google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 15.02.2019
  1 USD
  3.8326
  -0.019
  1 EUR
  4.3243
  -0.0151
  1 CHF
  3.8081
  -0.0101
  1 GBP
  4.9104
  -0.0325
  1 RUB
  0.0575
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Systemy Bosch zabezpieczają najnowocześniejszy stadion w Rumunii – stadion Krajowa

  logo bosch

  Stadion im. Iona Oblemenki w mieście Krajowa jest najnowocześniejszą areną futbolową w Rumunii,  która może pomieścić 30 000 widzów. Obiekt został wybudowany od podstaw w ciągu zaledwie dwóch i pół roku, a koszt budowy wyniósł 51 milionów euro. Stadion klubu piłkarskiego CSU Krajowa (CS Universitatea Craiova) zajał czwarte miejsce w rankingu Stadion Roku 2017 na stronie StadiumDB.com

  Systemy Bosch zabezpieczają najnowocześniejszy stadion w Rumunii – stadion Krajowa

  Ambitny projekt miał jasno określony cel: rozgrywanie międzynarodowych i pierwszoligowych meczów nie tylko w stolicy kraju – Bukareszcie, ale także w miejscowości Krajowa, położonej nad rzeką Jiu. Poszukując zaufanego dostawcy z doświadczeniem w obsłudze stadionów, a także możliwością dostarczenia odpowiednich systemów z jednego źródła, władze miasta wybrały ofertę Boscha.

  Obiekt został wyposażony w system sygnalizacji pożaru składający się z czterech central pożarowych i 1 500 czujek. Na stadionie zainstalowano ponadto wysokiej jakości system nagłośnieniowy, obejmujący głośniki Electro Voice Pro Sound do odtwarzania muzyki i komentarzy, system Dynacord Promatrix do celów ewakuacyjnych, głośniki Bosch do odtwarzania dźwięku w pomieszczeniach, a także system konferencyjny i system tłumaczeń dla loży prasowej.

  Jednak najbardziej spektakularnym rozwiązaniem na stadionie Krajowa jest zintegrowany systemem dozoru wizyjnego Bosch, na który składa się 211 kamer sterowanych centralnie za pomocą jednej platformy z wykorzystaniem wersji Enterprise Edition systemu BVMS (Bosch Video Management System). Zintegrowane w sieci kamery pełnią wiele funkcji w punktach wejścia i wyjścia oraz na terenach otaczających stadion. 115 kamer tulejowych DINION IP5000 monitoruje aleje prowadzące na stadion, a 86 dyskretnie zamontowanych kamer FLEXIDOME IP 5000 – odwiedzających. Dla dodatkowego bezpieczeństwa wszystko jest rejestrowane przez 8 kamer AUTODOME IP 7000 wyposażonych w funkcję IVA (Intelligent Video Analytics) – 2 na zewnątrz stadionu i 6 na stadionie.

  Strumienie wizyjne ze wszystkich 211 kamer są monitorowane w centrali obsługiwanej w czasie meczów przez operatorów i przedstawicieli rumuńskiej policji. Dane wideo są bezpiecznie przechowywane na dwóch rejestratorach sieciowych Bosch DIVAR IP 7000 o całkowitej pojemności zapisu 256 terabajtów. Rejestratory posiadają oprogramowanie VRM (Video Recording Manager), które zwiększa niezawodność i redukuje objętość, i koszty archiwizacji poprzez automatyczne dopasowywanie obciążenia danymi do dostępnej pojemności zapisu rejestratorów. Rejestratory obsługują także funkcjonalność Forensic Search, która umożliwia operatorom szybkie pozyskiwanie materiału dowodowego z wielogodzinnego zapisu wideo.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.