google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 16.10.2019
  1 USD
  3.8934
  -0.0018
  1 EUR
  4.2970
  0.0021
  1 CHF
  3.9041
  0.0041
  1 GBP
  4.9610
  0.0328
  1 RUB
  0.0605
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bosch dostawcą zintegrowanego systemu sygnalizacji pożaru i dźwiękowego systemu ostrzegawczego dla biblioteki Beghi we Włoszech

  Bosch dostawcą zintegrowanego systemu sygnalizacji pożaru i dźwiękowego systemu ostrzegawczego dla biblioteki Beghi we Włoszech

  Biblioteca Civica Pietro Mario Beghi w położonym na północy Włoch mieście La Spezia to innowacyjna biblioteka publiczna mogąca pochwalić się potężnym zbiorem książek i mediów rozmieszczonych na trzech piętrach budynku. Obiekt o powierzchni 1 560 metrów kwadratowych zachwyca świeżym i nowoczesnym wystrojem.

  prócz samoobsługowego punktu wypożyczania książek, czytelni dla dzieci i audytorium z 72 miejscami siedzącymi, biblioteka Beghi jest także siedzibą Instytutu historii włoskiego ruchu oporu i historii współczesnej. Przy tak dużym nagromadzeniu cennych dzieł i oryginalnych dokumentów pod jednym dachem podstawowym warunkiem stało się zainstalowanie kompleksowego systemu sygnalizacji pożaru, spełniającego restrykcyjne wymagania normy europejskiej EN 54 dla systemów detekcji i sygnalizacji pożaru, a także wymagania lokalnej jednostki straży pożarnej.

  Wybierając system sygnalizacji pożaru i dźwiękowy system ostrzegawczy władze miasta La Spezia zwróciły uwagę na ofertę lokalnego integratora, firmy Bagnone SNC, która zaproponowała kompleksowe rozwiązanie w postaci systemu sygnalizacji pożaru zintegrowanego z dźwiękowym systemem ostrzegawczym – wszystkie jego komponenty pochodziły od jednego dostawcy, firmy Bosch. Ważnym argumentem była możliwość zainstalowania systemu Bosch w sposób dyskretny, bez ingerowania w wysublimowaną koncepcję wystroju wnętrz.

  Po podpisaniu umowy firma Bagnone SNC zainstalowała adresowalną centralę sygnalizacji pożaru Fire Panel 1200 firmy Bosch podłączoną szeregowo do dźwiękowego systemu ostrzegawczego Plena Voice Alarm System, który obsługuje także ewakuację wielostopniową. Kompleksowe rozwiązanie umożliwia generowanie automatycznych komunikatów alarmowych oraz informacyjnych za pośrednictwem systemu ściennych głośników Bosch, których kolor współgra z paletą kolorystyczną budynku biblioteki. System z dużą dokładnością wykrywa pożar dzięki automatycznym, optycznym czujkom ognia oraz trzem optycznym czujkom dymu rozmieszczonym w strategicznych punktach budynku. Alarm można włączyć także za pośrednictwem ręcznych ostrzegaczy pożarowych, przy czym w razie niebezpieczeństwa, nagrane wcześniej komunikaty, sygnalizatory akustyczne i optyczne pomagają w prowadzeniu ewakuacji i kierują znajdujące się w budynku osoby w bezpieczne miejsce.

  Dzięki zastosowaniu zintegrowanego rozwiązania biblioteca Civica Pietro Mario Beghi ma do dyspozycji wysoce precyzyjny oraz atrakcyjny wizualnie pakiet dostarczony przez firmę Bosch, na który składa się system sygnalizacji pożaru oraz efektywny dźwiękowy systemu ostrzegawczy. „Rozwiązanie znacząco przewyższyło nasze oczekiwania. Wszystko poszło zgodnie z planem, zarówno od strony technicznej, jak i od strony zarządzania projektem” – powiedział Claudio Canneti, manager ds. obsługi technicznej zamówień publicznych urzędu miasta La Spezia.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.