google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona
  Kursy walut 19.12.2018
  1 USD
  3.7619
  -0.0049
  1 EUR
  4.2846
  -0.0007
  1 CHF
  3.7875
  -0.0114
  1 GBP
  4.7607
  -0.0047
  1 RUB
  0.0560
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre

  Logo Bosch

  ICE Kraków Congress Centre to nowoczesne, światowej klasy centrum koncertowo-kongresowe. W obiekcie usytuowanym w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Polski – na wprost Zamku Wawelskiego, znajdują się trzy główne sale mieszczące 1915, 600 i 300 osób i zespół sal konferencyjnych o powierzchni 550 m2 wyposażony w system mobilnych ścian, które pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni. Obiekt posiada trzypoziomowe przeszklone foyer z widokiem na zakole Wisły, Wawel oraz krakowskie Podgórze.

  Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress CentreCentrum kongresowe ICE Kraków Congress Centre zostało zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów funkcjonalnych i akustycznych. Ze względu na szeroka gamę wydarzeń jakie odbywają się na terenie obiektu, począwszy od koncertów do wielkich międzynarodowych konferencji,bezpieczeństwo ludzi i zasobów jest priorytetem. Odpowiedzią na wymienione potrzeby jest zaprojektowane i zrealizowane kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie Bosch Security Systems, które zapewnia spójne i efektywne zarządzanie obiektem przez służby ochrony i utrzymania.

  W odpowiedzi na wysokie wymagania stawiane przed dostawcą systemów zabezpieczeń, Bosch dostarczył do obiektu systemy sygnalizacji pożaru, systemy nagłośnieniowe i dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy konferencyjne.

  Rozwiązania Bosch stanowią istotny element Centrum Kongresowego ICE Kraków Congress Centre. Za detekcję pożaru odpowiada modułowa centrala Bosch FPA w konfiguracji rozproszonej wyposażona w punktowe i liniowe detektory dymu i temperatury. W pomieszczeniach reprezentacyjnych zostały zainstalowane płaskie czujki dekoracyjne zlicowane z powierzchną sufitu. W sumie do obiektu Bosch dostarczył prawie 2000 czujek pożarowych.

  W ICE Kraków Congress Centre zastosowano system nagłośnieniowy DSO Bosch Praesideo także w konfiguracji rozproszonej. Perfekcyjną jakość dźwięku zapewniają głośniki Bosch, w tym zaawansowane głośniki hemisferyczne we foyer i sali audytoryjnej oraz teatralnej.

  Nadzór wizyjny w obiekcie oparty jest na systemie zarządzania i rejestracji Bosch Video Management oraz kombinacji kamer. Część kamer to nowoczesne kamery panoramiczne 12-megapikselowe z obiektywami typy rybie oko.

  System sygnalizacji włamania i napadu w ICE Kraków Congress Centre bazuje na centrali Bosch MAP z wydajnymi detektorami sufitowymi i dualnymi.

  Dostęp do wskazanych pomieszczeń zarządzany jest za pomocą systemu KD firmy Bosch opartego o kontrolery IP serii AMC.

  Bosch Building Integration System (BIS) odpowiada za integrację systemów z pomocą jednej stacji operatorskiej, wiążąc zdarzenia i umożliwiając wspólne i efektywne zarządzanie bezpieczeństwem w obiekcie.

  Istotne znaczenie w codziennej pracy ICE Kraków Congress Centre mają zaawansowane systemy konferencyjne Bosch takie jak system tłumaczeń symultanicznych Integrus czy system dyskusyjny DCN.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.