google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.03.2019
  1 USD
  3.7876
  -0.0138
  1 EUR
  4.2993
  -0.0044
  1 CHF
  3.7838
  -0.0025
  1 GBP
  5.0199
  -0.0207
  1 RUB
  0.0586
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najnowsze trendy na rynku zabezpieczeń – rozwiązania Axis

  Axis Communications logo

  Prestiżowe Targi SECUREX (23-26 kwietnia, Poznań) będą okazją do sprawdzenia, na ile idea Smart City staje się rzeczywistością w wymiarze bezpieczeństwa. Swoimi doświadczeniami z procesu tworzenia i wdrażania technologii inteligentnego dozoru, monitoringu, a także wspomagania marketingu podzieli się Axis Communications.

  Internet of (Security) Things  w praktyce - ochrona obwodowa dla infrastruktury krytycznej
  Nowoczesna i skuteczna ochrona obwodowa to przede wszystkim lokalizowanie i identyfikowanie zdarzeń w najważniejszych strefach i punktach, z wykorzystaniem nowoczesnych kamer HDTV (PTZ, PTRZ, kopułkowe, bullet, panoramiczne). Kamery Axis, prezentowane na Targach, pracują w wysokiej rozdzielczości, umożliwiają strumieniowanie multi-view, sterowanie cyfrowe PTZ i zróżnicowaną optykę, posiadają funkcje termowizyjne, a także opcje przybliżania kluczowych obszarów. Co ważne, kamery Axis są przystosowane do pracy w warunkach ograniczonej widoczności, wstrząsów i zmiennej pogody, a także optymalizują zasoby pamięci.

  Na uwagę zasługuje tu choćby model AXIS Q1942-E, czy AXIS Q8685-LE. Axis  przedstawi również narzędzia komplementarne, takie jak sieciowy radar AXIS D2050-VE Network Radar Detector, wykorzystujący zaawansowaną technologię radarową i inteligentny algorytm do wykrywania i automatycznego śledzenia osób. Axis zaprezentuje również kompatybilne narzędzia do analizy wideo. Aplikacje te umożliwiają szybką i adekwatną odpowiedź na wykryte zdarzenia, w tym automatyczne odrzucenie zdarzeń niestanowiących zagrożenia lub natychmiastowe powiadomienie personelu ochrony o sytuacjach potencjalnie krytycznych. Takie rozwiązanie ma istotny wymiar ekonomiczny, gdyż minimalizuje liczbę fałszywych alarmów. Zaletą kamer Axis jest to, że monitorują w zupełnej ciemności i aktywują automatyczny alarm.

  Transport

  Na Targach znajdzie się również oferta zabezpieczeń w środkach transportu publicznego i prywatnego. Axis posiada w swoim portfolio kamery zaprojektowane do stosowania w autobusach i pociągach z takimi funkcjami, jak: automatyczne zabezpieczenie antysabotażowe, zabezpieczenie przed skokami napięcia, zasilacze awaryjne. Kamery pokładowe Axis charakteryzują się odpornością na drgania, wstrząsy oraz zmiany wilgotności i temperatury. 

  Jednym z flagowych rozwiązań, prezentowanych na SECUREX i wyróżniających na tle konkurencji, jest seria kopułkowych kamer sieciowych AXIS P39. Zawierają one technologie poprawiające jakość obrazu w trudnych warunkach oświetlenia, takie jak WDR – Forensic Capture, Lightfinder i Zipstream. Oznacza to, że rejestrują one szczegółowy obraz, ograniczając jednocześnie zapotrzebowanie na przepustowość i zasoby pamięci masowej.

  Na uwagę zasługuje również kamera sieciowa AXIS Q1659. Zapewnia ona obraz w ultrawysokiej rozdzielczości 20 MP oraz żywe kolory, wysoki kontrast i dużą szczegółowość właściwe kamerom DSLR.

  Jakub Kozak, Dyrektor ds. sprzedaży na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie w Axis podkreśla, że rozwiązania na rzecz zabezpieczenia procesów logistycznych oraz związanej z nimi infrastruktury idą z duchem czasów i rozwojem IoT i dodaje: Celem Axis jest dostarczanie inteligentnych, efektywnych, nieinwazyjnych społecznie i optymalnie dostosowanych do potrzeb klientów narzędzi monitoringu, osób, ładunku i mienia, ułatwiających zarówno sam proces obeserwacji, jak i późniejszej pracy z danymi. Stąd inwestycje Axis w mechanizmy inteligentnej detekcji zdarzeń oraz zaawansowane algorytmy analityczne. Firma Axis wsparła wiele firm z branży transportu publicznego.

  Monitoring miast

  Axis oferuje również nowoczesny, cyfrowy system monitoringu miejskiego. Jego zaletą jest przede wszystkim możliwość integracji z istniejącą infrastrukturą analogową, a także łatwość dodawania nowych urządzeń (np. enkoderów, kamer). Na Targach zaprezentowane zostaną kamery AXIS Q6000-E MkII i AXIS Q6155-E. Pierwsza, z technologią Zipstream i dokładnym 360 st. polem widzenia, doskonale sprawdza się w zabezpieczaniu publicznych placów i parków. Druga wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową w celu precyzyjnego ustawienia ostrości, nawet w ciemnościach, przydatną zwłaszcza w monitoringu obiektów mobilnych i zmieniających się szybko scen (np. ruch uliczny).

  Wielofunkcyjne sieciowe rozwiązania audio

  Dzięki wykorzystaniu sieciowych rozwiązań high-quality audio podłączonych do Internetu możliwości komunikacji pro-sprzedażowej oraz reakcji na ryzyka w sposób manualny oraz automatyczny stają się znacznie większe. W obszarze marketingu nowoczesne rozwiązania pozwalają bez problemu równocześnie włączać określone ścieżki dźwiękowe lub komunikaty w kilku sklepach w tym samym momencie lub w sposób wyizolowany w wybranej przestrzeni. W ramach systemu zabezpieczeń - wykorzystanie sieciowych narzędzi audio połączonych z nowoczesnymi kamerami IP pozwala operatorom bezpośrednio porozumiewać się z osobami uchwyconymi przez kamerę. Nadzorujący – po pierwsze – monitoruje w obrębie chronionego obszaru na przykład osoby dopuszczające się kradzieży lub zachowań zagrażających bezpieczeństwu; po drugie – może użyć systemu audio celem odstraszania. System sieciowego nagłośnienia Axis (np. AXIS C1004) ma charakter All-in-one, tzn. oferuje transmisję sygnału, dekodowanie, wzmocnienie, mikrofon i głośnik w jednym urządzeniu. W segmencie zabezpieczeń przestrzeni handlowych Axis zaprezentuje ponadto rozwiązania Kontroli dostępu oparte na otwartych protokołach.

  Wartością dodaną oferty Axis jest sprawdzona jakość produktów, potwierdzona wieloletnią, owocną współpracą oraz uzyskanymi nagrodami i certyfikatami z różnych branż.

  Wieczór z Axis

  Po oficjalnej części targów Axis zaprasza na bezpłatne wydarzenie specjalne, w trakcie którego nieszablonową prezentację innowacyjnych rozwiązań firmy uzupełni konkurs (nagrodami będą nowoczesne kamery), a zwieńczy ją część rozrywkowa.

  Rejestracja: https://www.eventbrite.com/e/wieczor-z-axis-tickets-43741839018.

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.