google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 19.10.2018
  1 USD
  3.7601
  0.0299
  1 EUR
  4.3049
  0.0083
  1 CHF
  3.7746
  0.0203
  1 GBP
  4.9014
  0.0108
  1 RUB
  0.0572
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • DMVA1-pierwsza kamera SoC dla systemów ochrony

  TI wprowadza na rynek DMVA1, pierwszą kamerę SoC przeznaczoną dla systemów ochrony, wyposażoną w koprocesor obrazu dokonujący jego inteligentnej analizy.

  DMVA1
  DMVA1

  Dostępność kamer IP typu SoC (system-on-chip), które umożliwiają uzyskanie obrazu wysokiej rozdzielczości (HD) pozwala obecnie na powstanie kolejnej wielkiej fali innowacji na rynku monitoringu wizyjnego – wprowadzenie inteligentnego wideo.

  Do chwili obecnej opracowanie systemu analizy wizji było drogie, trudne i kłopotliwe do integracji; te bariery zostały jednak drastycznie zredukowane wraz z wprowadzeniem nowego, wiodącego na rynku układu SoC DMVA1 firmy Texas Instruments (TI).

  Skonstruowany zwłaszcza z myślą o aplikacjach monitorowania wizyjnego, DMVA1 zapewnia podstawowy poziom analizy dzięki integracji koprocesora wizyjnego TI pierwszej generacji, pozwalającego użytkownikom wykonywać inteligentne funkcje analityczne, takie jak liczenie ludzi, wykrywanie wtargnięć, wykrywanie ruchu, wykrywanie manipulacji przy kamerze i strumieniowe przesyłanie metadanych. Dodatkowo, dzięki połączeniu w jednym układzie scalonym koprocesora wizyjnego z funkcjami analitycznymi, użytkownicy mogą zredukować koszty kamer internetowych z wbudowaną inteligentną analizą obrazów (www.ti.com/dmva1-prhome-ee).

  Nowy układ wizyjny DM8168 DaVinci typu SoC firmy TI cechuje się najlepszymi w swojej klasie wbudowanymi właściwościami wideo dla zastosowań do monitoringu i wideo-komunikacji.

  DaVinciTM
  DaVinciTM

  Nadążając za rosnącym zapotrzebowaniem na wysoce zintegrowane systemy wizyjne o dużej rozdzielczości (HD), Firma Texas Instruments (TI) poinformowała o nowym układzie wizyjnym TMS320DM8168 DaVinci typu SoC (system-on-chip), który w jednym układzie scalonym łączy wszystkie funkcje związane z przechwytywaniem obrazu, jego kompresją, wyświetlaniem i sterowaniem.

  Ten najlepszy w swojej klasie układ, zaprojektowany specjalnie do zastosowań w systemach bezpieczeństwa i wideo-komunikacji cechuje się nadzwyczaj wysokim stopniem integracji i zawiera rdzenie procesora ARM Cortex-A8 oraz cyfrowego procesora sygnałowego TI C674x, oba taktowane zegarem o częstotliwości 1 GHz.

  Ten poziom integracji zastosowany w wizyjnym układzie SoC DM8168, pozwalający zastąpić ponad 10 elementów indywidualnych, drastycznie redukuje koszt niezbędnych elementów elektronicznych o 50 %, jak również zmniejsza wymagania na powierzchnię płytki drukowanej i pobór mocy.

  DMVA1-pierwsza kamera SoC dla systemów ochronyDMVA1-pierwsza kamera SoC dla systemów ochrony
  DMVA1-pierwsza kamera SoC dla systemów ochrony

   

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.