego i magazynowych, ale także infrastruktury transportowej i krytycznej.

  Axis Communications - kamera

  Innowacyjność kamer AXIS P3719-PLE i P3717-PLE polega w szczególności na tym, że cztery zmiennoogniskowe głowice umożliwiają rejestrację scen w czterech kanałach z prędkością 30 kl./s., w różnych kierunkach w widoku szerokokątnym lub na zbliżeniu w trybie non-stop (całodobowo, 24/7). Kamery zapewniają ogólny widok 360° lub połączenie widoków ogólnych i zbliżeń, w zależności od potrzeb. Moduły optyczne można obracać również tak, aby ustawić dwie głowice obok siebie: wtedy jedna może rejestrować widok ogólny, a druga — szczegóły tej samej sceny.

  W obu wariantach, dzięki technologii Lightfinder, kamery rejestrują kolorowe obrazy nawet w niemal całkowitej ciemności. Funkcja Forensic WDR zapewnia czytelny obraz scen z jasnymi i ciemnymi obszarami. Warto dodać, że kamery oferują oświetlenie w podczerwieni również o zasięgu 360° z możliwością oddzielnego sterowania diodami oraz z automatycznym filtrem odcinającym promieniowanie podczerwone. Umożliwia to uzyskanie czytelnych obrazów bez odbicia przy słabym świetle lub w ciemności, a także niezmienionych kolorów w ciągu dnia. Wreszcie, technologia Zipstream zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i zasoby pamięci o nawet 50%.

  Młodsza i starsza wersja nie prezentują znaczących różnic, języczkiem u wagi jest rozdzielczość. Jak stwierdza Adam Brzezicki - Inżynier Wsparcia Sprzedaży w Axis Communications Polska: Użytkownicy nadal doceniają jakość zaprezentowanej w 2017 r. kamery, o czym świadczą nagrody zdobyte na prestiżowych targach w 2018 r., jak choćby Intersec. Nowa wersja kamery jest jednak odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy potrzebowali większej rozdzielczości. Teraz dajemy im aż 15 MP.

  Rozwiązania AXIS są dyskretne i kompaktowe; kamery można montować na narożach budynków lub słupach i gzymsach (używając sprzedawanego oddzielnie zestawu do montażu wiszącego AXIS T94N01D Pendant Kit), a nawet we wnękach. Instalacja na suficie nie stwarza żadnego problemu, a w zestawie znajduje się odpowiedni uchwyt; kamery mają też funkcję zdalnego ustawiania zoomu i ostrości, co przyspiesza i ułatwia montaż. Co ważne, kamery są odporne na działanie warunków atmosferycznych dzięki zintegrowanej osłonie o klasie ochrony IP66/67.

  Podsumowując, wielokierunkowe kamery z rodziny AXIS P37 umożliwiają objęcie całodobowym dozorem czterech różnych obszarów, nawet w trudnych warunkach oświetlenia. Dzięki temu efektywnemu kosztowo rozwiązaniu można uzyskać doskonałej jakości widok ogólny oraz wyraźne szczegóły. AXIS P3717-PLE, a zwłaszcza jej młodsza „siostra” AXIS P3719 z rozdzielczością Quad HD, doskonale nadają się do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, w tym na narożnikach budynków; sprawdzą się w sklepach, centrach handlowych, magazynach, hotelowych lobby i na parkingach. Adam Brzezicki dodaje: Z praktyki wiemy, że kamery te są idealnym rozwiązaniem do stosowania na przecięciu korytarzy i ciągów komunikacyjnych wewnętrznych, a także alejek i dróg w przestrzeniach otwartych. Co więcej, znajdują też zastosowanie w obszarach dozoru infrastruktury krytycznej tj. dworce i terminale lotnicze, po obiekty w dyspozycji służb mundurowych.

  Dodatkową zaletą rozwiązań w zakresie monitoringu 360° jest fakt, że kupując kamery Axis
  użytkownik w zasadzie uzyskuje cztery kamery w cenie jednej – zauważa Dagmara Pomirska, szef  sprzedaży w Axis Communications. W jaki sposób? Przedstawiciel szwedzkiego potentata wyjaśnia, że wystarczy zamontować jedną kamerę, poprowadzić przewód, zapewnić adres IP i jedną licencję na oprogramowanie do zarządzana materiałem wizyjnym (VMS) oraz jedną licencję na oprogramowanie do analizy. To duża wartość dodana, przy naprawdę dobrym stosunku jakości do ceny - podsumowuje Dagmara Pomirska.

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.