google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 13.12.2018
  1 USD
  3.7739
  -0.0195
  1 EUR
  4.2937
  -0.0056
  1 CHF
  3.8036
  -0.0155
  1 GBP
  4.7787
  0.0231
  1 RUB
  0.0569
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bosch Video Management System 8.0 umożliwia łączenie obrazu z wielu kamer i oferuje większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii

  Nowa wersja oprogramowania Video Management System 8.0 (BVMS 8.0) firmy Bosch oferuje funkcje stitchingu, dekodowania GPU (Graphics Processor Unit) i platformę 64-bitową – wszystkie nowości umożliwiają operatorom systemów dozoru wideo szybsze reagowanie na zdarzenia dzięki równoczesnemu monitorowaniu większej liczby kamer.

  Bosch Video Management System 8.0 umożliwia łączenie obrazu z wielu kamer i oferuje większą wydajność przy mniejszym zużyciu energiiStitching: jeden obraz złożony z wielu ujęć. Bosch Video Stitcher, będący częścią oprogramowania BVMS 8.0, łączy w jedno obraz wideo uzyskany z wielu kamer. Łączy on obraz z wielu kamer wysokiej rozdzielczości, tworząc obraz panoramiczny, co umożliwia operatorom łatwiejsze monitorowanie, na przykład trybuny na stadionie lub płyty lotniska w porcie lotniczym, tak jakby to było ujęcie z jednej kamery. Użytkownik ma przy tym możliwość powiększania i oddalania fragmentów obrazu, ale nie musi przełączać się z jednej kamery na drugą. Dodatkowo nie potrzebuje także informacji o tym, która kamera śledzi dany fragment obrazu, gdzie fizycznie jest zlokalizowana ani w jaki sposób jest podłączona do sieci. Połączony obraz uzyskany z maksymalnie 16 kamer może być konfigurowany przez użytkownika.

  Dekodowanie GPU: więcej wideo i mniej zużytej energii. Działy bezpieczeństwa i IT zazwyczaj wyposażają operatorów systemów bezpieczeństwa w wielomonitorowe stacje robocze lub ściany wizyjne, aby zapewnić jak najlepszy ogląd sytuacji. Konieczność renderowania obrazu z wielu kamer na wielu ekranach zwykle stanowi dodatkowe obciążenie dla wydajności stacji roboczej i wymaga więcej energii do dekodowania obrazów wideo w miarę zwiększania się liczby kamer. Obecnie możliwe jest zapewnienie większej wydajności dzięki wykorzystaniu możliwości dekodowania, jakie oferuje procesor grafiki (GPU; Graphics Processor Unit). Dzięki temu można wyświetlać równocześnie wiele obrazów wideo o rozdzielczości Ultra HD (UHD), nie obciążając przy tym procesora głównego (CPU; Central Processing Unit).

  Wersja 64-bitowa: większa wydajność. Oprogramowanie BVMS 8.0 jest teraz dostępne w wersji 64-bitowej (w porównaniu do poprzednich wersji 32-bitowych). Pozwala to zwiększyć maksymalną wydajność obsługową aplikacji z 30 serwerów zarządzania ze 100 kamerami na serwer do 50 serwerów zarządzania z 200 kamerami na serwer.

  Standard kompresji H.265 obniża nakłady związane z archiwizowaniem danych, a tym samym pomaga obniżać koszty. Dzięki wprowadzeniu standardu kompresji wideo H.265 można zmniejszyć przepływ danych w kamerach. Wraz z wersją BVMS 8.0 użytkownicy mają możliwość konfigurowania kamer Bosch obsługujących standard H.265, co pozwala na znaczne obniżenie wymagań związanych z szerokością pasma i archiwizacją danych. 

  Podwójny obraz w nowych kamerach optyczno-termicznych ‘fusion’. Nowa kamera sieciowa Bosch MIC IP Fusion 9000 – poza wieloma innymi zaletami – posiada dwie soczewki optyczną i termiczną, dzięki czemu ciągły dozór wizyjny jest możliwy także w pomieszczeniach wypełnionych dymem (gdy soczewka optyczna przestaje działać, obraz zapewnia soczewka termiczna). Oprogramowanie BVMS 8.0 umożliwia operatorom łatwe przełączanie się pomiędzy widokiem optycznym i termicznym kamery. Ponadto jeden z dwóch strumieni wideo (w zależności od tego, który jest aktywny) można przenieść do nowej sceny metodą "przeciągnij i upuść".

  Także przeglądarka BVMS Viewer korzysta ze zmian wprowadzonych w nowej wersji oprogramowania, takich jak dekodowanie GPU czy platforma 64-bitowa oraz umożliwia wyświetlanie obrazu z kamer obsługujących standard kompresji H.265.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.