Artykuł Dodaj artykuł

Polskie Normy dotyczące branży zabezpieczenia mienia - styczeń 2018

Zestawienie Polskich Norm dotyczących branży zabezpieczenia mienia - styczeń 2018

Zestawienie Polskich Norm dotyczących branży zabezpieczenia mienia

- styczeń 2018

 

PN-EN 50131-2-2:2018-01 - wersja angielska

Data publikacji: 15-01-2018

Systemy alarmowe -- Systemy sygnalizacji włamania i napadu -- Część 2-2: Czujki sygnalizacji włamania -- Pasywne czujki podczerwieni

Zakres

W niniejszej Normie Europejskiej określono wymagania i badania dla pasywnych czujek podczerwieni instalowanych w budynkach, mających stopnie zabezpieczenia od 1 do 4 (patrz EN 50131-1), korzystających z okablowania z połączeniami dedykowanymi lub niededykowanymi oraz dla czujek bezprzewodowych, dla klas środowiskowych od I do IV (patrz EN 50130-5). W tej normie nie określono wymagań dotyczących pasywnych czujek podczerwieni przeznaczonych do instalacji zewnętrznych.

Istotne jest aby czujka spełniała wszystkie wymagania określonego stopnia zabezpieczenia.
Czujka może mieć funkcje dodatkowe w stosunku do wymaganych, określonych w niniejszej normie, jednak ich istnienie nie może mieć wpływu na prawidłowe działanie funkcji podstawowych.

Niniejsza Norma Europejska nie ma zastosowania do systemu połączeń wewnętrznych czujki.

 

PN-EN 54-26:2015-05 - wersja polska

Data publikacji: 08-01-2018

Systemy sygnalizacji pożarowej -- Część 26: Czujki tlenku węgla -- Czujki punktowe

Zakres

W niniejszej Normie Europejskiej określono wymagania, metody badań i kryteria oceny dla punktowych czujek pożarowych wykorzystujących wykrywanie tlenku węgla, stosowanych w instalacjach sygnalizacji pożarowej instalowanych wewnątrz i w pobliżu budynków (patrz EN 54-1:2011).

W niniejszej Normie Europejskiej ustalono ocenę i weryfikację stałości właściwości użytkowych (OiWSWU) punktowych czujek tlenku węgla pod kątem zgodności z niniejszą EN.
W niniejszej Normie Europejskiej nie uwzględniono czujek pożarowych zawierających co najmniej jeden element wykrywający CO w kombinacji z innymi elementami wykrywającymi różne zjawiska pożarowe.

Czujki CO o specjalnych właściwościach, odpowiednich do specyficznych zagrożeń pożarowych, nie są uwzględnione w niniejszej Normie Europejskiej. Kryteria działania dla dodatkowych funkcji są poza zakresem niniejszej normy (np. dodatkowych możliwości lub rozszerzonej funkcjonalności, dla których w niniejszej Normie Europejskiej nie określono badania ani metody oceny).
 

 


Zestawienie zostało opracowane przez Redakcję Alarmy.org
na podstawie ogólnodostępnych informacji publikowanych przez PKN