google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona
  Kursy walut 18.12.2018
  1 USD
  3.7668
  -0.0203
  1 EUR
  4.2853
  -0.0053
  1 CHF
  3.7989
  -0.0036
  1 GBP
  4.7654
  -0.0064
  1 RUB
  0.0565
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowe inteligentne kamery sieciowe Bosch IP

  Bosch przedstawia całkowicie nowy program inteligentnych kamer w średnim przedziale cen. Nowe kamery stałopozycyjne w obudowie kopułkowej (FLEXIDOME) i kamery w obudowie typu bullet (DINION) IP 4000i, IP 5000i i IP 6000i są teraz wyposażone w zintegrowaną, inteligentną funkcję Essential Video Analytics oferowaną w standardzie.

  Dzięki niej kamery sieciowe interpretują rejestrowany obraz i generują metadane, które nadają nagraniom sens i strukturę. Użytkownicy mogą teraz nie tylko rejestrować i archiwizować obraz, lecz także wykorzystywać metadane dodawane do materiałów wideo w celu poprawy standardu bezpieczeństwa oraz podejmowania trafniejszych decyzji biznesowych w oparciu o liczne dane statystyczne.

  Nowe inteligentne kamery sieciowe Bosch IP
  fot. Bosch

  Poprawa bezpieczeństwa

  Inteligentne kamery umożliwiają zaawansowanie procedury wykrywania włamań, co przyczynia się do dalszej poprawy bezpieczeństwa. Użytkownicy mają możliwość ustawienia jednej lub kilku reguł działających równolegle, a także otrzymywania powiadomień tylko w sytuacjach wymagających ich ingerencji. Kamery potrafią interpretować rejestrowany obraz, a metadane nadają mu sens i strukturę. Dane wideo są wzbogacone o liczne statystyki, na przykład szczegółowe kolory czy rodzaj, prędkość i kierunek poruszania się obiektów filmowanej sceny. Standardowa funkcjonalność wyszukiwania materiału dowodowego w połączeniu z analizą wideo (Essential Video Analytics) wykorzystuje metadane, umożliwiając przeszukiwanie wielu godzin nagrań w ciągu paru sekund. Dostarczenie potrzebnych informacji w sytuacjach wymagających szybkiego działania lub dowodów w przypadku popełnienia przestępstwa jest dzięki temu o wiele łatwiejsze niż dawniej.

  Nie tylko bezpieczeństwo

  Dzięki interpretacji danych bezpośrednio u źródła, mogą być one wykorzystywane także przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Na przykład kamery sieciowe IP 4000i, IP 5000i i IP 6000i w placówkach handlowych mogą zbierać takie dane statystyczne jak liczba osób wchodzących i wychodzących ze sklepu lub wykrywanie natężenia aktywności klientów w celu optymalizacji aranżacji towaru, poprawy doświadczenia klientów i zwiększenia obrotów. Innym przykładem wykorzystania funkcji analitycznych kamer w obszarach niezwiązanych z bezpieczeństwem jest na przykład pomoc w egzekwowaniu przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w obiektach komercyjnych, handlowych, magazynach oraz budynkach przemysłowych. Dzięki analizie wideo alarm może być wzbudzany także w sytuacjach, gdy coś blokuje wyjścia ewakuacyjne, gdy wózki widłowe poruszają się w złym kierunku lub gdy pojazdy bez odpowiednich uprawnień zaparkują w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz parkowania, na przykład w strefach załadunku towaru. 

  Wyższy poziom bezpieczeństwa i analizy danych wymaga kamer z wbudowaną funkcją analizy połączoną z najwyższą jakością obrazu i efektywnym zarządzaniem danymi. Mając na uwadze te wymagania, Bosch oferuje kamery sieciowe IP 4000i, IP 5000i i IP 6000i w rozdzielczościach od 720p do 5 megapikseli i liczbie klatek do 60 na sekundę. Dzięki technologii Starlight nowa kamera sieciowa DINION IP starlight 6000i IR w obudowie typu bullet zapewnia wyraźny obraz i szczegółowe odwzorowanie kolorów także w trudnych warunkach oświetleniowych. Otwiera to przed kamerami pełnię możliwości analitycznych, m.in. filtrowanie kolorów, także w warunkach minimalnego oświetlenia scen, zapewnia poprawę bezpieczeństwa i oferuje nowe sposoby wykorzystania kamer.

  W celu zapewnienia maksymalnej efektywności zarządzania danymi, wszystkie kamery sieciowe IP 4000i, IP 5000i i IP 6000i oferują funkcję Intelligent Dynamic Noise Reduction oraz inteligentny streaming. Ponieważ sceny "spokojne" z małą ilością ruchu wymagają niższej prędkości przesyłu danych, inteligentne techniki zarządzania prędkością potrafią odróżnić zakłócenia od istotnych informacji, takich jak ruch. Pomaga to w łatwiejszy sposób zarządzać danymi wideo, a przy tym znacząco redukuje obciążenie sieci i wymagania w zakresie przestrzeni dyskowej. A ponieważ zakłócenia są eliminowane u źródła, w trakcie rejestrowania obrazu, niższa prędkość przesyłu nie ma wpływu na jakość obrazu. W połączeniu z najnowszym standardem kompresji H.265 kamery redukują przepływ danych nawet o 80%. Wszystkie nowe kamery sieciowe IP 4000i, IP 5000i i IP 6000i są kompatybilne ze starszym standardem kompresji H.264, dzięki czemu można je stosować nawet w systemach nieobsługujących standardu H.265. Podobnie jak wszystkie inne kamery sieciowe Bosch, także modele IP 4000i, IP 5000i i IP 6000i oferują wiele rozwiązań programistycznych i sprzętowych, takich jak wbudowany układ Trusted Platform Module, który zapewnia bezpieczeństwo danych.

  Nowe kamery stałopozycyjne w obudowie kopułkowej i tulejowej Bosch IP 4000i, IP 5000i i IP 6000i, wyposażone w funkcje analityczne, pozwalają wykorzystywać dane w całkowicie nowy sposób. Kamery te nie tylko spełniają najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, lecz także udostępniają domenę analizy wideo, rewolucjonizując sposób wykorzystania danych wideo. Użytkownicy mogą w szerszym stopniu niż dotychczas wykorzystywać funkcje analityczne i podejmować trafniejsze decyzje, które pomagają rozwijać biznes.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.