google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Monitoring 360°? Kamera 4 w 1 – dla optymalnej ochrony, także w budowlance

  Logo Axis Communications

  Monitoring infrastruktury krytycznej, budowlanej, turystycznej, ale też obiektów magazynowych czy sportowych wymaga elastycznych, wieloogniskowych rozwiązań sprzętowych, przygotowanych do działania w trudnych warunkach pogodowych, a także odpornych na akty wandalizmu. Nie zawsze jednak jesteśmy gotowi na inwestycję w rozbudowany system oparty na kilkunastu kamerach, stąd warto rozważyć opcję urządzeń do obserwacji wielokierunkowej.

  Monitoring 360°? Kamera 4 w 1 – dla optymalnej ochrony, także w budowlance

  Takie zadanie spełnia panoramiczna 8MP, kopułkowa kamera sieciowa AXIS P3717-PLE, która zapewnia elastyczne pozycjonowanie czterech zmiennoogniskowych modułów optycznych w ramach jednego urządzenia. W efekcie uzyskujemy panoramiczny widok 360° lub kombinację 4 podglądów i powiększonego obrazu szczegółów w wysokiej rozdzielczości. Ponadto, oświetlenie w podczerwieni (IR) z indywidualnie kontrolowanymi diodami LED pozwala na kalibrację obrazu przy słabym świetle, a nawet w ciemności. Innowacyjne technologie Axis tj. Lightfinder, Forensic WDR i Zipstream są z kolei gwarantem wysokiej jakości obrazu i możliwości dokładnej jego analizy, z wykorzystaniem odpowiednich algorytmów. Kamera 4 w 1 zapewnia także niższy całkowity koszt okablowania i usług instalacyjnych. Zawiera również system eliminacji redundancji między kartą SD a serwerem w przypadku awarii połączenia z serwerem.

  Co ważne, kamery AXIS P3717-PLE ze zintegrowaną osłoną pogodową mogą być stosowane w zasadzie w każdej przestrzeni – sprawdzą się na zewnątrz, ale i w pomieszczeniach zamkniętych, w centrach handlowych, czy magazynach. Systemy oparte na kamerach wielokierunkowych są instalowane przez Axis – we współpracy z partnerami - również w miejscach użyteczności publicznej, w obiektach o rozgałęzionych korytarzach, na zewnątrz w narożnikach budynków. Warto zauważyć, że funkcjonalność AXIS P3717-PLE pozwala wykorzystywać tę kamerę w ramach szeroko rozumianych inwestycji budowlanych.

  Monitoring 360°? Kamera 4 w 1 – dla optymalnej ochrony, także w budowlance

  Monitoring 4 w 1 jest dobrym wsparciem zarządzania systemami BHP, np. poprzez dozór bram wejściowych/wyjściowych oraz sektorów prac krytycznych, ciągów komunikacyjnych, składowisk materiałów, a nawet wind, czy dźwigów  - 24h na dobę. Badania powdrożeniowe Axis wskazują, że AXIS P3717-PLE umożliwia nie tylko skuteczny monitoring pracowników, ale przede wszystkim przyczynia się do ograniczenia aktów kradzieży sprzętu lub materiałów budowlanych oraz aktów wandalizmu; pozwala też na bardziej efektywną kontrolę transportu materiałów w obrębie inwestycji. Jak dodaje Agata Majkucińska, Distribution Manager na region Europy Wschodniej w Axis: Nasze rozwiązania - oparte na optyce wieloogniskowej - mogą służyć nie tylko jako urządzenia bazowe, ale mogą też być traktowane jako uzupełnienie już istniejącego systemu”.

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.