google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 13.12.2018
  1 USD
  3.7739
  -0.0195
  1 EUR
  4.2937
  -0.0056
  1 CHF
  3.8036
  -0.0155
  1 GBP
  4.7787
  0.0231
  1 RUB
  0.0569
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak dopasować napęd do bramy garażowej?

  Zakup automatyki dedykowanej bramie garażowej należy traktować jak inwestycję na lata. Już wielu przekonało się, że najtańsze azjatyckie wyroby nie są dobrym pomysłem, a kryterium ceny nie powinno być najważniejszym przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Rozważanie jedynie aspektów ekonomicznych może skutkować późniejszymi problemami z obsługą i serwisowaniem.

  Na początku należałoby obalić mit o tym, że nie każdą bramę da się zautomatyzować. Nic bardziej mylnego. Przy współczesnym zaawansowaniu technologicznym jedynym dylematem w automatyzacji bramy garażowej wydaje się dobór odpowiedniego napędu i właściwe ustawienie jego parametrów.

  Idealnie dopasowani

  Jak dopasować napęd do bramy garażowej? Rodzaj napędu powinien być dopasowany do sposobu otwierania bramy, jej wielkości, ciężaru, jak również częstotliwości pracy. Instalując napęd w bramie garażowej segmentowej lub uchylnej konieczne jest zamontowania napędu na wysokości powyżej bramy, w osi jej symetrii. Jeżeli stabilny montaż napędu w takim położeniu jest problematyczny np. ze względu na skosy sufitu czy belkę konstrukcyjną stropu, warto zweryfikować możliwość zainstalowania bramy segmentowej otwieranej na bok. Trzeba pamiętać, że w trakcie użytkowania bramy na prowadnice oddziałuje duża siła, w związku z tym jej elementy powinny być zamocowane bardzo stabilnie bez tzw. „luzów”. – Naszą propozycją do bram garażowych jest napęd TIZIANO, dedykowany bramom o powierzchni do 10 m2 – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

  Napęd TIZIANO firmy BFT przeznaczony jest dla częstotliwości 20 cykli na dobę, tak więc wpisuje się w tryb pracy przeciętnego garażu przy domu jednorodzinnym. Siłownik posiada zintegrowaną centralę sterującą VENERE, która umożliwia obsługę jednego siłownika elektromechanicznego, zasilanego napięciem 24 V DC o mocy do 300 W. VENERE i jej numerowane listy zaciskowe znacznie ułatwiają podłączenie akcesoriów dodatkowych. – Współczesne napędy są wyjątkowo bezpieczne w eksploatacji. W przypadku napotkania na przeszkodę, mechanizm automatycznie zatrzymuje bramę, uniemożliwiając chwilowo jej dalszą pracę. Podobnie jest w napędzie TIZIANO, w którym zastosowano funkcje amperometrycznej detekcji przeszkód. Dodatkowo samo zaprogramowanie centrali oraz odbiornika jest bardzo proste i odbywa się za pośrednictwem jedynie trzech przycisków – dodaje Andrzej Trojanowski.

  Ważne są akcesoria

  Jak dopasować napęd do bramy garażowej? Do pełnego zautomatyzowania bramy garażowej, za wyjątkiem siłowników, niezbędne są jeszcze akcesoria zdalnego sterowania. Najważniejsze z nich to piloty. Naciskając zaledwie jeden guzik możemy zamknąć lub otworzyć garaż, a nawet podnieść roletę lub podlać kwiaty w ogrodzie. – Pilot to najbliższy użytkownikowi napędu element automatyki bramy. Zasięg pilotów MITTO obsługujących napęd TIZIANO wynosi od 50 do 200 m, a więc garaż możemy otworzyć, nie będąc jeszcze na terenie posesji, a dojeżdżając do niej. Dodatkowo, zintegrowany radioodbiornik z kodem dynamicznie zmiennym umożliwia zapamiętanie nawet do 10 pilotów – podsumowuje Andrzej Trojanowski.

  Wymarzony projekt domu wraz z garażem potrzebują czegoś, co zwieńczyłoby całą inwestycję. Wisienką na torcie powinny tu być bramy, przynajmniej w przypadku tych garażowych, nie napędzane siłą mięśni, a automatycznym napędem. Warto rozważyć zakup siłowników i zapewnić sobie odrobinę komfortu na co dzień.

  Źródło:
  BFT Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  BFT Polska Sp. z o.o.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.