google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 23.01.2019
  1 USD
  3.7747
  0.002
  1 EUR
  4.2867
  0.0005
  1 CHF
  3.7817
  -0.0022
  1 GBP
  4.9019
  0.0301
  1 RUB
  0.0570
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czego powinniśmy wymagać od nowoczesnego wideodomofonu?

  Czego powinniśmy wymagać od nowoczesnego wideodomofonu?Poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie wygody mieszkania w domu jednorodzinnym to główne przesłanki, które skłaniają do montażu urządzeń typu domofony – urządzenia służące komunikacji słownej na odległość, wyposażone w funkcje otwierania drzwi (zintegrowane z zamkiem zainstalowanym w drzwiach wejściowych lub w bramie).

  Specyficzną odmianą domofonu jest urządzenie typu wideodomofon, które prócz transmisji dźwiękowej na odległość, jest zdolne również do przekazywania obrazu. Sprzęt tego typu wyposażony jest w kamerę, która przesyła obraz do wnętrza mieszkania/domu. Użytkownik urządzenia nie tylko słyszy, ale również widzi osobę stojącą przed wejściem do domu.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonu?

  Decydując się na montaż wideodomofonu, warto zwrócić uwagę na kilka funkcjonalności, w jakie nowoczesne urządzenie tego typu powinno być wyposażone. Są to między innymi takie funkcjonalności jak: wysoka jakość obrazu, tryb nocny, wysoka jakość dźwięku z funkcją redukcji szumów, instalacja przez Wi-Fi lub Ethernet, sterowanie głosowe zamkiem lub otwieranie zbliżeniowe, możliwość podglądu oka kamery z poziomu smartfona, tabletu lub laptopa.

  Obraz i dźwięk – ze względu na postępującą miniaturyzację kamer oraz zwiększenie dostępnej rozdzielczości obrazu, nowoczesny wideodomofon dobrej klasy powinien oferować zapis obrazu w minimalnej rozdzielczości HD, docelowo w Full HD. Takie urządzenie powinno być również zdolne do pracy w trybie nocnym, gwarantując dobrą jakość obrazu po zapadnięciu zmroku. Jakość sygnału dźwiękowego w nowoczesnych wideodomofonach również powinna stać na wysokim poziomie. Wysokiej klasy sprzęt tego typu standardowo wyposażony jest w system redukcji szumów, a najnowsze modele urządzeń w funkcję rozpoznawania głosu, co pozwala otwierać bramę przy pomocy komend głosowych – bez konieczności wpisywania pinu czy korzystania z urządzeń zbliżeniowych typu karty dostępu.

  Zobacz na ekranie smartfona, kto stoi przed Twoim domem

  Jedną z najważniejszych funkcjonalności, która w radykalny sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa chronionego przez wideodomofon obiektu i która odróżnia nowoczesne urządzenia od sprzętu starszej generacji – urządzeń analogowych i cyfrowych, których nie można podpiąć do sieci Wi-Fi lub Ethernet jest bezprzewodowa komunikacja. Dzięki możliwości podłączenia nowoczesnych wideodomofonów do sieci, obraz z kamery zainstalowanej w urządzeniu może być odbierany na wielu różnych urządzeniach wyposażonych w odpowiednią aplikację, na przykład na smartfonach czy laptopach. Wystarczy dostęp do Internetu. To pozwala monitorować przestrzeń przed domem również wtedy, gdy użytkownik urządzenia jest poza domem, w pracy lub na urlopie. Co ważne, dzięki integracji z bezprzewodową siecią Internet, obraz z kamery może być zapisywany w chmurze i odtwarzany przez użytkownika urządzenia w dowolnym momencie.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.