google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Axis przedstawia nową wersję techonologii Zipstream z obsługą kamer 360° i rozdzielczości 4k

  Logo Axis Communications

  Axis Communications przedstawił nową wersję techniki kompresji Zipstream, która jest w stanie sprostać wymaganiom dotyczącym transferu i przechowywania danych przez kamery panoramiczne o kącie widzenia 360 stopni oraz urządzenia zapewniające obraz w rozdzielczości 4K. Firma wprowadziła do swojej oferty również dwie nowe kamery kopułkowe zapewniające obraz w wysokiej rozdzielczości w zakresie 360 stopni.

  Axis przedstawia nową wersję techonologii Zipstream z obsługą kamer 360° i rozdzielczości 4k
  Kamera sieciowa AXIS M3047-P

  Wymagania klientów w zakresie systemów dozoru wizyjnego mogą wydawać się sprzeczne: z jednej strony jest to stałe pragnienie poprawy jakości, rozdzielczości i zasięgu widzenia kamer, a z drugiej rosnąca potrzeba kontroli kosztów w zakresie wykorzystania łączy oraz przechowywania danych. Axis Communications, lider rynku dozoru sieciowego, odpowiada na te potrzeby poprzez ciągłe prace nad ulepszeniem swojej sztandarowej technologii kompresji wideo Zipstream. Powstała specjalnie z myślą o systemach dozoru AXIS Zipstream umożliwia zmniejszenie wymogów w zakresie przepustowości sieci oraz przechowywania danych średnio o 50% bez ryzyka utraty ważnych szczegółów rejestrowanego obrazu.

  „Przechowywanie danych i przepustowość łącz stanowią istotny element całkowitych kosztów systemu dozoru. Nasza technologia AXIS Zipstream ma na celu zaspokojenie specyficznych potrzeb branży zabezpieczeń – pozwala na zminimalizowanie tych wymagań bez utraty szczegółów rejestrowanego obrazu" mówi Jan T. Grusznic, Sales Engineer/Technical Trainer w Axis Communications. "Cieszymy się, że teraz Zipstream działa także z kamerami panoramicznymi i Ultra-HD."

  Firma zaprezentowała dwie nowe kopułkowe kamery sieciowe AXIS M3047-P i AXIS M3048-P, które wykorzystują ulepszoną technologię Zipstream, dzięki czemu są w stanie zapewnić obraz w zakresie 360 stopi w przystępnej cenie.

  Atrakcyjna, mniejsza niż w poprzednich wersjach konstrukcja, sprawia, że nowe kamery są płaskie i nie posiadają dodatkowej kopuły nad soczewką. Czyni je to nie tylko bardziej dyskretnymi, ale także eliminuje ryzyko pojawienia się refleksów w kopule. Jako wyposażenie dodatkowe dla obu modeli oferowane są obudowy odporne na uszkodzenia oraz wersje w kolorze czarnym. Kamery obsługują zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny dewarping (korekcję perspektywy obrazu panoramicznego w celu usunięcia zniekształceń). Płynna obróbka obrazu w pełnym spektrum 360 stopni może być w prosty sposób wykonana z wykorzystaniem AXIS Camera Station, a także innych systemów do zarządzania wideo zarówno podczas podglądu na żywo, jak i na wcześniej nagranych materiałach.

  AXIS M3047-P posiada matrycę o rozdzielczości 6 megapikseli, a AXIS M3048-P matrycę o rozdzielczości 12 megapikseli. Oba urządzenia zapewniają pełnoekranowy obraz o doskonałej jakości oraz korekcję ostrości i wysoką światłoczułość.

  "Połączenie nowych kopuł 360 stopni z najnowszą wersją technologii Zipstream oferuje naprawdę opłacalne rozwiązanie dla klientów - zapewnia kompleksowe pokrycie monitorowanego obszaru, jednocześnie dbając o szczegółowość panoramicznego obrazu podczas przesyłania i przechowywania danych" dodaje Jakub Kozak, Sales Manager - Poland, Ukraine, Baltics w Axis Communications.

  Premiera nowej wersji Axis Zipstream oraz kamer panoramicznych AXIS M3047-P i AXIS M3048-P miała miejsce podczas IFSEC International 2017.  Obie kamery są dostępne poprzez sieć dystrybucji Axis w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 469 USD (AXIS M3047-P) i 669 USD (AXIS M3048-P). 

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.