google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 14.06.2019
  1 USD
  3.7727
  -0.0009
  1 EUR
  4.2554
  -0.0056
  1 CHF
  3.7905
  -0.0104
  1 GBP
  4.7771
  -0.0033
  1 RUB
  0.0585
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bosch odnotowuje wzrost obrotów dzięki zintegrowanym rozwiązaniom w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków

  • Członek zarządu dr Stefan Hartung: „Cały świat mówi o sztucznej inteligencji, my ją wdrażamy”
  • Obroty Bosch w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków wzrosły do 5,5 mld EUR
  • Bosch zwiększa zaangażowanie w na platformach programistycznych

  Bosch odnotowuje wzrost obrotów dzięki zintegrowanym rozwiązaniom w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków. W ubiegłym roku w sektorze Energy and Building Technology koncern sprzedał około 13 milionów urządzeń wyposażonych w opcję komunikowania się przez internet – od zintegrowanych systemów grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w budynkach biurowych aż do zastosowań Smart Home dla gospodarstw domowych.

  Bosch odnotowuje wzrost obrotów dzięki zintegrowanym rozwiązaniom w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków

  „Internet rzeczy (IoT) jest i pozostanie decydującym czynnikiem wspierającym naszą działalność” – powiedział podczas konferencji prasowej dr Stefan Hartung, członek zarządu Bosch odpowiedzialny za sektor Energy and Building Technology.

  W 2018 roku obroty sektora wzrosną prawdopodobnie do 5,5 mld EUR, to jest o 2% w porównaniu do roku poprzedniego. Z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut wzrost wyniesie około 6%. Kluczem dla dalszego rozwoju w obszarze Internetu rzeczy, a także dla dalszego wzrostu jest wg Hartunga sztuczna inteligencja. „Dzięki niej zintegrowane z internetem produkty staną się inteligentnymi asystentami” – mówi Hartung.

  Zintegrowane i inteligentne produkty: większe bezpieczeństwo, większa wydajność i większy komfort

  W obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków integracja w sieci oraz sztuczna inteligencja mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, wydajności i komfortu. Na przykład specjalne kamery potrafią wykryć pożar dzięki inteligentnej analizie obrazu. Obiektyw kamery skierowany na możliwy obszar zagrożenia w ciągu paru sekund wykrywa płomienie oraz dym, reagując jeszcze szybciej niż standardowe czujki dymu, w przypadku których dym musi najpierw dotrzeć aż pod sufit, gdzie zamontowane są czujki – pozwala to skrócić czas reakcji i ograniczyć potencjalne szkody do minimum, a nawet uratować komuś życie.

  „W tej chwili cały świat mówi o sztucznej inteligencji, natomiast Bosch ją aktywnie wdraża. Za dziesięć lat wszystkie produkty elektroniczne Bosch będą albo wyposażone w sztuczną inteligencję, albo będą z jej pomocą projektowane i produkowane” – powiedział Hartung. Koncern zainwestuje do 2021 roku około 300 milionów EUR w rozbudowę Bosch Center for Artificial Intelligence (BCAI). Obecnie dla BCAI pracuje na całym świecie około 170 ekspertów, w dalszej perspektywie ich liczba ma wzrosnąć do 400. Eksperci pracują nad około 80 projektami badawczo-rozwojowymi – od zautomatyzowanej jazdy aż do zastosowań w medycynie i przemyśle. Bosch nie działa sam, lecz współpracuje z ośrodkami akademickimi, np. uniwersytetami w Tybindze, Stuttgarcie czy Amsterdamie.

  Na rzecz otwartych platform, współpracy partnerskiej i interoperacyjności

  Także w obszarze energetyki i technicznego wyposażenia budynków Bosch stawia na platformy i partnerską współpracę. „Korzystamy z wiele urządzeń i usług. Musimy je ze sobą zintegrować” – wyjaśnił Hartung. Platformy powinny porozumiewać się między sobą i być zdolne do dialogu (interoperacyjność), aby oferować użytkownikom dodatkowe korzyści. W związku z tym przed paroma tygodniami została założona Security and Safety Things GmbH (SAST) – spółka zależna, której udziały w całości należą do koncernu Bosch. Start-up pracuje nad pierwszą na świecie otwartą platformą IoT dla aplikacji kamer w branży zabezpieczeń. SAST jako pierwszy udostępnił system operacyjny, który umożliwia programowanie i sterowanie aplikacjami dla różnych kamer dozorowych. W przypadku aktualizacji urządzeń różnych producentów nie ma już potrzeby tworzenia różnych wersji oprogramowania, wystarczy jedna wersja. „Dzięki otwartemu i ustandaryzowanemu systemowi operacyjnemu, SAST tworzy globalny rynek dla aplikacji w obszarze kamer dozorowych” – powiedział Hartung.

  Zmiany w zarządzie

  Po pięciu latach pełnienia funkcji członka zarządu odpowiedzialnego za sektor Energy and Building Technology z dniem 1 stycznia 2019 Stefan Hartung przekaże swoje obowiązki dr. Christianowi Fischerowi. Przed wstąpieniem do zarządu Bosch z dniem 1 października 2018 Fischer, posiadający tytuł doktora nauk ekonomicznych, pełnił funkcję Senior Partnera w firmie konsultingowej Roland Berger. „Bosch zainicjował prace w obszarze internetu rzeczy już ponad dziesięć lat temu, a efektem tego jest przewaga techniczna w wielu dziedzinach. Spółka posiada istotne atuty, które umożliwią jej transformację cyfrową. Chciałbym mieć w tym swój udział” – powiedział Fischer.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.