google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 16.10.2019
  1 USD
  3.8934
  -0.0018
  1 EUR
  4.2970
  0.0021
  1 CHF
  3.9041
  0.0041
  1 GBP
  4.9610
  0.0328
  1 RUB
  0.0605
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jakie kamery do monitoringu domu wybrać?

  Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojej rodziny? Zastanawiasz się, jakie zabezpieczenia domu wybrać? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze kamery do monitoringu, by jak najlepiej spełniała Twoje wymagania.

  Monitoring – czy warto?

  Rynek elektroniczny oferuje bogatą ofertę systemów monitorujących przestrzeń.

  Jakie kamery do monitoringu domu wybrać?
  Do tej pory kamery były bardzo popularne w przestrzeni publicznej, a także biurach i sklepach. Obecnie coraz więcej osób decydują się na montowanie urządzeń rejestrujących obraz także w przestrzeni prywatnej – na posesjach swoich domów bądź wewnątrz pomieszczeń. Monitoring zwiększa bezpieczeństwo domowników i pozwala na stałe monitorowanie przestrzeni wokół domu. Doskonale sprawdzi się:
  • w domach/mieszkaniach osób, które często podróżują – monitoring umożliwia Ci podgląd Twojego domu, gdziekolwiek jesteś,
  • w domach/mieszkaniach, które znajdują się w niebezpiecznych dzielnicach.

  Monitoring w pomieszczeniu – dla kogo?

  Zamontowanie kamer wewnątrz pomieszczenia może być pomocne także w sytuacji, w której znajdujesz się w domu. Montaż urządzenia rejestrującego w pokoju Twojego dziecka umożliwi Ci stałą obserwację pociechy podczas przygotowywania posiłku bądź sprzątania. Sprawdzi się także w sytuacji, w której zajdzie potrzeba zostawienia dziecka pod opieką innej osoby. Z drugiej strony, kamery monitorujące mogą być pomocne w mieszkaniach, w których przebywają osoby starsze i chore. Dzięki podglądowi „na żywo” masz możliwość stałej obserwacji oraz szybkiej reakcji.

  Kamery IP czy technologia analogowa

  Kamery analogowe to jedne z najpopularniejszych urządzeń rejestrujących przestrzenie przemysłowe. Możesz je spotkać w obszarach wielkomiejskich bądź w pobliżu dużych sklepów i fabryk. Tego rodzaju kamery doskonale sprawdzają się na dużych obszarach. Rejestrują obraz, który zapisywany jest w pomięci urządzenia i jest w nim przechowywany przez określony czas. Sprzęt, który polecany jest do monitoringu domu to kamery IP. Nowoczesny system można podłączyć do sieci internetowej i na bieżąco konfigurować i monitorować rejestrowany obraz. Zarządzanie urządzeniem jest możliwe poprzez komputer bądź aplikację mobilną. Wybierając kamerę IP należy mieć na uwadze, że jest to urządzenie bezprzewodowe, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje „jedynie” prawidłowo działającej sieci komputerowej.

  Monitoring domowy – na co zwrócić uwagę?

  Wybierając monitoring do domu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • rodzaj budynku,
  • warunki pracy urządzenia – zewnętrzne bądź wewnętrzne,
  • indywidualne potrzeby – kamery analogowe czy kamery IP.

  Przed zakupem należy zastanowić się jakiej szerokości obraz ma być rejestrowany przez urządzenie. Najpopularniejszy obiektyw (3,6 mm) rejestruje obraz o szerokości około 13 metrów i wysokości 10 metrów. Do monitorowania domu często polecane są kamery, które oferują regulację ogniskowej. Oznacza to, że możesz dopasować szerokość rejestrowanego kadru do własnych potrzeb. Jeżeli zależy Ci na rejestrowaniu obrazu także w nocy – wybierz urządzenie, które posiada oświetlacze podczerwieni. Warto zwrócić uwagę także na wytrzymałość obudowy. Jeżeli kamera będzie montowana na zewnątrz, ważne by była odporna na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne. Do pomieszczeń wewnątrz domu doskonale sprawdzą się kamery hemisferyczne, które rejestrują obraz 180° bądź 360°.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.