google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zintegrowana koncepcja bezpieczeństwa Bosch dla centrum handlowego IKEA w Portugalii

  Zintegrowana koncepcja bezpieczeństwa Bosch dla centrum handlowego IKEA w Portugalii

  Eksperci Bosch w dziedzinie bezpieczeństwa budynków opracowali najnowocześniejsze rozwiązania dla centrum handlowego IKEA MAR usytuowanego w Algarve (Portugalia). Dzięki nim odwiedzający centrum mogą czuć się bezpiecznie.

  Algarve – najbardziej wysunięty na południe region Portugalii – przyciąga co roku rzesze turystów i urlopowiczów, którzy korzystają ze słońca i plaż w popularnych miejscowościach wypoczynkowych takich jak Lagos czy Albufeira.

  Miłośników zakupów z pewnością ucieszy oferta „MAR Shopping” – centrum handlowego należącego do IKEA, na terenie którego znajduje się około 100 sklepów innych marek. Każdego dnia rzesza klientów odwiedza centrum handlowe, stanowiąc spore wyzwanie nie tylko dla personelu obsługującego kasy. Również wszystkie technologie związane z bezpieczeństwem muszą funkcjonować sprawnie. Dlatego architekci i planiści pracujący przy centrum handlowym IKEA MAR zdecydowali się skorzystać ze zintegrowanego, inteligentnego rozwiązania stworzonego przez Bosch Building Technologies.

  Wydajność, intuicyjność i przejrzysta struktura

  „Nasz klient zażyczył sobie w pełni zintegrowane rozwiązania, których wszystkie elementy składowe można kontrolować za pośrednictwem jednego systemu zarządzania“ – w taki sposób Luis Gomes, Sales Manager Iberia w Bosch Building Technologies opisuje zlecenie. Systemy sieciowe, które komunikują się ze sobą, miały ułatwiać szybkie i precyzyjne wdrażanie działań w sytuacjach zagrożenia. Klient poprosił także o możliwość bardziej efektywnego zarządzania harmonogramem pracy personelu ochrony oraz intuicyjne w obsłudze systemy o przejrzystej strukturze, dzięki którym praca będzie łatwiejsza.

  Przy udziale klienta i innych partnerów, w ciągu dwóch lat Bosch stworzył harmonijną koncepcję, w skład której wchodzą: system dozoru wizyjnego, dźwiękowy system ostrzegawczy, system sygnalizacji pożaru, system sygnalizacji włamania i napadu oraz system kontroli dostępu. Projekt uwzględnia 1100 głośników sufitowych oraz 390 kamer. Na terenie centrum handlowego IKEA MAR zainstalowano w sumie 4000 czujek pożarowych i 520 czujników obsługujących system sygnalizacji włamania i napadu oraz system kontroli dostępu. 

  Odpowiednie działania w odpowiedniej chwili

  Oprogramowanie IVA (Intelligent Video Analytics; inteligentna analiza obrazu) Bosch, zainstalowane w każdej kamerze, przetwarza dane wizyjne w czasie rzeczywistym i wykrywa podejrzane działania, wykorzystując do tego celu algorytmy. W razie zagrożenia udostępnia wszystkie informacje personelowi, który używa ich do jak najszybszego wdrożenia odpowiednich środków zaradczych. Żaden pracownik ochrony nie miałby fizycznej możliwości zachowania pełnego oglądu w sytuacji, gdy obraz na żywo dostarczany jest przez 390 kamer.
  „Inteligentna analiza obrazu oraz kompleksowe rozwiązanie znacząco ułatwiają pracę personelowi ochrony. Równocześnie klient odnosi korzyść w postaci niższych kosztów obsługi systemu, a każdy kupujący może czuć się bezpieczny“ – wyjaśnia Luis Gomes.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.