google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy bullet z górnej półki. Kamera idealna dla służb mundurowych?

  Logo Axis Communications

  Odkąd monitoring stał się niemal niezbędnym narzędziem dozoru i źródłem danych w ramach prac dochodzeniowo-śledczych, firmy prześcigają się w tworzeniu nowych systemów obserwacji i analiz video, skrojonych na miarę na użytek służb. Rynek w Europie i w Polsce stał się w tym względzie polem ostrej konkurencji z producentami z Chin. Lepiej jednak, aby w tak krytycznej dla bezpieczeństwa publicznego sferze wygrywała jakość i gwarancja skutecznego serwisu, a nie cena.

  Nowy bullet z górnej półki. Kamera idealna dla służb mundurowych?

  Tym właśnie przekonuje do siebie nowa kamera bulletowa Axis. Spośród wielu nowych, wchodzących właśnie na rynek produktów z zakresu dozoru wizyjnego, przeznaczonych do monitoringu miast, dróg, infrastruktury krytycznej, czy granic, a zarazem spełniających kryteria funkcjonalności w pracach służb mundurowych, na uwagę zasługują kamery sieciowe AXIS Q1785-LE oraz AXIS Q1786-LE.

  To kamery sieciowe najnowszej generacji z 32-krotnym zoomem i funkcją OptimizedIR, dzięki której całe pole widzenia pozostaje zawsze oświetlone równomiernie, także w trudnych warunkach. Stosowane wewnętrznie i zewnętrznie, pozwalają na uzyskanie dużego i precyzyjnego powiększenia obrazu celem identyfikacji zdarzeń oraz scen statycznych i dynamicznych. Pomagają zatem w detekcji twarzy, identyfikacji tablic rejestracyjnych i innych szczegółowych oznaczeń, a w konsekwencji ułatwiają prawidłową analizę zdarzeń oraz rozpoznanie ich uczestników pod kątem ewentualnej reakcji, w tym w działaniach z zakresu kryminalistyki i prac dochodzeniowo-śledczych.

  Zaletą tej serii jest możliwość instalacji urządzeń w znacznej odległości od obszaru docelowego bez straty jakości obrazowania. Na przykład, monitorując rondo lub drogę, gdzie bezpośredni montaż nie jest możliwy, kamera może być umieszczona w odległości większej niż 260 metrów i nadal wyraźnie pokazywać szczegóły niewidoczne gołym okiem, takie jak wspomniane tablice rejestracyjne, czy twarz użytkownika samochodu. Drugą istotną cechą kamer AXIS Q1785-LE i AXIS Q1786-LE jest ich wytrzymałość - wyposażone są w aluminiową obudowę odporną na uderzenia i mogą wytrzymać szeroki zakres temperatur.

  Nowe bullety Axis są więc przystosowane do nadzoru ruchu w miastach i w obszarach niezabudowanych, na skrzyżowaniach lub autostradach, ale doskonale sprawdzają się też w ogólnym, wielowarstwowym monitoringu miejskim, bądź na rozległych odcinkach przygranicznych, czy w pasie ochrony obiektów infrastruktury krytycznej. AXIS Q1785-LE i AXIS Q1786-LE wykorzystują bowiem technologię Corridor Format, który umożliwia efektywne monitorowanie z większą rozdzielczością scen pionowych, np. długich ulic, ciągów komunikacyjnych, ogrodzeń i obrzeży obiektów. Format ten zapewnia wychwycenie więcej detali danej sceny niż w przypadku obrazowania panoramicznego.

  Warto dodać, że nowe kamery z serii Q17 są jeszcze bardziej elastyczne w montażu – mają lekką konstrukcję, a do instalacji wymagany jest tylko jeden kabel; obsługują standardowe funkcje zasilania przez sieć Ethernet i prądem zmiennym/stałym 24 V. Wspornik kamery pozwala na montaż na ścianie lub suficie budynku w miejscach umożliwiających monitorowanie wejść i obrzeży obiektu. Stosując kompatybilne akcesoria, powyższe kamery można zamontować na rozmaitych słupach w celu precyzyjnego monitorowania bardziej odległych przestrzeni.

  Dane techniczne AXIS Q1785/86-LE :

  • Wysoka jakość przechwytywania z rozdzielczością 4 MP / Quad HD 1440p przy szybkości 50/60 fps (AXIS Q1786-LE) i rozdzielczością 2 MP / HDTV 1080p przy szybkości 50/60 fps (AXIS Q1785-LE)
  • Optymalizacja zasięgu do 80 metrów (262 stóp)
  • Klasa ochrony: IP66, IP67 i NEMA 4X, a także obudowa zgodna z IK10
  • Elektroniczna stabilizacja obrazu, wykrywanie wstrząsów, profile scen i odmgławianie
  • Fabrycznie zainstalowany system AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard i AXIS Loitering Guard
  • Zakres temperatur od -40 ° C do +60 ° C (-40 ° F do +140 ° F)
  • Forensic WDR, Lightfinder i Zipstream
  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.