google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.03.2019
  1 USD
  3.7876
  -0.0138
  1 EUR
  4.2993
  -0.0044
  1 CHF
  3.7838
  -0.0025
  1 GBP
  5.0199
  -0.0207
  1 RUB
  0.0586
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • SECUREX dla przedstawicieli samorządów, świata nauki i biznesu

  24. kwietnia 2018 r. w ramach Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX odbędzie się konferencja SMART CITY – KONF EXPO. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie najefektywniejszego wykorzystania najnowszych technologii do podniesienia komfortu codziennego życia w mieście.

  E-administracja i nowoczesne technologie dla mieszkańców

  Konferencja Smart City  Conf - Expo traktować będzie o nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających życie mieszkańcom, realizowanych  poprzez narzędzia e-administracji oraz o innowacyjnych produktach technologicznych. Dedykowana jest przedstawicielom samorządów, świata nauki i biznesu.

  SECUREX MTPPrelegenci zaprezentują uczestnikom szeroki wachlarz tematów w tym zakresie oraz kwestie dotyczące wykorzystywania zasobów treści i danych na użytek mieszkańców, poprawy jakości usług publicznych poprzez użycie tych danych oraz znaczenia cyfryzacji w zarządzaniu miastem. Zaprezentowane zostaną także teoretyczne podstawy budowy inteligentnych miast poparte badaniami naukowymi, które wskazują kierunki rozwoju smart city. Na konferencji prezentowane będą też produkty i projekty realizowane dla smart city. Pozwoli to pokazać, w jak wielu obszarach oferta producentów wykorzystujących najnowsze technologie informatyczne może odpowiadać na realne zapotrzebowanie mieszkańców miast. To promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług i technologii pomagających stworzyć inteligentne miasto.

  Stolica Wielkopolski gospodarzem konferencji

  Miasto Poznań – gospodarz konferencji – od kilku lat realizuje projekt Smart City Poznań. To inicjatywa promująca nowoczesne rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Już teraz istnieje w Poznaniu wiele rozwiązań, które czynią życie w mieście łatwiejszym. Przez internet poznaniacy mogą np. załatwić sprawy dotyczące rejestracji samochodu, podatku od nieruchomości czy zarezerwować wizytę w urzędzie na konkretną godzinę unikając w ten sposób stania w kolejkach.  Miejskie serwisy umożliwiają też np. zgłoszenie interwencji straży miejskiej czy wyszukanie grobu na poznańskich cmentarzach. W tramwajach i autobusach są hotspoty i plakaty z kodem QR umożliwiającym bezpłatne pobranie audiobooków. Ważnym udogodnieniem jest też mapa cyfrowa, na której ostatnio np. udostępniono dane dotyczące wolnych miejsc na parkingach. Otwarte API z kolei umożliwia wszystkim zainteresowanym tworzenie własnych aplikacji, korzystając z danych pochodzących z portalu miejskiego.

  Na konferencję obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

  Więcej informacji: www.securex.pl. Zabezpiecz biznes, wiedzę, umiejętności, emocje.

  Źródło:
  Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Grupa MTP

  Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.