google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 20.05.2019
  1 USD
  3.8543
  -0.0002
  1 EUR
  4.2995
  -0.0077
  1 CHF
  3.8189
  -0.0007
  1 GBP
  4.9117
  -0.0156
  1 RUB
  0.0597
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pałac Kultury w Dreźnie z sieciowymi systemami zabezpieczeń Bosch

  Pałac Kultury w Dreźnie z sieciowymi systemami zabezpieczeń Bosch

  Sześć lat trwała przebudowa wnętrz Pałacu Kultury (Kulturpalast) – pomnika socjalizmu wzniesionego w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku w ówczesnej Niemieckiej Republice Demokratycznej. Bosch jest dostawcą inteligentnych rozwiązań dla tego obiektu, które zapewnią bezpieczeństwo odwiedzającym, jednoczesnie nie wpływając na walory historyczne budynku.

  Rozkwit kultury wymaga stworzenia odpowiednich warunków. Ma przy tym znaczenie wiele czynników – otoczenie, w którym odwiedzający powinni czuć się swobodnie, doskonała akustyka i sprawna organizacja. Teraz, gdy Pałac Kultury przeszedł kompletny remont, Drezno może poszczycić się nowym, innowacyjnym centrum promocji sztuki.

  Punktem centralnym budynku jest zupełnie nowe i nowoczesne audytorium. Dzięki wyjątkowej architekturze i najwyższej klasy akustyce spełnia ono międzynarodowe standardy i stwarza idealne warunki do występów Drezdeńskiej Filharmonii oraz innych muzyków, których koncerty są tam organizowane. W budynku siedzibę ma także nowy oddział biblioteki miejskiej, co podkreśla otwarty charakter odnowionego Pałacu Kultury. W przestronnych kuluarach, które łączą ze sobą wszystkie udostępniane usługi i pomieszczenia, znajduje się restauracja i punkt sprzedaży biletów.

  „Bosch przekonał nas, że najlepiej nadaje się do tego zadania”

  Główne audytorium może pomieścić 1700 osób, zaś budynek, jako całość, mieści do 2800 osób. Tak duże skupiska ludzi wymagają zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa, które trzeba zintegrować z wystrojem wnętrz. „Zależało nam na ekonomicznym i kompleksowym rozwiązaniu, które uwzględniałoby unikalną architekturę Pałacu Kultury. Ogłosiliśmy przetarg na projekt i spośród wszystkich oferentów biorących udział, to właśnie Bosch przekonał nas, że najlepiej nadaje się do tego zadania“ – mówi Steffen Meyer, manager budynku.

  Eksperci z firmy Bosch wdrożyli spersonalizowane rozwiązanie przygotowane dla Pałacu Kultury i zawierające szereg inteligentnie zintegrowanych komponentów systemu sygnalizacji pożaru, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu kontroli dostępu, dozoru wizyjnego i zarządzania budynkiem. W efekcie powstał harmonijnie działający system, który spełnia wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa.

  Historyczny obiekt o wielkich ambicjach

  „Jako budynek użyteczności publicznej, odwiedzany przez wiele osób, musimy spełniać bardzo restrykcyjne wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Musieliśmy także spełnić pewne dodatkowe obostrzenia“ – wyjaśnia Meyer. Pałac Kultury ma status obiektu chronionego jako zabytek historyczny, co oznacza, że wyglądu ścian, sufitów i podłóg nie można w znaczący sposób zmieniać. Dlatego niemal niewidoczne czujki dymu harmonijnie wtapiają się w wystrój hali koncertowej. Wykonano także specjalne obliczenia w celu uniknięcia ingerencji w parametry akustyczne.

  Zaawansowana technologia dozoru wizyjnego automatycznie zlicza odwiedzających zapobiegając przepełnieniu budynku. Personel ochrony może także stwierdzić, czy ktoś nadal pozostaje w budynku, co jest ważną informacją w razie konieczności ewakuacji obiektu. W sytuacjach krytycznych specjalne głośniki, które mają wystarczającą moc, aby dźwięk był słyszalny pomimo grającej orkiestry czy odbywającego się koncertu rockowego, są opuszczane z sufitu tak, aby każdy mógł usłyszeć przekazywane komunikaty dotyczące bezpieczeństwa.

  Wszystkie elementy systemu są zintegrowane w sieć za pośrednictwem systemu BIS (Building Integration System) firmy Bosch. System ułatwia dobrze przeszkolonym strażnikom monitorować i kontrolować sytuację, a także zapewnić, by wszystkie elementy systemu działały prawidłowo. Eksperci z centrum Bosch w Dreźnie mają za zadanie regularnie kontrolować i serwisować system. „Nie chcemy, aby miłośnicy kultury byli narażeni na jakiekolwiek ryzyko“ – podkreśla Meyer.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.