google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona
  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sejfy domowe – gdzie je umieścić?

  Sejfy domowe – gdzie je umieścić?Sejfy domowe to coraz popularniejsze rozwiązania. Przechowuje się w nich nie tylko kosztowności, ale także ważne dokumenty, jak również broń. Gdzie najlepiej umieścić taki sejf, czym kierować się przy jego montażu?

  Dyskrecja to podstawa!

  Decydując się na zamontowanie sejfu domowego w swoim mieszkaniu, warto pamiętać o tym, aby zachować dyskrecję. W praktyce oznacza to, że informacją tym nie dzielimy się z nikim. Im jest to przez nas bardziej utajone, tym większe szanse na ochronę kosztowności. Jak pokazują statystyki, bardzo często to właśnie znajomi należą do grona odpowiedzialnych za kradzieże.

  Rozmiar sejfu ma znaczenie!

  Większy sejf trudno ukryć jest to kwestia oczywista. Trzydrzwiową szafę pancerną, ważącą ponad 200 kg nie ukryje się tak łatwo, jak małą stalowa kasetkę. Dlatego warto przed zakupem sejfu domowego zastanowić się, co chcemy w nim trzymać. Czasami nie warto kupować wielkiej skrzyni, która wymaga przebudowy domu i skomplikowanego remontu.

  Oprócz gabarytów danego sejfu, przy wyborze należy mieć na uwadze także jego kształt. Niektóre sejfy domowe, np. sejfy rurowe dają wiele możliwości ich ukrycia w nietypowych i trudno dostępnych miejscach.

  Sejf, który oszukuje

  Na rynku pojawiły się modele sejfów domowych, które za zadanie mają oszukać potencjalnego włamywacza. Są to sejfy, które mają na przykład dodatkową skrytkę. W praktyce wygląda to tak, że za sejfem atrapą, znajduje się sejf właściwy. W takim „sejfie widmo” można też trzymać nieprawdziwe kosztowności i dokumenty, istnieje duża szansa, że złodziej nie dostrzeże różnicy.

  Dwa sejfy, większe szanse na ochronę

  Inną opcją i sposobem na ochronę kosztowności jest zdecydowanie się na dwa sejfy. Jeden z nich może być mniejszy i umieszczony w pozornie trudno dostępnym miejscu. Złodziej, który odkryje jeden z sejfów, może zaprzestać dalszych poszukiwań. Dzięki temu drugi sejf i jego bardziej wartościowa zawartość zostaną ochronione.

  Nietypowe miejsca umieszczenia sejfu

  Choć wydawać by się mogło, ze sejf ukryty za obrazem, pod łóżkiem, czy w podłodze pod dywanem to idealne miejsca na schowek dla kosztowności, to jednak rzeczywistość jest nieco inna. W praktyce to właśnie tam w pierwszej kolejności zagląda złodziej. Kiedy jednak umieścimy sejf w miejscu nietypowym, wówczas złodziej może zniechęcić się poszukiwaniami i zrezygnować z planów rabunkowych w naszym domu.

  Nietypowe miejsca na sejf to piwnica naszego domu, skrytka pod schodami, schowek w łazience, np. w obudowie wanny. Odkrycie sejfu umieszczonego w zamrażalniku naszej lodówki albo w kratce wentylacyjnej również będzie nie lada zadaniem.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.