google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kasy pancerne - bezpieczeństwo twoich pieniędzy

  Przechowywanie większej ilości gotówki to zawsze spory problem dla jej właściciela. Szczególnie, gdy znajduje się ona w ciągłym obrocie. Dlatego też przedstawiciele firm, w których obecny jest częsty obrót gotówką, stają się coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o rozwiązania, które są w stanie zapewnić maksimum bezpieczeństwa składowanym środkom. Najczęściej wybieraną opcję stanowią kasy pancerne.

  Kasy pancerne - bezpieczeństwo twoich pieniędzy
  Zobacz, czym różnią się one od równie popularnych sejfów. Sprawdź, w jakie zabezpieczenia są wyposażone oraz dowiedz się, w jaką markę najlepiej zainwestować.

  Kasy pancerne a sejf - jakie są różnice?

  Kasa pancerna i sejf często traktowane są jako synonimy. I rzeczywiście, pojęcia te można stosować zamiennie, przyjęło się jednak, że kasa pancerna ma wyższy poziom zabezpieczenia niż standardowo rozumiany sejf. Sejfy dostępne na rynku najczęściej dostępne są w klasach bezpieczeństwa od S1 do I klasy. Kasy pancerne zaczynają się od II klasy bezpieczeństwa. Jest to jednak umowne rozróżnienie.

  Gdzie warto stosować kasy pancerne

  W kasy pancerne powinien zainwestować każdy właściciel kantoru wymiany walut. Zwłaszcza gdy lokal znajduje się w łatwo dostępnym lub narażonym na „zainteresowanie” osób niepowołanych miejscu. Ten typ zabezpieczenia to także dobre rozwiązanie dla firm ubezpieczeniowych, które przyjmują gotówkę czy wypłacają odszkodowania swoim klientom. Kasy pancerne sprawdzą się również w pomieszczeniach kasowych.

  Kasy pancerne - bezpieczeństwo twoich pieniędzy
  Kasy pancerne (fot. konsmetal.pl)

  Kasy pancerne (fot. konsmetal.pl)

  Jednym słowem są one wskazane wszędzie tam, gdzie odbywa się ciągły obrót żywą gotówką, w związku z czym niezbędnym elementem jest zadbanie o bezpieczne warunki jej przechowywania. Spory wybór tego typu rozwiązań oferuje firma Konsmetal. Na szczególną uwagę zasługują tu modele LUX i PREMIUM, przygotowane z myślą o reprezentatywnych oddziałach bankowych czy innych instytucji z sektora finansowego. Te kasy pancerne zostały wzbogacone o elementy nadające im wyjątkowo elegancki wygląd, czyli wnętrze wykończone miękką tkaniną flokowaną, trójramienna klamka, ozdobny szyld oraz lakierowana powłoka w dowolnym kolorze z palety RAL.

  Zabezpieczenia w kasach pancernych

  Wybierając kasę pancerną do swojej firmy, należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj zabezpieczeń został w niej zastosowany. Dostępne są kasy pancerne, które posiadają specjalny certyfikat ECB-S - największej międzynarodowej jednostki certyfikującej z branży zabezpieczeń. Oznacza to w praktyce, że zastosowane w niej rozwiązania zabezpieczające spełniają najwyższe standardy ochrony oraz stanowią 100% odpowiedź na aktualne wytyczne norm europejskich. Solidna kasa pancerna powinna posiadać takie elementy, jak: atestowany zamek, solidny korpus oraz rozbudowany system ryglowy, który skutecznie uniemożliwia dostanie się do jej zawartości, chociażby przez próbę przewiercenia. Dobrej klasy kasy pancerne powinny zostać też wyposażone w system progów przeciwogniowych. Takie kasy posiada w swojej ofercie firma Konsmetal – lider w produkcji wysokiej jakości rozwiązań na rynku zabezpieczeń mienia.

  Kasy pancerne - bezpieczeństwo twoich pieniędzy
  Kasy pancerne (fot. konsmetal.pl)

  Kasy pancerne (fot. konsmetal.pl)

  Bez względu na to, w jakim celu zamierzasz nabyć kasę pancerną bądź sejf, pamiętaj, aby postawić na doświadczonego producenta. Firma, której możesz zaufać w tej kwestii, powinna posiadać szeroką gamę produktów zabezpieczających Twoje mienie, czyli nie tylko kasy, ale również różne rodzaje sejfów oraz skarbce czy kasy transferowe. Tak duży wybór zabezpieczeń jest w stanie zaoferować Ci firma Konsmetal, która dokłada wszelkich starań, by każde z zaproponowanych rozwiązań spełniało najbardziej restrykcyjne i aktualne normy europejskie co do zasad bezpiecznego przechowywania mienia.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.