google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 22.03.2019
  1 USD
  3.7948
  0.0367
  1 EUR
  4.2894
  0.0024
  1 CHF
  3.8079
  0.023
  1 GBP
  4.9700
  0.0197
  1 RUB
  0.0592
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • DZIEŃ DRUGI ZA NAMI!

  d

  Zaczęło się od 5th Avenue. Rok 1900, Nowy Jork, Wielkanoc. Czarno-białe zdjęcie, a na nim 1 pojazd mechaniczny i same dorożki. 13 lat później – to samo miejsce, bez dorożek. Postęp technologiczny wyeliminował je całkowicie, za to wpuścił na ulice pojazdy mechaniczne. Jaki ma to związek ze SMART CITY? Odpowiedź padła podczas otwierającej drugi dzień targów SECUREX konferencji SMART CITY – CONF EXPO.

  Postęp technologiczny – wyzwanie i odpowiedzialność

  Megatrendy technologiczne zaprojektowały dzisiejszy układ cywilizacyjny: 2% ziemi zajmują miasta, w których mieszka połowa ludności. Jest to gigantyczne wyzwanie, jakie stoi przed włodarzami miast. Istotne jest, by znajdować odpowiedzi na pytania, jak podnieść jakość życia w miastach – tymi słowy zainaugurował konferencję SMART CITY Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta Poznania. W dobie autonomicznych samochodów, technologii VR, Big Data oraz sztucznej inteligencji, potrzebne są dobre praktyki i doświadczenie, którymi uczestnicy spotkania mieli okazję się wymienić. Kwestie bezpieczeństwa wpisującą się w ideę inteligentnych miast poruszył Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznański, Tomasz Kobierski. Tematy te, obecne są na targach od lat i mogą nas zająć na lata kolejne.

  „Konferencja SMART CITY doskonale wpisuje się w tematykę targów SECUREX, a także pozostałych wydarzeń. Możemy się bowiem zetknąć z kwestią alternatywnych napędów – na targach GreenPOWER i EXPOPOWER, alternatywnych źródeł ciepła na targach Instalacje. Zatem konferencja stanowi swoiste spoiwo pomiędzy tymi tematami”. Prezes Kobierski zapowiedział także pomysł targów o profilu SMART CITY, łączących wiele branż: samochodową, bezpieczeństwa, dające kompleksową odpowiedź, jak otaczający nas świat będzie wyglądał za kilka lat.

  Premiera pokazów Polskiej Izby Ochrony

  Uczestnicy targów rozochoceni dniem pierwszym, kiedy to miał miejsce inscenizowany przez policję napad na konwój bankowy, tłumnie pojawili się w miejscach akcji zorganizowanych przez Polską Izbę Ochrony oraz MTP. Akcja KRYPTONIM VINCI przykuła uwagę swą dynamiką oraz rozmachem. Będzie miała swą kontynuację w kolejnych dniach targowych.

  Więcej informacji na temat wydarzeń i targów na www.securex.pl

  Źródło:
  Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Grupa MTP

  Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.