google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Przeciwpożarowy detektor iskrzenia AFDD+ firmy Eaton to kolejny krok w rozwoju ochrony

  Czy wiedziałeś, że ok. 25% wszystkich pożarów w budynkach mieszkalnych powstaje z instalacji elektrycznej? Innowacyjne, urządzenie trzy w jednym AFDD+ firmy Eaton, wykrywa zwarcia łukowe i ma wbudowany wyłącznik MCB/RCD, chroni ludzi, mienie i zapobiega zagrożeniu pożarowemu spowodowanemu błędem łuku elektrycznego. Ten nowy produkt firmy Eaton wykrywa sygnały o wysokiej częstotliwości w obwodach końcowych, które wskazują na istnienie łuku elektrycznego i automatycznie wyłącza obwód końcowy w celu zminimalizowania ryzyka pożaru.

  Przeciwpożarowy detektor iskrzenia AFDD+ firmy Eaton to kolejny krok w rozwoju ochrony Zwarciem łukowym, które może być opisane jako "mikro-iskrzenie", jest silne wyładowanie energii elektrycznej pomiędzy dwoma lub większą ilością przewodów, powodujące nagromadzenie ciepła, które może uszkodzić izolację przewodu i spowodować pożar. Zwarcia łukowe często pojawiają się w słabych punktach w instalacji elektrycznej ze względu na takie czynniki jak uszkodzone okablowanie, które powstaje np. przez gryzonie, nadmierne działanie promieni słonecznych lub przewiercenie przewodu. Inne przyczyny błędów łuku elektrycznego obejmują przegrzane lub napięte przewody elektryczne, zużytą izolację elektryczną, luźne kontakty lub styki oraz uszkodzone urządzenia elektryczne. Łuki elektryczne mogą się pojawić nagle lub rozwijać się przez wiele lat, tworząc ukryte zagrożenie dla ludzi.

  Dlatego szybkie wykrycie powstałego łuku jest niezwykle ważne. Istniejące od dawna urządzenia zabezpieczające, takie jak RCD i MCB często nie są w stanie wykryć łuków elektrycznych. Zwarcia łukowe w szeregowych i równoległych obwodach końcowych czasami określane są również jako zwarcia łukowe niskiego napięcia. Były one niewykrywalne do czasu wynalezienia odpowiednich, wykrywających je urządzeń.

  Szeregowe zwarcia łukowe

  Szeregowe zwarcia łukowe są niskonapięciowymi błędami łuku elektrycznego w przewodzie (fazowym lub neutralnym), które najczęściej pozostają poniżej progu zadziałania wyłącznika, który nie (zawsze) zadziała.

  Równoległe zwarcia łukowe

  Równoległe zwarcia łukowe - Niskonapięciowe zwarcia łukowe między przewodem zasilania a przewodem neutralnym najczęściej pozostają poniżej progu zadziałania MCB, co oznacza, że ten nie (zawsze) zadziała. Niskonapięciowe zwarcia łukowe między fazą a ziemią z prądem upływu najczęściej są wyższe niż 30mA. W takim przypadku wyłącznik zadziała. Awaria z powodu prądu różnicowego, bliskiego zerowemu okresowi przepływu napięcia jest typowym sygnałem obecności zwarcia łukowego.

  Przeciwpożarowy detektor iskrzenia AFDD+ firmy Eaton to kolejny krok w rozwoju ochrony

  Szybkie i dokładne wykrywanie zwarć łukowych

  Przeciwpożarowy detektor iskrzenia AFDD+ wykorzystuje wbudowane przetwarzanie i inteligentną ocenę bieżących sygnałów, aby zapewnić dokładne wykrywanie prądów różnicowych, jednocześnie gwarantując ochronę przed niepożądanym zadziałaniem wyłącznika. Urządzenie EATON AFDD+ zostało opracowane w taki sposób, aby inne wysokie częstotliwości sygnałów w sieci elektrycznej nie zakłócały jego możliwości wykrywania.

  Instalacja urządzeń wykrywania zwarć łukowych (AFDD) jest zalecana zgodnie z międzynarodową normą IEC 60364 (część 4-42). Niektóre kraje, takie jak Niemcy, wprowadziły krajowe regulacje, które wymagają użycia tych urządzeń w określonych okolicznościach, co czyni je częściowo obowiązującymi. W Stanach Zjednoczonych, gdzie AFDD są znane jako wyłączniki obwodów w przypadkach zwarć łukowych (AFCI), używanie urządzeń wykrywających błędy łuku elektrycznego jest wymagane przez Krajowy Kodeks Elektryczny. To urządzenie zabezpieczające jest szczególnie potrzebne i zalecane w budynkach, w których ludzie przebywają tymczasowo lub na stałe, w budynkach z bezcennym towarem (np. muzea) lub z przedmiotami o wysokiej wartości, a także z centralną infrastrukturą (punkty przeładunkowe towarów), które obejmują między innymi stacje kolejowe czy lotniska.

  Przeciwpożarowy detektor iskrzenia AFDD+ firmy Eaton to kolejny krok w rozwoju ochrony

  Wielowarstwowa ochrona w jednym urządzeniu 

  Poza funkcją wykrywającą zwarcia łukowe, nowe urządzenie AFDD+ łączy w sobie funkcje urządzeń MCB i RCCB, chroniąc przed błędami łuku elektrycznego oraz prądem szczątkowym, przetężeniami i zwarciami. Wykorzystując technologię cyfrową, jest bardziej dokładne niż wymagają tego standardy tego typu produktów i oferuje łatwe wykrywanie i rozpoznawanie błędów, wskazując rodzaj usterki, która spowodowała zadziałanie urządzenia. W związku z tym AFDD+ jest ekonomicznym, niezawodnym, solidnym i kompletnym urządzeniem, łatwym do zainstalowania rozwiązaniem, które przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa ludzi, mienia i zasobów. Nowe urządzenie AFDD + firmy Eaton jest dostępne w oddziale Fegime EWS od  2017 roku.

  Urządzenie EATON AFDD+ to nie tylko rozwinięcie urządzeń, które już istnieją. Jest to kolejny krok w ewolucji urządzeń zabezpieczających, zawierający korzyści z digitalizacji.

  Przeciwpożarowy detektor iskrzenia AFDD+ firmy Eaton to kolejny krok w rozwoju ochrony

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.