google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 15.02.2019
  1 USD
  3.8326
  -0.019
  1 EUR
  4.3243
  -0.0151
  1 CHF
  3.8081
  -0.0101
  1 GBP
  4.9104
  -0.0325
  1 RUB
  0.0575
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bosch dostarcza inteligentny system tłumaczeń dla centrum kongresowego w Walencji – Palacio de Congresos

  Logo Bosch

  Palacio de Congresos to nowoczesne centrum kongresowo-wystawiennicze położone w sercu Walencji, w Hiszpanii. W centrum, nazywanym także, Pałacem Światła – ze względu na przeszkloną fasadę i oryginalnie zaprojektowany dach – odbywają się regularnie duże międzynarodowe konferencje. Większość wydarzeń skupia się wokół głównego audytorium, które może pomieścić do 1 481 uczestników oraz mniejszych audytoriów o pojemności 467 i 270 miejsc. W razie potrzeby za pośrednictwem sieci IP audio/wideo można skomunikować ze sobą 2 250 uczestników rozmieszczonych we wszystkich salach konferencyjnych

  Bosch dostarcza inteligentny system tłumaczeń dla centrum kongresowego w Walencji – Palacio de CongresosBiorąc pod uwagę międzynarodowy charakter większości organizowanych konferencji, jednym z najważniejszych elementów centrum kongresowego jest system tłumaczeń symultanicznych. Zarząd centrum szukał rozwiązania, które uwzględniałoby ten element wraz z istniejącą architekturą i infrastrukturą budynku. Dwa z trzech audytoriów są wyposażone w stacjonarne kabiny dla tłumaczy. Mimo że najmniejsze audytorium i dziesięć małych sal nie posiada kabin, tłumaczenia symultaniczne muszą być oferowane także w tych pomieszczeniach. Istotnym aspektem zamówienia było to, aby nowy system konferencyjny nie wymagał dodatkowych inwestycji związanych z instalacją okablowania.

  Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku okazał się system konferencyjny DICENTIS firmy Bosch. Dzięki temu, że bazuje on na sieci IP i jest kompatybilny z technologią Ethernet, można było wykorzystać istniejącą infrastrukturę Palacio de Congresos. Interfejs OMNEO* umożliwia przesyłanie kanałów językowych za pośrednictwem sieci IT z audytorium wyposażonego w kabiny do pomieszczeń, które ich nie posiadają. System DICENTIS transmituje kanały językowe z pulpitów tłumaczy na pulpity konferencyjne DICENTIS w głównych audytoriach, a także na wszystkie aktywne pulpity w mniejszych salach konferencyjnych. Języki źródłowe aktywnych pulpitów konferencyjnych, niezależnie od miejsca ich lokalizacji, są przesyłane z powrotem na pulpity tłumaczy.

  Bosch dostarcza inteligentny system tłumaczeń dla centrum kongresowego w Walencji – Palacio de CongresosW celu sprawniejszej obsługi mniejszych sal konferencyjnych, główne wyposażenie systemu DICENTIS jest zainstalowane w mobilnych skrzyniach, co ułatwia transport i konfigurację sprzętu. Dodatkowo pulpity konferencyjne DICENTIS z selektorem kanałów można przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Mobilne skrzynie wystarczy podłączyć do sieci IT w danej sali, aby system połączył się ze sprzętem w pozostałych salach.

  Inteligentne i mobilne rozwiązanie DICENTIS spełnia wymagania wszystkich konferencji organizowanych w Palacio de Congresos. Wydajność systemu w zakresie tłumaczeń symultanicznych umożliwia w razie potrzeby udział w konferencji wszystkim 2 250 uczestnikom, w mniejszych i większych salach. 

  *OMNEO

  OMNEO to architektura sieciowa umożliwiająca podłączanie urządzeń, które wymieniają między sobą informacje, np. treści audio lub dane sterujące. Architektura OMNEO, bazująca na szeregu różnorodnych technologii, w tym standardach sieciowych i otwartych standardach publicznych, oferuje wsparcie dla współczesnych technologii – takich jak Dante firmy Audinate – a równocześnie umożliwia korzystanie ze standardów, które pojawią się w przyszłości. OMNEO oferuje profesjonalne rozwiązanie multimedialne, zapewniające współpracę pomiędzy zintegrowanymi urządzeniami oraz unikalne cechy – łatwą instalację, większą wydajność i lepszą skalowalność, niż jakakolwiek inna oferta IP na rynku.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.