google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 25.04.2019
  1 USD
  3.8537
  0.0308
  1 EUR
  4.2959
  0.0064
  1 CHF
  3.7781
  0.0211
  1 GBP
  4.9669
  0.0217
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Securex 2018 – Axis podniósł poprzeczkę?

  Logo Axis Communications

  Internet rzeczy i smart city w praktyce, symulacje i monitoring zagrożeń, inteligentny dozór i alarmowanie – te i wiele innych tematów zajmowało przez 4 dni branżę zabezpieczeń podczas prestiżowych Targów Securex 2018. Jako lider w kategorii sieciowych systemów dozorowych i komunikacji audio swój udział mocno zaakcentował również Axis. Dodatkowe, wieczorne tech-show z pewnością wyznacza również nowy standard relacji z obecnymi i przyszłymi klientami. 

  Duet Axis i Arpol w futurystycznym entourage’u przedstawił wachlarz swoich ostatnich możliwości, w szczególności w zakresie: ochrony obwodowej dla infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa transportu, monitoringu miejskiego oraz  sieciowych rozwiązań audio. 

  Ochrona obwodowa

  Rozwiązania na użytek ochrony obwodowej, w szczególności obszarów infrastruktury krytycznej, wymagają przystosowania do pracy w warunkach ograniczonej widoczności, wstrząsów i zmiennej pogody, a także odpowiednich zasobów pamięci. Podczas Targów zaprezentowano w tej kategorii model AXIS Q1942-E, czy AXIS Q8685-LE wraz z komplementarnym, sieciowym radarem AXIS D2050-VE Network Radar Detector (wykorzystującym inteligentny algorytm do wykrywania i automatycznego śledzenia osób), a także kompatybilnym narzędziem do analizy wideo. Aplikacja ta umożliwia szybką i adekwatną odpowiedź na wykryte zdarzenia, w tym automatyczne odrzucenie zdarzeń niestanowiących zagrożenia lub natychmiastowe powiadomienie personelu ochrony o sytuacjach potencjalnie krytycznych.

  Transport

  Jednym z flagowych rozwiązań zaprezentowanych na SECUREX i wyróżniających na tle konkurencji była seria kopułkowych kamer sieciowych AXIS P39. Zawierają one technologie poprawiające jakość obrazu w trudnych warunkach oświetlenia (WDR – Forensic Capture, Lightfinder i Zipstream), rejestrując obraz w sposób szczegółowy, ograniczając jednocześnie zapotrzebowanie na przepustowość i zasoby pamięci masowej.

  Uwagę odwiedzających Targi przykuła również kamera sieciowa AXIS Q1659. Zapewnia ona obraz w ultrawysokiej rozdzielczości 20 MP oraz żywe kolory, wysoki kontrast i dużą szczegółowość właściwe kamerom DSLR.

  Monitoring miast

  Axis pochwaliło się również nowoczesnym, cyfrowym systemem monitoringu miejskiego, opartym na kamerach AXIS Q6000-E MkII i AXIS Q6155-E. Pierwsza, z dokładnym 360 st. polem widzenia, doskonale sprawdza się w zabezpieczaniu publicznych placów i parków. Druga wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową w celu precyzyjnego ustawienia ostrości, nawet w ciemnościach, przydatną zwłaszcza w monitoringu obiektów mobilnych i zmieniających się szybko scen (np. ruch uliczny). W obu zastosowano z technologię Zipstream.

  Sieciowa komunikacja audio – dla bezpieczeństwa i marketingu

  Odwiedzający stoisko Axis mogli przekonać się, że dzięki wykorzystaniu sieciowych rozwiązań high-quality audio możliwości komunikacji pro-sprzedażowej, lub reakcji na ryzyka stają się znacznie większe.

  W obszarze marketingu nowoczesne rozwiązania pozwalają bez problemu równocześnie włączać określone ścieżki dźwiękowe lub komunikaty w kilku sklepach w tym samym momencie lub w sposób wyizolowany w wybranej przestrzeni. W tej kategorii Axis zaprezentował system sieciowego nagłośnienia AXIS C1004 typu All-in-one (transmisja sygnału, dekodowanie, wzmocnienie, mikrofon i głośnik w jednym urządzeniu).

  W segmencie zabezpieczeń przestrzeni handlowych Axis przedstawił ponadto rozwiązania Kontroli dostępu oparte na otwartych protokołach.  Mają one również zastosowanie w innych sektorach i przestrzeniach przemysłowych.

  Udany Wieczór z Axis!

  Jak obiecano, po oficjalnej części Targów Axis zaprosił na wydarzenie specjalne. To była nieszablonowa mieszanka przyjemnego z pożytecznym: technologiczne show innowacyjnych rozwiązań firmy (które nie były jeszcze prezentowane w Polsce), networking, kolacja, wreszcie stand-up Piotra Bałtroczyka, a nawet after-party. Ponad 120 uczestników nie mogło narzekać na nudę.

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.